Pustynny świat

Pełna zwrotów akcji kontynuacja powieści Zatopiony świat!

Historia osadzona jest w świecie zniszczonym przez katastrofę klimatyczną.

Pustynie dawnej Ameryki Północnej przemierza złowroga armia. Ma przed sobą jeden cel, którym jest pokonanie śmiertelnych wrogów - Wodniaków. Kara i Joe mają przed sobą misję, od której powodzenia może zależeć los ludzkości. Czy zdołają przebyć najeżoną niebezpieczeństwami drogę przez kontynent na czas, by zapobiec wojnie?

Informacje dodatkowe o Pustynny świat:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Dust Road

Kup książkę Pustynny świat

Pustynny świat - opinie o książce

Nie dbamy o nasze środowisko. Definicja – katastrofa klimatyczna jest nam dobrze znana. Książka ukazuje nam jak może wyglądać świat, kiedy już do niej dojdzie.
Czy chcemy żyć na takiej planecie?

Kara Jordan to szesnastoletnia dziewczynka a Joe – jedenastoletni chłopiec. Ich marzeniem jest uciec z chaotycznych, pływających slumsów zwanych Wrakowiskiem do krainy drzew, gór, pokoju i ciszy. Codzienny widok brudnej wody i wystających z niej londyńskich budynków, betonowych wieżowców i kościelnych iglic ich przeraża. Chłopiec posiada odpowiednie licencje i może wyławiać na zamówienie cenne przedmioty z zatopionych galerii. Za odłożone pieniądze bohaterowie chcą dostać się do Kanady.
Pewnego dnia zauważają, że ktoś chce wykraść Corteza – Wodniaka. Osobę, która czeka w więzieniu na sprawę, a która jest winna śmierci wielu tysięcy osób. Dostają się na statek zwany Neptunem, który jest pływającym miastem, domem dla wielu tysięcy Wodniaków. Podczas sztormu na statek napadają piraci. Kara, Joe i Nate wypadają za burtę. Dzięki specjalnym kamizelkom ratunkowym dryfują. Trafiają do „Magicznego Królestwa”. Z opresji ratuje ich Ryś. Odkrywają, że pod pokładem kutra, którym płyną, ukryta jest związana dziewczyna. Ryś okazuje się łowczynią nagród i członkinią Dzikich Kotów. Zabiera trójkę bohaterów do Piątki, która na wiecu wypowiada wojnę Wodniakom. Nate jest przerażony, bo nie wie jak ostrzec swoich rodaków przed złowrogą armią przemierzającą pustynie dawnej Ameryki Północnej.
Bohaterowie mają przed sobą misję, od której powodzenia może zależeć los ludzkości.
Czy zdołają zapobiec wojnie?

Polecam.

Gniazdo
Tom Huddleston0
Okładka ksiązki - Gniazdo

W mrocznych czasach dla odległej galaktyki... Rodzice Milo i Liny są w niewoli. Ostatni trop prowadzi rodzeństwo Grafów na nieznany leśny...

Zatopiony świat
Tom Huddleston0
Okładka ksiązki - Zatopiony świat

Kara i Joe zarabiają na życie, zajmując się wyławianiem z zatopionego miasta cennych dla kolekcjonerów przedmiotów. Życie dwójki przyjaciół wywraca się...