Przystanek Barcelona

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-07-22
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7596-489-9

Barcelona jest kobietą, cygańską czarodziejką z piosenki Pereta. Uwodzi i rzuca czar, nie przestaje zaskakiwać.

Książka o Barcelonie, w której nie ma szczegółowego opisu Sagrada Família? Czas poznać nowoczesną, ekologicznie zrównoważoną architekturę, odwiedzić muzeum szynki iberyjskiej lub sklep Johana Cruyffa. Posłuchajcie raz energetycznej katalońskiej rumby, a zapomnicie o dramatycznym flamenco. Przejdźcie uliczkami Starego Miasta, a zobaczycie zachwycającą sztukę uliczną. Czy wiedzieliście, że Barcelonę można podziwiać z ponad dwudziestu punktów widokowych, a pamiątek i miejsca na obiad najlepiej szukać z dala od La Rambli? Barcelona czaruje i rozkochuje, ale daje się poznać tylko tym, którzy zejdą z turystycznego szlaku i przyjrzą się jej krytycznym okiem.

Zapraszam do mojej Barcelony.

Katarzyna Wolnik-Vera - katowiczanka, która od pięciu lat mieszka w Katalonii. Z wykształcenia jest filologiem polskim, a zaraz po studiach pochłonęła ją praca dziennikarska. Po ośmiu latach pisania o życiu innych postanowiła zmienić swoje i wyjechała za miłością do Barcelony. Zaczęła blogować, zajęła się fotografią. Dziś prowadzi rozmowy z cudzoziemcami w lokalnym radiu, organizuje śluby i zaręczyny w Barcelonie i robi zdjęcia. Fanka kubańskiego son i kuchni śródziemnomorskiej - to w Hiszpanii nauczyła się gotować. W wolnym czasie podróżuje blisko i daleko, codziennie relaksuje się na plaży i biega. Mimo że po hiszpańsku nawet myśli, woli literaturę w polskim przekładzie. A z hiszpańskojęzycznym mężem słucha Niemena.

Kup książkę Przystanek Barcelona

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:2015-01-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
W rytmie katalońskiej rumby   Rzym jest wieczny, Wiedeń cesarski, Madryt dumy, Berlin i Londyn to też stuprocentowe miasta macho, a Barcelona jest kobietą, cygańską czarodziejką z piosenki Petera – tak o Barcelonie pisze Katarzyna Wolnik-Vera, pochodząca z Katowic dziennikarka, która w tym mieście zostawiła serce. I to dosłownie, bowiem do stolicy Katalonii przyciągnęła ją miłość, poznany za pośrednictwem Internetu Edu, obecny mąż.   Życie w Barcelonie, odkrywanie jej smaków i zapachów, specyficznej kultury oraz zabytków, rozpoczęło się dla Wolnik-Very w grudniu 2009 roku. Jak pisze W Nowy Rok wkroczyłam w hiszpańskim stylu, próbując zjeść o północy dwanaście winogron w czasie dwunastu sekund (…). O tym, jak wówczas wyglądała aklimatyzacja i jak toczy się życie w Barcelonie obecnie, możemy przeczytać we wspaniałym przewodniku Przystanek Barcelona. Nie znajdziemy tu mapy miasta i ściśle wytyczonych tras, ale cudowną opowieść o tym zachwycającym mieście. W przerwach pomiędzy oddawaniem się sjeście i przystankami w barach tapas możemy wyruszyć na zwiedzanie, nie spiesząc się jednak, kontemplując urok miejsc, budynków i budowli wartych obejrzenia i zwiedzenia. Autorka nie tylko zawarła w książce wszelkie informacje, potrzebne do poruszania się po Barcelonie, wskazówki dotyczące transportu, hoteli, kursów i szereg cennych informacji ...

Opinie o książce - Przystanek Barcelona

Książka zawiera wiele przydatnych informacji dotyczących życia i podróżowania po Katalonii i jej stolicy, Barcelonie - w dużej mierze są to rzeczy, które może wiedzieć jedynie osoba mieszkająca tutaj dłużej, a nie tylko odwiedzająca miasto turystycznie. Szczególnie cenne były dla mnie opisy dotyczące tradycyjnych obchodów różnych katalońskich świąt, ponieważ mi - mimo że przyjechałam tu na kilka miesięcy - nie udało się wziąć udziału w żadnym z nich. Z drugiej strony, w moim odczuciu książka pisana jest w dość ciężkim stylu: część fragmentów jest nadmiernie rozwleczona i wydłużona, autorka stara się tworzyć romantyczne opisy zachwycającego miasta, które dla mnie są jednak uciążliwe i nie przemawiają do mnie.

W głębi lasu
Harlan Coben