Przygody Smerfów. Smerfetka

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-01-20
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328159211
Liczba stron: 64
Tytuł oryginału: Le Schtroumpfissime, tome 3

Ocena: 5 (1 głosów)

Trzecia część jednej z najsławniejszych serii komiksowych dla dzieci. Album zawiera dwie opowieści: ,,Smerfetka" i ,,Głód u Smerfów".

W wiosce Smerfów wszystko idzie dobrze, panuje spokój i przyjaźń, ale komuś to się nie podoba... Komu? Oczywiście strasznemu czarownikowi Gargamelowi, który cały czas knuje, jak zaszkodzić niebieskim skrzatom. Wymyśla sprytny podstęp - tworzy z gliny istotę zdolną zasiać wielki zamęt wśród Smerfów, a potem zniszczyć ich społeczność! Czy mu się uda? W drugiej opowieści mali bohaterowie przygotowują zapasy na zimę, jednak w wyniku wypadku zaczyna im doskwierać głód! Czy Papa Smerf zdoła wymyślić sposób na nakarmienie swoich podopiecznych?

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Tagi: bóg

Kup książkę Przygody Smerfów. Smerfetka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Przygody Smerfów. Smerfetka

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-01-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

GDZIE GARGAMEL NIE MOŻE, TAM BABĘ POŚLE

Po chwilowej przerwie w wydawaniu klasycznych tomów „Smerfów”, w trakcie której mieliśmy okazję poznać najnowsze ich przygody, Egmont wraca do albumów tworzonych przez niezapomnianego Peyo (z pomocą współscenarzysty, Yvan Delporte). I jest się z czego cieszyć, bo wydany właśnie komiks „Smerfetka” to kolejna porcja świetnej rozrywki dla całej rodziny, która nic się nie zestarzała, a wręcz z czasem ceni się ją coraz bardziej.

Na niniejszy album składają się dwie opowieści. W głównej, tytułowej, Gargamel znów ma dość tego, jak Smerfom wszystko się układa i wychodzi. Znów chce je złapać w swoje ręce i wykorzystać do własnych celów. Tym razem jednak wpada na iście szatański plan i z gliny tworzy ją – Smerfetkę. Jego własny Smerf trafia do wioski małych, niebieskich stworków, by siać zamęt. Nikt jednak nie spodziewa się, co przyniesie pojawienie się dziewczyny w osadzie pełnej mężczyzn…
W drugiej opowieści, zatytułowanej „Głód u Smerfów” nadchodzi zima, więc Smerfy muszą przygotować zapasy na ten okres. Dochodzi jednak do wypadku, który sprawia, że czeka ich głodowanie. Jak w takiej sytuacji mają przetrwać? Czy uda im się znaleźć jedzenie? I co wyniknie z tej próby?

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2021/01/smerfetka-peyo-yvan-delporte.html

Link do opinii
Inne książki autora
Biblia w komiksie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach
0
Okładka ksiązki - Biblia w komiksie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach

Wskoczcie w sam środek akcji i przygody rodem z biblijnych czasów! Zapierająca dech w piersiach komiksowa kreska oraz narracja skonstruowana tak, że...

Pierwsze słowa i dźwięki. Eo, eo !
0
Okładka ksiązki - Pierwsze słowa i dźwięki. Eo, eo !

Zanim dziecko wypowie pierwsze słowa, najpierw naśladuje usłyszane dźwięki. Uważnie słucha i próbuje naśladować to, co słyszy: odgłosy wydawane przez...

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy