Przełęcz Riverbend

Tom 1 cyklu Romans w Riverbend

Kiedy auto Katelyn Loveland wypada z krętej drogi w Appalachach, wydaje się jej, że to już koniec. Na ratunek przybywa jednak Cooper Robinson, zastępca szeryfa, i chociaż Katie uchodzi z życiem z wypadku zupełnie traci głowę.

Cooper wkrótce dowiaduje się, że kobieta, którą ocalił w górach, jest nową dziewczyną jego brata co czyni ją całkowicie niedostępną.

Jednak pomimo usilnych starań nie może przestać na nią wpadać. Z czasem Katie zżywa się mocno z rodziną Robinsonów i wyjawia Cooperowi prawdziwy powód, dla którego przeprowadziła się do miasteczka w Karolinie Północnej.

Jeśli uczucia dojdą do głosu, ona może utracić pierwszą rodzinę, jaką kiedykolwiek miała, a on zmarnować szansę na uzyskanie stanowiska szeryfa. Oboje znowu stają nad przepaścią i tylko od nich zależy, po jaką przyszłość sięgną.

Informacje dodatkowe o Przełęcz Riverbend:

Przełęcz Riverbend - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-11-06,

... Czasem rodzina to nie sytuacja, w której się urodziliśmy, lecz ludzie, którzy gdzieś po drodze postanowili nas pokochać...

Pierwsze moje spotkanie z piórem autorki to przepięknie napisana historia "Jeśli zostaniesz". Po jej lekturze wiedziałam, że muszę kiedyś nadrobić książki autorki.
"Przełęcz Riverbend" to najnowsza powieść, rozpoczynająca serię obyczajową "Romans w Riverbend ".
Czy znacie książki autorki?

Auto Katelyn wypada z krętej drogi w Appalachach i blokuje się przed stoczeniem w przepaść.
Szczęśliwym trafem na ratunek przybywa zastępca szeryfa Cooper Robinson.
Okazuje się, że osoba którą uratował jest nową dziewczyną jego brata.
Co powinno być dla niego sygnałem, że jest niedostępna, na jego nieszczęście wciąż siedzi mu w głowie.
Z czasem Katie dosyć mocno zżywa się z rodziną swojego chłopaka, a prawdziwy powód dla którego przeprowadziła się do miasteczka wyjawnia właśnie Cooperowi.
Sytuacja jest dosyć niekomfortowa, kiedy uczucia zaczną grać pierwsze skrzypce, a rozsądek uleci w zapomnienie, on może stracić szansę na stanowisko szeryfa, a ona stracić jedyną rodzinę jaką kiedykolwiek miała.
Jakie podejmą decyzję i jakie będą tego konsekwencje?

Autorka jest mistrzynią w tym o czym pisze i jak pisze. To jak potrafi przeniesień uczucia i emocje na kartki papieru.
Jest to powieść obyczajowa o trudnych wyborach, nieporozumieniach, kochających się ludziach i zakończeniu dosyć oczywistym. Ktoś powie banał, a ja wam powiem to była piękna powieść pokazująca jaki wpływ może mieć na nas rodzina, jak niedopowiedzenia mogą zniszczyć coś czego może nie dać się odbudować.

Avatar użytkownika - paulina_89
paulina_89
Przeczytane:2023-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Świetna książka na podróż pociągiem. Trzyma w napięciu, nie jest zbyt ciężka, choć porusza wiele problemów.

Ciepła i wartościowa opowieść o miłości.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-09-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Poszukiwania swojego miejsca w życiu mogą zająć wiele lat, jednak koniec końców zdecydowanie są warte wszystkich wysiłków. Podobnie jest z prawdziwą miłością, która często musi pokonać wiele przeciwności, by na stałe znaleźć miejsce w kolejach ludzkich losów. Lecz przecież wszystko, co wartościowe, jest warte całej trudnej drogi, którą należy przebyć, by osiągnąć swój cel. A potem należy jedynie starać się z całych sił, by już nigdy tego nie stracić. Katelyn nieprzypadkowo trafiła do Riverbend, choć swoje życie spędziła w większym mieście. Jednak los pchnął ją w stronę tych okolic za pośrednictwem wielu osób i wydaje się być to dobrą decyzją. Pracuje jako pielęgniarka w klinice swojej przyjaciółki ze studiów, co naprawdę sprawia jej przyjemność. Kupiła piękny domek, który wraz z ogrodem stanowi spełnienie jej snów, choć wymagają jeszcze odrobinę pracy. Do tego dzięki pośrednictwu przyjaciółki zaczęła się spotykać z naprawdę wartym uwagi, a przede wszystkim wysoce wartościowym mężczyzną. W końcu jej życie, po latach zmagań i stawianych przed nią wyzwań, zdaje się wkraczać na właściwe tory. Choć Katie potrzebuje jeszcze domknięcia w niektórych sprawach, to powoli wsiąka w miejscową społeczność. Lecz czy lęki, które nosi głęboko w sobie pozwolą jej zapuścić korzenie w tym miejscu? Cooper jest zastępcą szeryfa w Riverbend, jednak jego aspiracje sięgają wyżej i stara się zdobyć posadę szeryfa. Gdy go poznajemy, przy pomocy rodziny prowadzi kampanię wyborczą i wkłada wiele serca oraz zaangażowania w spełnienie swoich zawodowych marzeń. Miasteczko traktuje niczym swój dom, jest mu niezwykle bliskie sercu, podobnie jak jego mieszkańcy, znani mu w większości od urodzenia. Ma godną pozazdroszczenia rodzinę, kochającą matkę i ojczyma, cudowną przyrodnią siostrę oraz brata, który zawsze był mu bliski. Lecz to wszystko może zostać przez niego utracone, cały jego dotąd poukładany świat, z uwagi na ulokowanie swoich uczuć w najmniej odpowiedniej kobiecie. "Przełęcz Riverbend" to typowy, uroczy, a zarazem delikatny romans, którego zdecydowanie potrzebowałam. Już samo miejsce wydarzeń- wyjątkowe, małe miasteczko, w którym cała społeczność się zna, a plotki rozchodzą się w mgnieniu oka sprawia, że wszyscy miłośnicy takiej literatury wręcz zakochają się w nastroju panującym w książce. Tematem przewodnim powieści jest rodzina, to jak ogromny wpływ ma na człowieka, a jej wsparcie i akceptacja są nieocenione w każdym wieku. Jednakże kiepskie doświadczenia w tej kwestii mogą stworzyć podwaliny błędnej samooceny, która z niezwykła mocą wpływa na całe dorosłe życie. To także historia o pogoni za miłością, ciepłem domowego ogniska, akceptacją społeczną, poczuciem bycia częścią grupy. Nie zabraknie tu również wątków chwytających za serce i niezmiernie wzruszających mówiących o stracie bliskiej osoby i próbach życia z żałobą noszoną w sercu czy pogodzeniem się z wyborami rodziców, najważniejszych przecież osób dla dzieci, na które wpływ mieli tylko oni sami, a które tak wysoce odbiły się na psychice ich potomków.  Ponadto Autorka porusza tu także tematykę uzależnień i tego, jak mogą doprowadzić do ruiny nie tylko człowieka, który się z nimi zmaga lecz wszystkich jego bliskich, choć nie zawsze jest to widoczne na pierwszy rzut oka. Oczywiście, dostaniemy tu także piękną opowieść o miłości, która pojawia się wręcz mimowolnie, w ułamku chwili, lecz nic co się z nią wiąże nie jest proste - nawet aprobata kiełkujących uczuć. To naprawdę wdzięczna i urzekająca opowieść, mająca w sobie odrobinę magii i czarująca swoim klimatem czytelnicze dusze od początku do końca. Czytałam ją z prawdziwą przyjemnością i polecam ją każdemu, kto lubi ten typ książek.
Jak płatki śniegu...
Denise Hunter0
Okładka ksiązki - Jak płatki śniegu...

Eden Martelli jest zbyt pochłonięta ucieczką z sideł śmierci, by uświadomić sobie, że zmierza prosto w ramiona miłości. Klucząc wiejskimi drogami, ona...

Brzoskwiniowy świt
Denise Hunter0
Okładka ksiązki - Brzoskwiniowy świt

Buntownicza Zoe Collins poprzysięgła sobie, że jej stopa już nigdy nie postanie w Copper Creek. Nie chciała już nigdy rozmawiać z mężczyzną, który...