Psychologia pozytywna w pigułce

Jak odnaleźć szczęście, aby poczuć się spełnionym? Co tak naprawdę czyni życie wartym przeżycia? Jak zwiększyć poczucie własnego dobrostanu?

Poznaj najnowsze opinie na temat szczęścia, optymizmu, motywacji, mocnych stron charakteru i miłości oraz dowiedz się, jak stosować je dzień po dniu.

W książce znajdziesz informacje m.in. o tym:

- czym jest psychologia pozytywna i jak ją wykorzystać w praktyce

- jaka jest rola pozytywnych emocji w naszym życiu

- czy można nauczyć się być optymistą

- w jaki sposób należy ćwiczyć uważność

- jak nadać sens swojemu życiu

- jak poprawić swoje samopoczucie w pracy.

Przedstawiając pozytywną psychologię w przyjazny i bezpośredni sposób, autorka zachęca do spojrzenia na siebie z wiarą we własne możliwości i mocne strony. Poradnik zawiera narzędzia i wskazówki umożliwiające zmiany na lepsze niemal we wszystkich obszarach życia.

Dr Ilona Boniwell

Jest jednym z europejskich liderów psychologii pozytywnej. Założyła i kierowała pierwszymi w Europie studiami magisterskimi z psychologii pozytywnej (MAPP) na University of East London. Wykłada na Anglia Ruskin University i l'Ecole Centrale Paris oraz doradza firmom i instytucjom edukacyjnym na całym świecie z ramienia Positran i ScholaVie.

Interesuje się praktycznymi zastosowaniami psychologii pozytywnej w coachingu, biznesie i edukacji. Jest autorką kilku książek z dziedziny psychologii pozytywnej.

,,Dr Ilona Boniwell jest uznawana za czołową europejską badaczkę, innowatorkę i myślicielkę w rozwijającym się świecie psychologii pozytywnej. Psychologia pozytywna w pigułce oferuje coś dla każdego, kto interesuje się odkrywaniem, jak żyć optymalnie. Ta genialna publikacja jest pełna naukowych dowodów, które identyfikują kluczowe komponenty szczęśliwego życia. Przeczytaj ją i dowiedz się, jak zmienić swoje życie na lepsze".

Dr Cecilia d'Felice, psycholożka konsultantka, autorka i felietonistka m.in. ,,The Times" i ,,The Metro"

,,Psychologia pozytywna w pigułce to kompleksowe, przyjazne dla użytkownika, przemyślane wprowadzenie i recenzja tej dziedziny. Mówiąc wprost, to najlepsza ogólna analiza, z którą można się zapoznać w ciągu paru dni. Osoby bez wykształcenia psychologicznego znajdą w niej fascynujące i pouczające informacje; dla specjalistów to wiarygodny przegląd tej dziedziny".

Dr Carol Kauffman, współzałożycielka i dyrektorka Coaching and Positive Psychology Initiative, Harvard Medical School, USA

,,Psychologia pozytywna w pigułce dr Ilony Boniwell to pięknie napisane, przejrzyste i przystępne wyjaśnienie istoty szybko rozwijającego się i ekscytującego nowego kierunku w psychologii. Jest to mój numer jeden wśród publikacji wprowadzających dla studentów, psychologów stosowanych, badaczy i osób pragnących dowiedzieć się więcej na ten temat".

Profesor Irvine S. Gersch, Dyrektor Programów Psychologii Edukacyjnej, University of East London, Wielka Brytania

Informacje dodatkowe o Psychologia pozytywna w pigułce:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2022-08-10
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Positive psychology in a nutshell

Tagi: Psychologia popularna

Kup książkę Psychologia pozytywna w pigułce

Psychologia pozytywna w pigułce - opinie o książce