Pucio mówi dobranoc

Tom 9 cyklu Pucio

Pucio ma ochotę na zabawę, ale nadchodzi wieczór i wszyscy układają się do snu. Misia już śpi, więc trzeba być cicho, żeby jej nie obudzić. A co robią inni? Dźwig przez cały dzień nosił ciężary i teraz smacznie chrapie. Drzewo i samochód na parkingu też odpoczywają. Ciocia, która świętowała swoje urodziny, uśmiecha się przez sen. Budka z lodami jest zamknięta, a samolocik Pucia leży spokojnie pod łóżkiem. Ty też zgaś światło i słodko śpij - jutro czeka cię mnóstwo nowych przygód!

Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra - logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych ,,Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" i ,,Pucio uczy się mówić".

Więcej informacji na www .facebook.com/marta.galewskakustra.

Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić ,,pracę na etacie" i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

Informacje dodatkowe o Pucio mówi dobranoc:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2020-05-06
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę Pucio mówi dobranoc

Pucio mówi dobranoc - opinie o książce

Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2023-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Pucio przed snem przypomina sobie, co wydarzyło się tego dnia, a przy okazji uświadamia sobie, że wszyscy bohaterowie tej historii już śpią. Auto, dźwig, wiewiórka, pan budowniczy czy ciocia. Na końcu Pucio również zasypia. Idealna książeczka na dobranoc.

Byłam zaskoczona tą książeczką. Myślałam że skoro to taki mały format i kartonowe strony, to w treści będzie tylko kilka słów i parę obrazków a same książki będą dla maluszków. A tu miłe zaskoczenie.

Mamy całkiem sporo tekstu. Dodatkowo to tekst uspokajający i rytmiczny. Zdecydowanie pomaga się wyciszyć przed snem a może nawet zasnąć.

Same rysunki - jak to we wszystkich produktach z Puciem - są przyjemne i pastelowe. Zdecydowanie nie pobudzają zbytnio dziecięcej główki.

Bardzo miła, lekka i...tania książka :)

Avatar użytkownika - MArtT
MArtT
Przeczytane:2023-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Dla dzieci,
Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci
Marta Galewska-Kustra0
Okładka ksiązki - Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Ćwiczenie trudnych głosek, sprawdzenie, czy wymowa dziecka rozwija się poprawnie, dobra, pożyteczna zabawa - to główne, ale nie jedyne cele tej książki...

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem
Marta Galewska-Kustra0
Okładka ksiązki - Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy! Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego...