Przepis na człowieka

Założę się, że w każde święta ktoś w Twojej rodzinie mówi o tym, że coś jest dziedziczne, że jest genetyczne. Ludzie w Twoim otoczeniu mówią o rodzinnym obciążeniu chorobami lub cechami charakteru. Tłumaczą swój aktualny stan tym, co mają w genach. I choć czasami jest to uzasadnione, to bądźmy szczerzy – nie każdy, kto ma cukrzycę jest silnie genetycznie obciążony predyspozycjami do choroby i nie każdy z takim obciążeniem dostanie cukrzycy.

Lektura pomoże Ci zrozumieć, co tak naprawdę odkrywają naukowcy na całym świecie i jak te odkrycia przekładają się na Twoje życie. Będziesz świadomy, że nasze geny nie wydały na nas wyroku i że to, czym jest człowiek, to efekt oddziaływania genów ze środowiskiem.

CZYM JEST PRZEPIS NA CZŁOWIEKA?
Gdybyś, drogi Czytelniku, chciał komuś efekt moich starań streścić w windzie, pozwól, proszę, że podsunę Ci formułę: przepis na człowieka jest zapisany w genach, ale tylko częściowo, a na dodatek działają one inaczej, niż się wielu osobom wydaje.
SKOK W PRZYSZŁOŚĆ
W książce wybiegam także ze swoją opowieścią w przyszłość, która zaczyna się w jak najbardziej teraźniejszej teraźniejszości. Mam tu na myśli modyfikacje genetyczne. Obecnie jesteśmy w stanie modyfikować organizmy takie jak pomidory czy E. coli, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już jutro zastosować opracowane metody na zupełnie innym polu. Zastanówmy się wspólnie, czy coraz doskonalsze narzędzia do wprowadzania zmian w genomie zaczną być wykorzystywane do edycji ludzi. Zależy mi, by na podstawie mojej książki czytelnik mógł samodzielnie i świadomie wyrobić sobie zdanie na temat potencjalnych zysków i strat ze stosowania przyszłych metod edycji genów.

Autorem książki jest Dawid Myśliwiec, prowadzący kanał na Youtubie "Uwaga!Naukowybełkot". Treści są tam rzytelne i świetnie przygotowane zupełnie jak książka.

Najlepszy naukowiec wśród koszykarzy i najlepszy koszykarz wśród naukowców, jeden z najlepszych popularyzatorów nauki w Polsce, twórca kanału „Uwaga! Naukowy Bełkot” na YouTube, doktor chemii na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. Na każdym kroku pokazuje, że nauki nie należy się bać, ponieważ jest pełna wiedzy, która szokuje i ciekawi.

Informacje dodatkowe o Przepis na człowieka:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-952354-9-8
Tytuł oryginału: Przepis na człowieka
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Anna "Helena Wystrasz" Dębska , Kamila Dankowska

Kup książkę Przepis na człowieka

Przepis na człowieka - opinie o książce