Przykazania grzeszników

Mroczny pojedynek na śmierć i życie

Czarownice, czarna śmierć, inkwizycja i szafot – oto codzienność średniowiecza. Kiedy Damien LeBrun zabija inkwizytora, ściąga na siebie gniew Kościoła, w tym najbardziej bezwzględnego z przedstawicieli Świętego Oficjum, Jacques'a Begreona. Kto zwycięży w tym starciu? Jakie tajemnice skrywa Bastian z Nimes, wikariusz wielkiego gubernatora, i wreszcie, kim jest przepiękna Veronica?

Przykazania grzeszników to pełna zagadek i nieprzewidzianych zwrotów akcji podróż po francuskich prowincjach wieków średnich.

Informacje dodatkowe o Przykazania grzeszników:

Wydawnictwo: Oficynka
Data wydania: 2021-09-27

Kup książkę Przykazania grzeszników

Przykazania grzeszników - opinie o książce

Francuskie prowincje, okres średniowiecza. Damien zabija inkwizytora i tym samym ściąga na siebie uwagę jednego z najbardziej brutalnych przedstawicieli Świętego Oficjum. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Kto wygra?

Mroczne czasy, inkwizycja, brud, ciemnota ludzka i jej wiara w zabobony to daje duże pole popisu dla stworzenia świetnej historii. Ciekawiło mnie to jak się ta historia potoczy. Muszę przyznać, że miałam problem z wczuciem się w klimat tamtych czasów. Bohaterowie są ciekawie nakreśleni, ale nie mogłam się z żadnym utożsamić.

Liczyłam na dynamiczną, pełną zaskakujących zwrotów akcji historię i fascynujące intrygi. W moim odczuciu gatunkowo to jest przygodówka z wątkiem romansowym. Oczekiwałam bardziej mrocznej historii.

Nie można autorowi odmówić lekkości pióra, czytało mi się to bardzo dobrze. Mam mieszane odczucia, jak na debiut nie jest źle, ale też nie ma zachwytu. Uważam, że autor ma potencjał, który tu do końca nie wybrzmiał. Widzę, że ta książka ma swoich wielbicieli, może to nie był mój czas na tę książkę? Polecam przekonać się samemu.