Radość dla początkujących

Kate w towarzystwie najbliższych przyjaciółek świętuje powrót do zdrowia po długiej walce z chorobą. Podczas kolacji kobiety zawierają pakt. Każda z nich będzie musiała zrobić jedną, z jej punktu widzenia, niemożliwą rzecz. Zadania, przed którymi staną Kate, Caroline, Marion, Ava, Daria, Sara i Hadley nieodwracalnie zmienią życie każdej z nich. Na lepsze.

Informacje dodatkowe o Radość dla początkujących:

Wydawnictwo: Między słowami
Data wydania: 2013-09-23
ISBN: 978-83-240-2416-2
Tytuł oryginału: Joy for Beginners
Tłumaczenie: Urszula Woźniakowska

Kup książkę Radość dla początkujących

Radość dla początkujących - opinie o książce

Avatar użytkownika - alison2
alison2
Przeczytane:2015-08-25, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2015,

Erika Bauermeister, amerykańska pisarka, zadebiutowała książką zatytułowaną "Szkoła niezbędnych składników". Powieść spotkała się z przychylnym odbiorem, nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się kolejna powieść tej pisarki. Powieść, której okładka wręcz prosi się, by sięgnąć po nią latem. Czy treść powieści jest równie apetyczna? O tym już za chwilkę.   Kate powraca do zdrowia po długotrwałej chorobie. Ten fakt zasługuje na huczną oprawę, dlatego kobieta spotyka się ze swoimi przyjaciółkami, które w trudnym okresie bardzo ją wspierały. Podczas wspólnej kolacji rodzi się pomysł, by każda z nich zmierzyła się z pewnym wyzwaniem. Chodzi o zrobienie czegoś, co dotąd uważała za niemożliwe. Czy kobiety sprostają zadaniu i jak wpłynie ono na ich życie? Powieść Bauermeister jest lekka i przyjemna, trudno jednak powiedzieć, że czymkolwiek się wyróżnia. Kolejne rozdziały poświęcone są kolejnym kobietom i ich wyzwaniom. Teoretycznie historie mają pewien wspólny mianownik, połączenie jest jednak tak słabe, że ma się raczej wrażenie, że czytamy kilka opowiadań, a nie jedną, spójną powieść. W książce pojawiają się poważniejsze zagadnienia, jednak sposób, w jakie zostają przedstawione, nieszczególnie zachęca do głębszych przemyśleń.  Ogólnie rzecz biorąc całość jest sympatyczna i pozytywna, część zadań postawionych przed kobietami, całkiem ciekawa. Styl autorki jest bardzo prosty i przystępny, powieść czyta się szybko, jej treść zapomina chyba jeszcze szybciej...  "Radość dla początkujących" to książka, która ma dostarczyć czytelnikom pozytywnych wrażeń. Niewykluczone, że część z nich odnajdzie rozdziały, które staną się im w jakiś sposób bliskie. Pozostałe osoby będą miały okazję się odprężyć, choć muszę przyznać, że w tej kategorii nietrudno o bardziej interesujące książki. Powieść może stanowić miły przerywnik, choć decyzję o jej lekturze pozostawiam już Wam.

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2014-11-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Historia kilku kobiet, które się przyjaźnią, a przez swoiste wyzwania, które wymyśla im jedna z nich, uczą się, jak przeorganizować swoje życie. Każda z nich dostaje niezbyt skomplikowane zadanie do wykonania - wielbicielka książek ma się pozbyć książek po byłym mężu, zaś zapalona artystka ma się nauczyć czegoś tak oczywistego, jak pieczenie chleba. Okazuje się, że są to jedynie preteksty do dalszych życiowych zmian.
Miła, słodka ksiażka do poczytania przed snem żeby mieć Fajne sny.

Książka o przyjaźni?

Trochę tak, gdyż głównymi bohaterkami są przyjaciółki, które spotykają się na uczcie zwycięzców. Jedna z nich pokonała właśnie raka. Ta uczta jest niezwykła, gdyż podczas niej każda z dziewcząt dostanie wyzwanie, które musi wykonać.

Książka o lęku.

Wszyscy się boją. Tylko niektórzy potrafią ten strach pokonać i spełniać marzenia. Inni (jak ja) ukrywają się  w swojej strefie komfortu, co jest psychicznie męczące. Bo ciężko jest żyć w nieuzasadnionym strachu i nie umieć wykonać kroku ku swojemu szczęściu.

Tu dziewczyny zostają wyzwania od Kate, które choć są proste, dla bohaterek wydają się nie do pokonania. Ale robią kroki ku realizacji celów, nie poddają się , a dzięki temu odkrywają coś, co mogły odkryć już dawno.

Książka o życiu.

Przyjaźń, miłość, podróże, przygody, zwykłe problemy. To wszystko znamy z życia i to wszystko znajdziemy w lekturze.

Podsumowując - przyjemna, lekka książka o zwykłym życiu, o pokonywaniu leków, problemów i o... chęci życia. Trochę zazdroszczę bohaterkom wyjścia ze stref komfortu. Trochę, bo postanowiłam i ja małymi kroczkami wyjść ze swojej strefy i żyć tak jak o tym marzę.

Plus za uświadomienie mi pewnych rzeczy. I za miły czas, który spędziłam z lekturą. Polecam

Zabierając się za tą książkę nie miałam zbyt wiele oczekiwań, jednak naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła :) Bardzo podoba mi się sposób w jaki została napisana - sześć różnych historii, które łączy jedna postać. Każda z bohaterek była inna i ciekawie wykreowana, a całość złożyła się na ciepłą i inspirującą opowieść.

Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2015-12-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Szkoła Niezbędnych Składników
Erica Bauermeister0
Okładka ksiązki - Szkoła Niezbędnych Składników

Lillian bardzo wcześnie odkryła magię ukrytą w jedzeniu. Filiżanka aromatycznej czekolady i zapach jabłek pomogły jej odciągnąć zapracowaną matkę od obowiązków...

Sztuka łączenia
Erica Bauermeister0
Okładka ksiązki - Sztuka łączenia

Lillian mistrzowsko potrafi łączyć składniki w dania, ale równie dobrze radzi sobie z łączeniem ludzi. Jej restauracja to miejsce, które dla pracowników...