Przebudzenie

Tytuł oryginału: The Awakening
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński

Tom 2 cyklu Najmroczniejsze moce

Chloe Saunders była normalną nastolatką, a przynajmniej tak jej się wydawało do chwili, gdy poznała wstrząsającą prawdę: jest chodzącym eksperymentem naukowym. W chwili narodzin została genetycznie zmodyfikowana przez grono straszliwych naukowców znane jako Grupa Edisona. Dysponuje nienormalnymi zdolnościami: widzi duchy, a także jest w stanie wskrzeszać zmarłych, co często ma przerażające konsekwencje. Co gorsze, rozwój jej umiejętności czyni ją groźną dla żywych członków Grupy Edisona, którzy dlatego uznali, że czas najwyższy zakończyć eksperyment raz na zawsze.

I oto Chloe ratując swe życie ucieka z trojgiem innych paranormalnych nastolatków: uroczym czarodziejem, groźnym wilkołakiem i pełną temperamentu młodocianą wiedźmą. To druga część pasjonującej trylogii Najmroczniejsze moce.

"Przebudzenie" to wciągająca opowieść autorki bestsellerów Kelley Armstrong.

Kup książkę Przebudzenie

Chloe Saunders do niedawna uważała się za normalną nastolatkę, taką, jakich wiele na świecie. Jednak w wyniku odkrycia mrocznej tajemnicy z przeszłości, wyobrażenie o sobie legło w gruzach. Okazało się bowiem, że Chloe jest chodzącym eksperymentem genetycznym. Grupa naukowców zmutowała jej geny, przez co dziewczyna stała się nekromantką. Jej ciągle rozwijające się moce stanowią zagrożenie dla naukowców z Grupy Edisona i są odpowiedzialni za taki stan rzeczy. Dlatego właśnie Chloe musi ratować swoje życie i ponownie uciekać, tym razem z laboratorium, w którym jest przetrzymywana. Dziewczyna znajduje niespodziewaną sojuszniczkę w Tori, którą do tej pory nasza bohaterka uważała za swojego zaciekłego wroga. Teraz obie muszą odszukać Simona (czarodzieja) oraz jego przyrodniego brata, Dereka (młodego wilkołaka), którzy chcą odszukać swojego ojca, aby pomógł im pokonać znienawidzoną Grupę. Jednak nim do tego dojdzie, cała grupa musi odszukać starego przyjaciela rodziny. Czy im się uda? Jakie niebezpieczeństwa przyjdzie im pokonać po drodze? Jak łatwo się domyślić, Przebudzenie to kolejny tom popularnego ostatnio cyklu romansów paranormalnych. Na szczęście, jak to często bywa, w przypadku tej serii także nie trzeba znać pierwszej części (chociaż byłoby to wskazane), aby orientować się w ogólnej sytuacji. Pierwsze kilkadziesiąt stron powieści to powtórzenie najważniejszych ...

Opinie o książce - Przebudzenie

Avatar użytkownika - wioleta99
wioleta99
Przeczytane:2016-07-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Akcja książki zaczyna się powoli rozwijać. Chleo poznaje smak zdrady od najbliższych osób, a pomoc niesie zaskakująco koleżanka która teoretycznie jej nienawidzi. Młodzi są świadomi swoich mocy wzmocnionych podczas eksperymentu
Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2016-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

"Przebudzenie" jest drugim tomem serii "Najmroczniejsze moce" autorstwa Kelley Armstrong.
Tom pierwszy "Wezwanie" wywarł na mnie niemałe wrażenie i obawiałam się że po takim początku będzie niestety już tylko gorzej.  Miałam szczęście, całkowicie się pomyliłam i mogłam zatopić się w fantastycznym świecie pełnym istot nie z tego świata, wykreowanym przez autorkę.
"Kiedy jej obecne życie straci blask nowości, zacznie dostrzegać rysy i szczeliny, a wpatrując się w nie, zrozumie prawdę."

Chloe wraz z przyjaciółmi uciekają z ośrodka dla trudnej młodzieży i postanawiają odnaleźć ojca chłopców, który prawdopodobnie został porwany. Znajdują się na ulicy, dodatkowo muszą sobie radzić z wieloma przeciwnościami. Derek jest w trakcie przemiany w wilkołaka, Liz nie żyje, a Chloe nie kontroluje swoich mocy i zdarza jej się ożywiać umarłych nawet przez sen.
W tej części autorka poszalała jeżeli chodzi o momenty grozy. Bohaterowie przebywają naprawdę trudną drogę żeby  poczuć odrobinę bezpieczeństwa. Podobało mi się że tu rola Dereka jest wyraźniejsza, przestaje on być nieufnym odludkiem  a staje się godnym zaufania sprzymierzeńcem oraz ostoją dla głównej bohaterki. No i jeszcze relacje Chloe z cudownym Simonem... Kto wie może się z tego jakieś głębsze uczucie?
"W filmowej wersji wmaszerowalibyśmy wprost w sidła. Wszyscy zostaliby schwytani...z wyjątkiem rzecz jasna, mnie, bohaterki. Wykazałabym dostatecznie wiele sprytu, aby uniknąć pojmania i ułożyć plan ratowania przyjaciół. Co nie dokonałoby się jednak łatwo i cicho. Tori i Simon magicznie zniszczyliby pół miasta, Derek miotałby ciężarówkami pełnych prześladowców, ja natomiast z pobliskiego cmentarza ściągnęłabym cały pluton zombie."
"Przebudzenie" podobnie jak "Wezwanie" jest napisane bardzo prostym  językiem przez co zagłębiając się w fabułę można stracić poczucie czasu. Czytałam że wielu osobom nie przypadły do gustu  częste "młodzieżowe" zwroty w stylu "ok, czill, wow". Ja muszę przyznać że czytając o grupie nastolatków właśnie tego się spodziewałam i  to, według mnie, dodawało im tylko autentyczności.
Godna uwagi jest również zmiana, która zachodzi w bohaterach. Stają się jakby dojrzalsi, poważniejsi . Choe natomiast z każdą nową umiejętnością przeistacza się z, użalającej się nad swoim losem, dziewczynki w prawdziwą "żądną krwi" wojowniczkę. To akurat jest wielki plus, gdyż jej pierwotna "wersja" lekko mnie irytowała.
"Jesteśmy kompletnie ześwirowani i kompletnie nie cool. Twoja popularność leci na łeb na skutek samego przebywania z nami [...]"
Ta książka mnie pochłonęła i  uważam że autorka podczas jej pisania "dojżewała" razem ze swoimi bohaterami. Pomimo że pierwsza część mi się podobała to druga okazała się o wiele bardziej wciągająca. Nie było nudnych momentów, akcja miarowo się rozkręcała a zagadka nie okazała się łatwa do rozwiązania.
Nie pozostaje mi nic innego jak polecić ją (nie) tylko wielbicielom fantastyki!

Grupa Edisona by ułatwić paranormalnym życie modyfikuje niektórym geny... i oczywiście musiały wyjść skutki uboczne... A nie ma jak poszukiwania pomocy u ojca w tle ze wskrzeszaniem zmarłych i przemianami wilkołaka.
Avatar użytkownika - al-ks
al-ks
Przeczytane:2013-12-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Polecam! Świetna kontynuacja Wezwania...
Pierwsza część byłą całkiem spoko... Trzeba zabrac się za kolejną..

Zgadzam się z opinią Tori, jednej z bohaterek, że główna bohaterka to straszna sierotka i jeszcze do tego dzieciuch, który nic nie jest w stanie zrobić i wszyscy czują się zobowiązani do ratowania jej z wszystkich kłopotów. Właściwie książka to tylko ciągłe uzalanie się nad sobą WSZYSTKICH bohaterów przemieszane z... jazdą autobusem (!!!). Naprawdę nie wiem jak można tak schrzanić powieść. No i jeszcze coś dla koneserów - tłumaczenie, które zmusza czytelnika do gwałtownego zgrzytania zębami, uwaga, przytaczam w cytacie dosłownym - "WYCZILUJ"!!!!!! (Nie, to nie żart)

Denna szmira, dla nastolatek o niskich wymaganiach. Nie polecam.

Druga część moim zdaniem lepsza niż pierwsza. Zawiera dużo więcej akcji. Chloe to bohaterka która czasami irytuje, a czasami podejmuję bardzo dobre decyzje. Wątek nekromancji, czarodzieji i wilkołaków jak najbardziej zainteresują młodą publikę. Książkę przeczytałam w dwa dni, ponieważ bardzo chciałam wiedzieć jak potoczy się historia. Niekiedy wydarzenia zawarte w książce badzo mnie zaskakiwały. Przez co z czystem sercem mogę ją polecić.

Avatar użytkownika - zaczytanamimi
Przeczytane:2012-12-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Uwięziona
Kelley Armstrong0
Okładka ksiązki - Uwięziona

Elena Michaels jest kobietą poszukiwaną. Nie zrobiła nic złego. Przynajmniej ostatnio. Ale dziesięć lat temu jej kochanek przemienił ją w wilkołaka: a...

Odwet
Kelley Armstrong0
Okładka ksiązki - Odwet

Zapierające dech w piersiach zwieńczenie bestsellerowej trylogii "Najmroczniejsze Moce". To oni dali Chloe Saunders jej moce, a teraz chcą je odebrać...

W imię natury
Jędrzej Pasierski