Psychopozytywność

PORADNIK PSYCHOLOGICZNY W OBRAZKACH

.jak być czułym dla samego siebie?

.jak się rozwijać i lubić bez pozytywnej ściemy?

.jak naprawdę dawać sobie wsparcie?

Psychopozytywność to przekonanie, że dla każdej myśli i emocji jest miejsce - wszystkie są częścią nas, więc zasługują na ciekawość, życzliwość, a także współczucie. Nawet lęk, złość i smutek, odpowiednio traktowane, nie muszą być przeszkodą do dobrego życia.

Książka zawiera ponad 150 wcześniej nie publikowanych ilustracji Marii Kaczorowskiej, twórczyni ,,Miłych Obrazków", które cieszą się popularnością na Facebooku (Maria Kaczorowska - Miłe Obrazki) i Instagramie (@obrazkimile). Autorka, bazując na swoich spostrzeżeniach oraz rozmowach z odbiorcami, tworzy czarno-białe obrazki, które niosą otuchę. Zaprasza do głębokiego zastanowienia się nad własnymi doświadczeniami, a także formą, w jakiej opowiadamy o swoich przeżyciach.

Fascynująca podróż przez ludzką psychikę i droga do zrozumienia samego siebie.

Informacje dodatkowe o Psychopozytywność:

Psychopozytywność - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2024-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Psychopozytywność to przekonanie, że w naszym życiu jest miejsc na każdą myśl i emocję. Wszak wszystkie z nich są częścią nas. Nawet lęk, złość i smutek nie muszą być przeszkodą prowadzeniu  dobrego życia. Autorka zaprasza czytelnika do głębokiego zastanowienia się nad własnymi doświadczeniami a także formą, w jakiej opowiadamy o swoich przeżyciach.
W ostatnim czasie przeczytałam sporo poradników. Ten jednak jest wyjątkowy. Dlaczego? W moim przekonaniu ten poradnik (nie)poradnik ma formę dialogu, w którym autorka przekazała garść informacji na temat ważności naszych emocji, dawaniu sobie wsparcia oraz fałszywej pozytywności a także opowiada o swojej drodze ku lepszemu poznaniu siebie i swoim samozaopiekowaniu.  Ważną częścią niniejszej publikacji są obrazki, ale zapewniam, że nie są to zwykłe bazgroły. One pozwalają lepiej uzmysłowić sobie istotę przeczytanego tekstu.
Psychopozytywność. O mądrym i czułym byciu przy sobie z początku wydawała mi się niezbyt interesującą lekturą. To wrażenie zmieniało się z każdą kolejną przeczytaną stroną, która pozwalała mi lepiej zrozumieć siebie. Teraz myślę, że to wartościowa pozycja, z którą warto się zapoznać.

"PSYCHOPOZYTYWNOŚĆ. O mądrym i czułym byciu przy sobie" autorstwa Marii Kaczorowskiej to książka, która wyróżnia się nie tylko swoim przesłaniem, ale również formą. Autorka, terapeutka i psycholożka, zabrała mnie w fascynującą podróż przez ludzką psychikę i drogę do zrozumienia samego siebie. Podręcznik ten nie tylko uczy, ale również otula swoją mądrością i subtelnością, zapraszając do refleksji i samodoskonalenia.

Książka skupia się na kwestiach kluczowych dla rozwoju osobistego, takich jak jak być czułym dla samego siebie, jak rozwijać się autentycznie, bez fałszywej pozytywności, oraz jak naprawdę dawać sobie wsparcie. Autorka przekonuje, że kluczem do dobrego życia jest akceptacja - akceptacja naszych myśli, emocji i zachowań, akceptacja tego, co nam się przydarza, oraz akceptacja samego siebie wraz ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami.

To, co wyróżnia tę książkę spośród innych poradników psychologicznych, to nie tylko treść, ale również forma. Ponad 150 niepublikowanych wcześniej ilustracji Marii Kaczorowskiej, znanej z serii "Miłe Obrazki", towarzyszyło mi na każdej stronie, nadając tekstu dodatkowej głębi i wyjątkowego uroku. Czarne i białe obrazki, pełne subtelnych detali, nie tylko rozwijają treść, ale również niosą otuchę i inspirują do refleksji nad własnymi doświadczeniami.

Czytając tę książkę, nie mogłam pozostać obojętną. Autorka z wdziękiem i humorem opowiada o najtrudniejszych aspektach ludzkiej egzystencji, zachęcając do odważnego spojrzenia w głąb siebie i doświadczenia zmiany. Książka ta nie jest jedynie do czytania - to podręcznik, który trzeba przeżyć, przemyśleć i wcielić w życie.

Podsumowując, "Psychopozytywność" Marii Kaczorowskiej to niezwykle wartościowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną lepiej zrozumieć samego siebie i prowadzić bardziej autentyczne, pełne akceptacji życie. Pełna mądrości, prostoty i humoru, ta książka z pewnością zostanie ze mną na długo po jej przeczytaniu.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;