Ptyś i przyjaciele

W świecie marzeń sennych wszystko jest możliwe. Można być tam, gdzie się chce i być tym, kim się chce. Przekonał się o tym Ptyś – mały chłopiec, który zechciał opowiedzieć o swoich przygodach tym najmniejszym czytelnikom.

Marita Konieczna to autorka uroczej książeczki ,,Ptyś i przyjaciele”. Jej głównym bohaterem jest, rzecz jasna, Ptyś, mieszkający w samym środku pięknego lasu wraz z panią Gienią i babcią. Mama Ptysia często była nieobecna, bo pracowała za granicą. ,,Dlaczego tyle piszę o mym domu z dzieciństwa? Gdyż wszystko w nim się rozpoczęło. Małemu chłopcu, jakim byłem, dom wydawał się przeogromny. A byłem w nim jedynym dzieckiem. Jedynym dzieckiem w dużym ogrodzie. Jedynym w przeogromnym lesie, otaczającym nasz dom. Wyobrażacie to sobie? Czy ktoś z was był kiedyś aż tak samotny?”. Ptyś jednak nie czuł się sam. W wyniku niezwykłych zdarzeń poznał swoich najlepszych przyjaciół – słonia Tilsona oraz małpkę Kikę. To z nimi przeżywa cudowne przygody; czasami niebezpieczne, ale pouczające. Przyjaciele pomagają mu, gdy martwi się chorym pieskiem, albo gdy chce zobaczyć na własne oczy Świętego Mikołaja. Dzięki swoim towarzyszom chłopiec zaczyna wierzyć w moc przyjaźni i dobrych uczynków, które mają sens w tym świecie.

,,Ptyś i przyjaciele” Marity Koniecznej to pozycja obowiązkowa dla dziecięcych czytelników. Pełna magicznych zdarzeń, bawi, uczy i wzrusza – przede wszystkim jednak rozwija wyobraźnię.

Informacje dodatkowe o Ptyś i przyjaciele:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2019-06-25
ISBN: 978-83-8119-541-6

Tagi: zwierzęta dla dzieci bajka bajki dla dzieci

Kup książkę Ptyś i przyjaciele

Ptyś i przyjaciele - opinie o książce