Radosna książka

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
Data wydania: 2020 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788365816337
Liczba stron: 192
Język oryginału: polski

Ocena: 4 (1 głosów)

Jeśli jesteś i czujesz, ale brakuje Ci życiowej witaminy D, przeczytaj jak zdobyły ją inne kobiety. Takie jak ty. Wejdź w świat radości i częstuj się do woli. Zbierz inspirację, zgarnij przepis i ugotuj radość po swojemu. Radość buduje się od najmniejszych kroków. Bez fajerwerków, kameralnie, czasem trwa to dłużej, ale zawsze to droga. Nasze autorki pokażą Ci jak ją przygotować, odnaleźć na nowo albo obudzić.Gdy uświadomiłam sobie, że zupełnie zapomniałam o tym, co w życiu najważniejsze, nagle zobaczyłam siebie z boku, ale też otaczającą mnie rzeczywistość. Nie miałam wówczas imienia Marika. Zmieniło się ono bowiem zupełnie niezauważalnie na pseudonim ,,Mała Mi", a zrzędliwość i narzekanie stało się codziennością, która nijak nie przypominała tej, o której marzyłam. Świadomość, że zatraciłam swoją radość, bo o niej mowa, sprawiła, że podniosłam rękawicę, wstałam z fotela i podjęłam działanie. Stanęłam na drodze ku lepszemu i tę drogę pokonałam. Co ciekawe, z lekkością. Po co? Po to, by odmieniło się moje życie. By jego poziom diametralnie się zmienił. I dopiero wtedy poczułam, że wszystkie rady mędrców o tym, że wystarczy chcieć, by żyć w pełnej radości, obfitości, miłości ? są prawdziwe. A co najwspanialsze, nie trzeba mieć ani pieniędzy, ani znajomości, ani być sławnym, by wskrzesić w sobie radość. Wystarczy do tego czarodziejska różdżka. Nie smuć się. Masz ją w swoim posiadaniu. W sercu.


"Radosna książka" nie jest podręcznikiem, który będzie nauczał jak być szczęśliwym. Jest zbiorem lekcji odnajdowania radości, jakie przerobiły kobiety takie jak ty. Po przeczytaniu książki nie poczujesz się weselej. Poczujesz znacznie więcej: że radość mieszka w Tobie.

Tagi: radość Historie kobiet

Kup książkę Radosna książka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Radosna książka

Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2021-11-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2021,

"Radosna książka" to tak naprawdę osiem osobnych opowieści napisanych przez różne kobiety. Każda historia przedstawia odrębny sposób na szczęście. Czytając kolejne rozdziały mamy okazję zastanowić się, co nam sprawia radość i czy robimy cokolwiek, by spełniać swoje marzenia.

Książka ma bardzo poręczny format, dzięki czemu z powodzeniem zmieści się w torebce, więc możemy ją czytać podróżując komunikacją zbiorową lub czekając np. w kolejce do lekarza. Krótkie rozdziały są napisane prostym, zrozumiałym językiem. Niektóre jak dla mnie są jakby za bardzo oderwane od rzeczywistości, ale odnoszę wrażenie, że "Radosna książka" to pewien rodzaj potrzeby autorek podzielenia się z innymi tym, że przy odpowiednim nastawieniu można zmienić swoje życie lub po prostu dążyć do realizacji własnych marzeń czy celów. Czasem ta zmiana jest powodowana strasznymi przeżyciami, innym razem zwyczajnie przelewa się czara goryczy, a jeszcze kiedy indziej w sposób naturalny musimy odkryć, co lubimy robić, co przywołuje uśmiech na naszych twarzach i co daje nam satysfakcję i poczucie spełnienia. Książka ta to również pewna forma autoprezentacji.

Czego można się spodziewać po tej publikacji? M.in. informacji na temat czegoś takiego jak praktyka śmiechu, śpiewu, oddechu, medytacji, ale również znaczenia szacunku dla samego siebie, konieczności dostrzegania własnych potrzeb i korzyści z odpoczynku. Jest tu także kilka rekomendacji książkowych. Z uwagi na moje zainteresowania muszę wspomnieć o tym, że jedna z autorek porusza niezwykle ważny temat w kontekście nie tylko osobistego szczęścia, ale również w perspektywie globalnej
"Katastrofa ekologiczna i wymieranie gatunków wciąż wydaje się większości ludziom czymś abstrakcyjnym. (...) Zajęcie się tym tematem wymaga intelektualnej dojrzałości, a także posiadanie wrażliwej natury."
Zwraca też uwagę na wychowywanie przyszłych pokoleń - zauważa, że obecna edukacja szkolna wymaga zmian - od powagi, przymusu i nudy do zabawy i frajdy.

Nie sposób nie wspomnieć o przyciągającej wzrok okładce tej "radosnej" pozycji. Każdy rozdział poprzedza równie piękna, subtelna i wyjątkowa grafika, która niejako nawiązuje do danej opowieści.

Książkę polecam szczególnie tym, którzy lubią patrzeć na sprawy z różnych perspektyw, nie ograniczając się tylko do swoich doświadczeń i przemyśleń.

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy