Przemiana

Kolejna pozycja w twórczości Jodi Picoult, która porusza ważny , kontrowersyjny temat jakim jest kara śmierci, która przykuwa uwagę czytelnika, zmusza do myślenia i zastanowienia się nad opcją dobra i zła .Czym jest dobro a czym zło, co to jest wina i jaka powinna być kara ?

Informacje dodatkowe o Przemiana:

Przemiana - opinie o książce

Avatar użytkownika - chimerzasta
chimerzasta
Przeczytane:2017-06-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2017 roku,
Kolejna bardzo dobra książka Jodi. Jak zwykle bardzo skrupulatne podejście do tematu, ciekawy pomysł, chociaż niebezpiecznie podobny do "Zielonej Mili" Kinga (za to właśnie tylko "4"). Polecam. Czyta się rewelacyjnie, a do tego czytelnik po raz kolejny zostaje zmuszony do pewnych refleksji.
Avatar użytkownika - aleksa6
aleksa6
Przeczytane:2017-04-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2017,
Gdyby nie znać "Zielonej Mili" Stephena Kinga, można czytać "Przemianę" z oczami utkwionymi w każdym słowie. Przypięłam łatkę "Przemianie" od początku i została do samego końca. Nie zmienia to faktu, że wzrusza i jak zwykle po mistrzowsku Jodi Picoult wdziera się w duszę czytelnika.
Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Jak zwykle wyciskająca z oczu łzy książka Jodi Picoult, opowiadająca o sile miłości, o sile wiary, o emocjach targających ludźmi. Misz masz uczuciowy na naprawdę dobrym poziomie. Polecam!
Brak mi słów! Każda książka ,którą czytam P.Jodi jest zawsze najlepsza. Ale ta jest naprawdę NAJLEPSZA! Przy żadnej się tak nie wzruszyłam, nie wciągnęłam się tak w życie bohatera jak tu. Przez chwilę byłam Meggy ,później "Szonem" ,a i księdzem mi się zdarzyło być. Cud,miód i ... pyszne danie!
Dla miłośników "Zielonej mili" (filmu) a jednocześnie niepowtarzalna.
Avatar użytkownika - patkabm
patkabm
Przeczytane:2014-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
To już trzecia książka tej autorki, którą przeczytałam (wcześniej "W naszym domu" i "Krucha jak lód"), i nadal jestem mile zaskoczona. Myślałam, że sposób narracji, gdzie kilka osób opowiada jedną historię "znudzi" mnie; tak jednak się nie stało. Judi Picoult w swoich powieściach mierzy się z trudnymi tematami społecznymi. "Przemiana" to opowieść o trudnej roli matki, która ma podjąć decyzję o przeszczepie serca dla swojej córki. Wszystko byłoby łatwe gdyby serce nie pochodziło od człowieka czekającego na karę śmierci za zabicie jej męża i córki. Wiele wątków związanych z religią, duchowością, walką o wolność. Pozycja godna polecenia. Ponadto Jodi Picoult w taki sposób prowadzi narrację, że trudno się "oderwać" od czytania książki.
Pierwsza książka, od której zaczęła się moja przygoda z Jodi. Nie mogłam się od niej oderwać. Polecam gorąco!
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2013-05-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Po raz kolejny autorka mnie nie zawiodła. Myślę, że dzięki tej książce zmieniłam jednak zdanie co do kary śmierci. To co przeszedł Shay pokazuje jak można ocenić innych "pochopnie" i skazać na coś, na co nie tak do końca zasłużył. Polecam.
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-01-29, Ocena: 6, Przeczytałam,
Picoult jak zwykle świetna. Podejmuje trudne tematy takie jak śmierć, religia- i pytanie kim jest/ gdzie jest Bóg, egzekucja. Oczywiście bardzo zaskoczyła mnie przy końcu powieści, kiedy czytelnik myśli, że już wszystko wie i że wszystko zostało powiedziane. Ukazuje , że granica między dobrem a złem może być cienka. Że wierzymy w to, co chcemy wierzyć, czasami mamy bielmo na oczach. Co na mały minus- znowu więzienie i choroba i sąd, ale to chyba kanon tej autorki. Co na plus- oczywiście cytaty, dialogi, historia, bohaterowie.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-05-14,
Avatar użytkownika - aleksnadra
aleksnadra
Przeczytane:2010-06-28, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,
Bardzo zawiodłam się na autorce. Pomysł ściągnięty z książki " Zielona mila" Stephena Kinga. :(((
Avatar użytkownika - KKS
jolajka
Przeczytane:2014-02-14, Ocena: 5, Przeczytałem,
Jesień cudów
Jodi Picoult0
Okładka ksiązki - Jesień cudów

Mariah przyłapuje męża z inną kobietą i wpada w depresję, a jej córka Faith - świadek zdarzenia - zaczyna zwierzać się wyimaginowanej przyjaciółce...

Krucha jak lód
Jodi Picoult 0
Okładka ksiązki - Krucha jak lód

Głęboko poruszająca powieść Jodi Picoult ukazuje rodzinę żyjącą z nieprawdopodobnym ciężarem, walkę o utrzymanie rodzinnych więzi oraz potężną siłę miłości...