Przekroczyć granicę. Tom II

Tom 2 cyklu Przekroczyć granicę

Po wielu niepowodzeniach Ola i Kamil zostają szczęśliwym małżeństwem.

Otrzymują również prezent od losu – okazuje się, że Ola zachodzi w upragnioną przez nich

ciążę.

Ale szczęście jest czymś tak ulotnym jak przekwitły dmuchawiec i nie trwa długo.

Czarne chmury znowu kłębią się nad związkiem i miłością tych dwojga.

Czy poradzą sobie z przeciwnościami losu?

Czy miłość i namiętność, które nieprzerwanie ich łączą, pomogą im przetrwać?

Informacje dodatkowe o Przekroczyć granicę. Tom II:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-11-25

Kup książkę Przekroczyć granicę. Tom II

Przekroczyć granicę. Tom II - opinie o książce

Kontynuacja losów Oli i Kamila zaczyna się od dramatycznych momentów. Muszę przyznać, że po przeczytaniu opisu nie spodziewałam się, że historia potoczy się w ten sposób.

Ola i Kamil są szczęśliwym małżeństwem i spodziewają się dziecka. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Ola rodzi przedwcześnie a mały Jaś rodzi się chory. To nie koniec ich kłopotów. Kiedy pojawia się szansa na jego leczenie, nie wahają się nawet jechać za granicę. Niestety czeka ich porażka i wielka strata. Ola nie radzi sobie ze stratą. Zamknięta na wszystko podejmuje decyzje o odejściu od męża. Szybko jednak udaje im się naprawić swoje relacje i powoli wszystko wraca do normy.

Fabuła książki bardziej przemyślana niż poprzedni tom. Postacie dobrze wykrywane, choć główna bohaterka mnie trochę zirytował. Rozumiem, że przeszła traumę ale jej zachowanie było trochę egoistyczne. Początki książki są rewelacyjne, historia emocjonalna, ciekawa i z dobrze skrojona fabułą. Autorka skupiła się bardziej na relacji między Ola i Kamilem. Scen erotycznych było mniej i bardziej stonowane a fabuła skupiona na przeżyciach naszej dwójki. Główni bohaterowie odbudowują swój związek, powraca sporo scen erotycznych. Jest ich sporo i część scenek jak dla mnie są one zbyt nierealne. Czytałam sporo książek tego typu i nie czułam tych scenek jako gorących nasiąkniętych namiętnością. Nie czułam namiętności między dwójka małżonków a bardziej jako zaspokojenie potrzeb . Mnie te sceny nie kupiła a wręcz irytowały. Oczywiście to moje zdanie bo każdy odbiera to inaczej.

Książkę czyta się szybko i nie przeszkadza nawet brak rozdziałów. Autorka zaskakuje końcówka. No tego to akurat bym się nie spodziewała. I nawet czuje niedosyt, bo pojawi się fajny wątek ale za szybko skończyła się cała historia. Mankamentów jako takich brak, poza tymi scenami erotycznymi, które ani nie były wulgarne, ani złe w sumie. Może za dużo było niektórych słów , które powtarzały się często w jednej scenie. Wyłapałam nieścisłości jak np. w poprzednim tomie siostry Oli były mężatkami. W tym pojawiła się jedna z sióstr z narzeczonym. Niby nic ale. Były też sytuacje , które mnie trochę zirytowały. Jak podsumowanie psychologa odnośnie do spakowania rzeczy po synku i oddanie ich bo "jesteście bogaci na pewno  macie wiele  do oddania. Podzielicie się". Mało profesjonalne podejście  specjalisty. Drugim takim fragmentem było, to gdy Ola urodziła bliźniaki i synka nazwali tak samo, jak pierwszego.

Podsumowując , mamy świetną książkę, z fajną i nieprzewidywalną fabułą. Dużo gorących scen, które są dobrze opisane choć mnie nie kupiły. Na pewno znacie to uczucie, gdy coś wam w książce nie pasuje ale do końca nie umiecie zdefiniować co dokładnie. Z drugiej strony mamy kilka potknięć, ale ponieważ to debiut, a autorka ma mega potencjał, to i tak zaliczam go do udanych. Autorce gratuluje pomysłu i mam nadzieje, że powstanie nie jedna historia w przyszłości.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

Kontynuacja losów Oli i Kamila od pierwszej strony wciąga.Dynamiczność akcji jest niezwykla.A najgorsze jest to,że czytałam niemal cała książkę ze łzami w oczach.
Autorka potrafiła świetnie opisać wewnętrzny ból i rozpacz w ciężkich chwilach życia.Aby w pełni móc zrozumieć bohaterów trzeba być w podobnej sytuacji.Dla mnie ich ból był zrozumiały.

Wydarzenia opisane są tak,jakbym była obok nich.Do chwili obecnej jestem wstrząśnięta poznanymi faktami z życia Oli i Kamila.Życie potrafi w najmniej oczekiwanym momencie wbić szpilę w serce,które ciężko zrozumieć przyczyny zaistniałej sytuacji…A gdy się już sytuacja „ustabilizowało” to autorka dodała do fabuły bardzo niebezpieczną sytuację,która zwiastowała tragedie…czy udało się jej uniknąć?
Nie zabrakło także gorących scen rozgrzewających i pobudzających wyobraźnię do czerwoności🔥

Koniecznie przeczytajcie książkę i przekonajcie się,że w każdej chwili nasze życie może przynieść zdarzenia sprawiające niesamowity ból.
Koniecznie poznajcie dalsze losy Oli i Kamila
🔥Polecam🔥

Przekroczyć granicę
Aneta Sołopa0
Okładka ksiązki - Przekroczyć granicę

Ola wydaje się spełnioną trzydziestolatką. Na pozór ma wszystko: dom, dobrą pracę, pieniądze, zdrowie, wspaniałego męża. Do szczęścia brakuje jej jednego...

Jej tajemnica
Aneta Sołopa0
Okładka ksiązki - Jej tajemnica

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Kamili są ze sobą ściśle powiązane. W jej życiu nie ma miejsca na błędy, bo błędy rodzą niepożądane konsekwencje...