Projekt Wolność

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2021-07-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788381198370
Liczba stron: 404
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (1 głosów)

Kontynuacja powieści „Projekt Koniczyna” o dziewczynie, która posiada nadzwyczajne zdolności. Tym razem Alex staje przed jeszcze trudniejszymi wyborami niż w poprzedniej części. Nie pozbierała się jeszcze po stracie przyjaciela i dopiero uczy się żyć ze świadomością, że przez jej umiejętności wykorzystane w niewłaściwy sposób, straciło życie wielu ludzi. Gdy projekt „Koniczyna” zostaje zdemaskowany i wszystkie niecne uczynki Jacka wychodzą na jaw, Alex postanawia uciec przed przeszłością, pozostawiając za sobą nawet przyjaciół i rodzące się w jej sercu uczucie. Nie zastanawiając się nad konsekwencjami, wyrusza na samotną misję, by uwolnić Uzdolnionych, przetrzymywanych w ośrodku na Ukrainie. W swój plan nie wtajemnicza nikogo, co okazuje się bardzo niebezpieczne, bo nie wszystko idzie po jej myśli. Świat pełen przemocy, tajnych projektów, niezwykłych umiejętności, ale także przyjaźni, miłości, oddania, solidarności i heroizmu

Patronat medialny nad książką objęli: Odcienie stron, Zaczytana mateczka, Kulturalny Kufer, Oaza recenzji – Mirosława Dudko, Chwile rozkoszy, Czyta.mymamy, dlaLejdis, Kulturalne rozmowy, Infinifable, Mrs. Book

 

Tagi: Fantasy science fiction tożsamość

Kup książkę Projekt Wolność

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Projekt Wolność

Alex by chronić swoich bliskich postanawia uciec nikomu nic nie mówiąc do Ukrainy. Tam chce się jeszcze więcej dowiedzieć o swoi talencie. Trafia do laboratorium gdzie poznaje innych uzdolnionych, który są tam już od kilku lat. Główna bohaterka postanawia ich wszystkich uwolnić. Co może okazać się bardzo trudne, bo mało kto wierzy, że jej się to uda. Chris wraz z Richim zostaje w Norze i starają się złapać Jacka, a to nie jest łatwe zadanie. Gdy im się to udaje dowiadują się, że Jack przetrzymuje przyjaciela Alex, a ona jest przekonana, że on już nie żyje. I tak dziewczyna jest zmuszona rzucić wszystko i wrócić do Anglii i uratować Martina.


Czy Alex dotrzyma obietnicy i uwolni osoby z laboratorium w Ukrainie? Czy uda jej się odzyskać przyjaciela? Musicie dowiedzieć się już sami przy czytaniu książki.


Po przeczytaniu pierwszego tomu z ogromną przyjemnością sięgnęłam po drugą część. Tu również mało się nie dzieje. Główna bohaterka jest zdeterminowana by uratować jak najwięcej osób. Ucieka od swoich najbliższych bo ma poczucie winy, że to ona jest powodem śmierci wielu ludzi.


Autorka tym razem również wzbudza w czytelniku wiele emocji. Między tymi wszystkimi ucieczkami i walkami o życie znajdujemy też wątek miłosny. Alex zakochana jest w Chrisie jednak nie dopuszcza do siebie tej myśli i stara się go unikać. Chris również darzy główną bohaterkę uczuciem jednak po jej ucieczce do Ukrainy miał do niej ogromny żal, że go tak porzuciła bez żadnego słowa.


W Norze też pojawia się coraz to więcej osób gotowych do walki z Jackiem. Chris z Suz postanawiają poprosić o pomoc Jessiego, który był Zaufanym Jacka i zna różne kody przy kontaktach z innymi zaufanymi. Jednak Chrisowi ciężko mu zaufać, gdyż cały czas ma przed oczami to, że był przeciwko nim.


Autorka naprawdę stworzyła wiele ciekawych postaci, które wiele wnosiły do tej historii. Ogólnie ta książka była bardzo interesująca, ta cała walka z systemem, nie było miejsca na nudę. Książkę czyta się szybko, fakt mi trochę zajęło ale to przez natłok obowiązków i imprez. Gorąco wam polecam tę książkę tylko koniecznie jeśli jeszcze nie czytaliście pierwszego tomu to musicie to nadrobić.

Link do opinii
Inne książki autora
Projekt Koniczyna
Milena Pastuszak 0
Okładka ksiązki - Projekt Koniczyna

W świecie, w którym rządzi pieniądz i pozycja społeczna socjopaci przyjmują maski, żyjąc wśród nas i kreując się na dobroczyńców....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy