Przyjaciółki

Ocena: 4.89 (9 głosów)
Trzy kobiety. Trzy skrajnie różne charaktery. Trzy odmienne życiowe historie. Opowieść o kobiecej przyjaźni wbrew złośliwemu chichotowi losu.

Wiktorię (niepracującą mężatkę z dwójką dzieci), Martę (absolwentkę szkoły teatralnej, która wróciła z emigracji, aby zawalczyć o własne marzenia) i Karolinę (pracoholiczkę nastawioną na karierę w bankowości) łączy jedno: dotkliwy brak bliskiej przyjaciółki, z którą można by się śmiać, płakać, czy choćby pójść na zakupy. Ich losy splatają się dzięki Internetowi, a rozwijająca się przyjaźń prowadzi do prawdy, której nie do końca by sobie życzyły.

Informacje dodatkowe o Przyjaciółki:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-07-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7648-820-2
Liczba stron: 280

więcej

Kup książkę Przyjaciółki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Przyjaciółki - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-03-09, 52 książki w 2016 roku, Mam,
Trzy kobiety poznają się przez internet, jedna z nich zamieszcza ogłoszenie, że poszukuje przyjaciółek, dwie pozostałe na nie odpowiadają. Każda z nich jest w innym momencie życia i każdej brakuje przyjaciółki, postanawiają nawiązać bliższą znajomość. Książka przewidywalna, zakończenie trochę rozczarowuje. W sam raz na jeden wieczór, przeczytać i więcej do niej nie wracać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2015-02-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Historia z życia wzięta, myślę, że aktualna. Wiktoria samotna w złotej klatce niby idealnego małżeństwa, z nieczułym na jej potrzeby mężem Piotrem, postanawia poszukać przyjaciółki poprzez ogłoszenie w Internecie. Na spotkanie w kawiarni przychodzi Marta, która powróciła do kraju oraz ambitna Karolina. Bohaterki zaprzyjaźniają się niemal od razu, jednak zostaną wystawione na próbę... Nie napiszę dokładnie o co chodzi, lecz napomknę, że pojawi się dylemat: wyznać bolesną prawdę czy ją ukryć... W tych trzech wątkach o bohaterkach, ich codzienności, autorka przemyca refleksję na temat potrzeby znalezienia bratniej duszy, zdrady (,,niczego ode mnie nie chciała"), miłości, związków damsko-męskich- romansach, o zbyt komfortowej codzienności, w której strony o siebie nie zabiegają. Ludzie nie mają czasu- to smutne. A warto zabiegać o przyjaźń- ale dwie strony muszą chcieć i mieć czyste intencje, walczyć o siebie, własne marzenia, może skomplikuje to życie albo je uprości. ,,Ale nadchodzi moment, kiedy zadajesz sobie pytanie, czy wystarczą ci pobieżne, płytkie relacje, czy chcesz czegoś więcej. I możesz podjąć wysiłek, aby kogoś poznać, zobaczyć jaki jest." Mimo sporej przewidywalności fabuły i zachowań bohaterek czyta się z ciekawością, bynajmniej nie nudą, znajdziemy tu poczucie winy, zdolność do wybaczenia (bądź nie), życie w iluzji i kłamstwa, a także strach o utratę szczęścia. Trochę mam mieszane odczucia co do zakończenia, inaczej bym je ,,widziała". ,,Przyjaciółki" polecam chętnych na tematykę przyjaźni naznaczonej trudnymi przeżyciami oraz tym, co mają zrozumienie dla ludzkich niedoskonałości. Całość oceniam pozytywnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2014-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Przyjażń między trzema różnymi kobietami; Wiktoria nie pracująca mama dwójki dzieci, Marta-aktorka i Karolina-pracownik bankowości.Poznały się przez internet a poróżnił ich mężczyzna-mąż Wiki,która mimo zapewnień że wybaczyła zdradę swojej nowej przyjaciółce Karolini, nadal nie może zapomnieć.Fajna lekka książka.Polecam!!!
Link do opinii
Avatar użytkownika - zosia29
zosia29
Przeczytane:2016-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-09-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2014-08-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-08-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 2014 107,
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2013-08-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
Inne książki autora
Niechciana prawda
Agata Kołakowska 0
Okładka ksiązki - Niechciana prawda

Opowieść o życiu po wielkim zranieniu. O mężczyźnie, który nie powinien stać się mężem, i kobiecie, która dowiaduje się, że jest tylko żoną...

Zaciszny Zakątek
Agata Kołakowska0
Okładka ksiązki - Zaciszny Zakątek

Kobiety z bogatego przedmieścia są gotowe na wszystko. Na luksusowe osiedle wprowadzają się nowi mieszkańcy – Marta i Jacek Cieślakowie –...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy