Ptyś i Bill. Przygody spaniela

Tom 5 cyklu Ptyś i Bill

Przygody dwóch spryciarzy: chłopca i jego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Przygody spaniela, Psi zysk i Oto oni!

Tata Ptysia wydaje się spokojnym pracownikiem dużej firmy, kiedy jednak zabiera się za uprawianie sportu, wszyscy go podziwiają. Mama Ptysia wydaje się spokojną gospodynią domową, kiedy jednak coś sobie wymyśli, postawi na swoim. A Ptyś i Bill... Nie, oni nawet nie sprawiają wrażenia spokojnych! Ciągle szaleją i mają dziwne pomysły. Wiele z nich kończy się i śmiesznie, i strasznie, ale to nie zniechęca chłopca i jego psa do kolejnych wariactw. Przekonują się o tym na własnej skórze nie tylko kelnerzy czy listonosze, ale nawet policjanci!

Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930-2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove (Sisters, Kasia i jej kot) i grafik Jean Bastide (Sherlock Holmes Society, Wojna Sambre'ów).

Informacje dodatkowe o Ptyś i Bill. Przygody spaniela:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-11-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

KLASYCZNI PTYŚ I BILL POWRACAJĄ

„Ptyś i Bill” powracają wreszcie z kolejnym tomem swoich przygód pisanych i rysowanych przez twórcę serii, Jeana Robę. Większość z wydanych dotąd w ramach linii „Komiksy są super” albumów stworzona została przez kontynuatorów dzieła artysty i chociaż absolutnie nie mam im nic do zarzucenia, bo oferują kawał dobrej i niegłupiej rozrywki dla całej rodziny, to jednak klasyk zawsze pozostanie klasykiem. Dobrze więc, że w końcu znów możemy cieszyć się starszymi odsłonami, bo robią wrażenie i aż ma się ochotę na więcej.

Zanim jednak przejdę do konkretów, przypomnijmy o czym jest ta seria i dowiedzmy się, co na czytelników czeka w tym tomie.
A zatem tytułowi Ptyś i Bill to dwaj przyjaciele. Ten pierwszy jest chłopcem, którego ciągnie do figli i psot. Obowiązki? Jak każde dziecko unika ich, jak może, do pracy nie rwie się zbyt szczególnie, jednak do zabawy i szaleństw, jak najbardziej. Bill jest jego psem, a jak wiadomo, zwierzęta i ludzie, jakże często są do siebie podobne. I tak jest właśnie w tym przypadku, psiak jest leniwy, łobuzerski, ale jednak na tyle uroczy, że potrafi urzec. I wie, co to dobra zabawa (oraz jak dobrze zjeść). Do tego dochodzi Piotrek, kolega Ptysia, i żółwica Karolina. Razem przeżywają wiele przygód i dokładnie to robią także w tym tomie. W krótkich historyjkach poznajemy najróżniejsze ich (i nie tylko) przygody. Gdy główni bohaterowie pakują się w najróżniejsze tarapaty, całe ich środowisko może zostać wplątane w to, co się dzieje, a dzieje dużo i w szalonym tempie.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/11/ptys-i-bill-przygody-spaniela-jean-roba.html

Ptyś i Bill. Cmok (Czarujący spaniel)
Jean Roba0
Okładka ksiązki - Ptyś i Bill. Cmok (Czarujący spaniel)

Ptyś chodzi do podstawówki. Nie przepada za szkołą ani warzywami, uwielbia za to szalone pomysły i wygłupy. Ma też wielką i niczym nieskrępowaną wyobraźnię...

Ptyś i Bill. Śmiech to zdrowie
Jean Roba0
Okładka ksiązki - Ptyś i Bill. Śmiech to zdrowie

Drugi tom skrzącej się humorem serii gagów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ptyś chodzi do podstawówki. Nie przepada za szkołą ani warzywami, uwielbia...