reklama

Przeklęte, zaklęte

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2007-07-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-74-69544-2
Liczba stron: 296
Język oryginału: polski
Tłumaczenie: brak

Ocena: 4.8 (5 głosów)
Inne wydania:

Pięć kobiet, cztery pokolenia i jedno przekleństwo, które prawie sto lat temu spadło na babkę i objęło cały ród po kądzieli. Klątwa nie przestała działać, mimo że kobietom przyszło żyć w innych czasach, warunkach i miejscach. A i one same się zmieniały. Najstarsza z rodu, Marcysia, była analfabetką, jej wnuczka została lekarzem. Czy rzeczywiście przekleństwo Cyganki wpłynęło na życie pięciu kobiet, czy raczej one same pomogły losowi, by spełniło się to, co nieuchronne? Odpowiedź daje najmłodsza z rodu, Agnieszka, dziewczyna całkiem już współczesna. Ale to nie klątwa jest najważniejsza. Kolejne opowiadania pokazują jak bardzo zmieniało się życie kobiet w ciągu ostatniego stulecia, one same i świat wokół nich.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Przeklęte, zaklęte

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Przeklęte, zaklęte

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Biblioteka,
Typowa wielopokoleniowa saga rodzinna. Czytałam wiele pochlebnych opinii o tej książce dlatego postanowiłam sięgnąć po nią. Niestety w przeciwieństwie do reszty czytelników nie jestem nią zachwycona a wręcz znudzona. Książka pozbawiona jest wg mnie jakiejkolwiek wciągającej akcji, bohaterów nie da się ani lubić ani nie lubić. Jedynym w miarę wartym uwagi jest to jak zmieniały się czasy i obyczaje na przestrzeni czterech pokoleń. I idealnie sprawdza się tu powiedzenie że matki są od wychowywania a babki od rozpieszczania. To na co Marcysia nie pozwalała córce już wobec wnuczki staje się normą i tak od pokoleń.
Link do opinii
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2020-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

To pięć opowiadań o kobietach z jednej rodziny. Pięć kobiet,cztery pokolenia i jedno przekleństwo,które wiele lat temu spadło na cały ród po kądzieli. Klątwa nie przestała działać,mimo że kobietom przyszło żyć w innych czasach,warunkach i miejscach. A i one same się zmieniały. Najstarsza, Marcysia,była analfabetką,jej wnuczka Mira została lekarzem. Czy rzeczywiście przekleństwo Cyganki w tak dramatyczny sposób odmieniło życie pięciu kobiet,czy raczej one same pomogły losowi, żeby spełniło się to,co nieuchronne? Odpowiedź daje najmłodsza z rodu, Agnieszka,dziewczyna całkiem już współczesna. Ale to nie klątwa jest najważniejsza w tej historii. Kolejne opowiadania pokazują,jak bardzo zmieniło się życie kobiet w ciągu ostatniego stulecia,one same i świat wokół nich.

Losy Marcianny Potok,Eleonora Nawara,Zosi Derkke,Miry Domickiej i Agnieszki.

Link do opinii
Avatar użytkownika - monalewa
monalewa
Przeczytane:2015-09-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 2007,
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2012-04-07, Przeczytałam,
Inne książki autora
Odkurzanie firmamentu
Irena Matuszkiewicz0
Okładka ksiązki - Odkurzanie firmamentu

Sabina sprząta firmament niebieski, a mówiąc prościej, mieszkania gwiazd. Wcześniej jej życie było bardzo barwne. Córka znanego jubilera...

Dziewczyny do wynajęcia
Irena Matuszkiewicz0
Okładka ksiązki - Dziewczyny do wynajęcia

Zuzanna ma dyplom magistra, kochających rodziców, chłopaka-lekarza, który ją uwielbia, niedrogo wynajętą kawalerkę, a nawet pracę. Żyć, nie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy