Prowincja pełna marzeń i gwiazd

Tom 9 cyklu Prowincja

Pełna wdzięku i świeżości współczesna powieść, będąca hołdem dla uroków polskiej prowincji, w której splata się wątek Mazur dzisiejszych i przedwojennych, czyli Prus Wschodnich. Główną bohaterką jest Ludmiła, dziennikarka lokalnego tygodnika, której los stawia na drodze paskudnego szefa, a zaraz potem Niemca poszukującego rodzinnych korzeni. Przedwojenna historia, która zresztą wydarzyła się naprawdę, uruchamia lawinę wydarzeń współczesnych. Ale i Ludmiłę czeka swoista podróż w czasie, odkrywanie nieznanych korzeni i tajemnic, które niekoniecznie chciała poznać.

Prowincja może być miejscem magicznym, pełnym wydarzeń i emocji, gdzie po prostu chce się żyć. Miejscem, w którym zdarza się tysiące spraw, zgodnie z przemianami tego świata, pokornie poddanym porom roku, biegnącym czasem może trochę wolniej, spokojniej, bez korków na ulicach i laptopów na kawiarnianych stolikach... Nad którym świecą te same gwiazdy, to samo słońce, brodzą w błękicie te same chmury.

Informacje dodatkowe o Prowincja pełna marzeń i gwiazd :

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2018-10-31
ISBN: 978-83-7779-513-2
Ilustracje:zdjęcia czarno-białe

Kup książkę Prowincja pełna marzeń i gwiazd

Prowincja pełna marzeń i gwiazd - opinie o książce

Avatar użytkownika - Renata123mala
Renata123mala
Przeczytane:2024-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Ksiązki 2024,

Mrągowo na Mazurach skrywa tajemnicę jaką niosą przedwojenne Prusy Wschodnie, dziś jest hołdem dla prowincji pełnej uroków lasów, jezior, w której splata wątek przeszłości i teraźniejszości. Powieść w której poznacie Ludmiłę i jej losy które splatają wydarzenia o których się przypadkiem dowiaduje, a które mają wielkie znaczenie dla jej życia. Jako dziennikarka lokalnego czasopisma boryka się z problemami jakie rzuca nowy szef, któremu w ostateczności ona rzuca wypowiedzenie. Niespodziewanie spotyka Niemca od którego poznaje niebywałą historię jego rodziny, to uruchamia lawinę zdarzeń która i komplikuje wiele rzeczy w jej życiu, a także sprawia że to co uważała za bezpieczne i proste, stało się podróżą kosmiczną, odkrywa w sobie wiele pokładów zainteresowań, uczuć, emocji, jej droga usłana w nowe doświadczenia, kształtują ją jako kobietę którą się staje każdego dnia. Co sprawi że odmieni jej się życie? Jakie niespodzianki czekają ją i na co musi sobie odpowiedzieć? Czego dowie się o przeszłości pewnego Niemca, kim jest Hania?

Twoje umiejętności i zdolności nie mają ograniczeń. Wiara w siebie jest kluczem do odblokowania potencjału.
                                - Mary Kay Ash

Prowincja kojarzy mi się z sypialnią, cichą i spokojną przystanią, zasnutą mgłą tajemnicy, małe miasteczko skrywa ciemne zaułki zagadek, sekretów, ludzi, kamienic. Niby zaniedbane, brzydkie, zapomniane przez wielkie i tętniące życiem miasta, staje się zaciszem i ostoją gdzie życie toczy się własnymi prawami.

Powieść autorki Katarzyny Enerlich przepełniona jest ciepłem, wrażliwością i napięciem jaką tworzy ten gatunek literatury. Przenosi w świat niby swojskich klimatów, w przyrodę, w krajobrazy jakie można spotkać na Mazurach, poczuć atmosferę i liznąć kulturę jeszcze z przed wojny. Wpleciona historia wojenna daje posmak strachu, lęku, wygnania a potem poszukiwań wspomnień które trzymają przy życiu tych co jeszcze nie umarli. Dająca wszelką nadzieję na lepszą i stabilną przyszłość głównej postaci która jako kobieta ułożona, spokojna, wsiada do pociągu który pędzi z szybkością światła, zmieniając jej życie o 360 stopni, poznaje i doznaje wiele dobrego, nowych wrażeń, uczuć, lecz życie weryfikuje pewne rzeczy nad którymi musi podjąć decyzje. Magiczna opowieść o życiu, codzienności, zmaganiach i dylematach, ale obsypana mgiełką nostalgii daje poczucie innego bytu, chciało by się być w tej opowieści, liznąć historii, uciec w łąki i zatracić się w zapachach, w klimatach mazurskiej muzyki, kulinarni, odpocząć od rzeczywistości, poczuć promienie słońca na twarzy, wiosnę w sercu. Polecam.

Prowincja pełna gwiazd
Katarzyna Enerlich0
Okładka ksiązki - Prowincja pełna gwiazd

Refleksyjna opowieść o prowincjonalnej codzienności, której wielkie i małe historie rozgrywają się wśród mazurskich krajobrazów. Zaskakująca historia kobiety...

Prowincja pełna słońca
Katarzyna Enerlich0
Okładka ksiązki - Prowincja pełna słońca

Czy coś - oprócz pierwszej litery - łączy Mazury z Marokiem?    Ludmiła, bohaterka kolejnej części ,,prowincjonalnego" tryptyku, po raz kolejny stawia...