Ratownik. Głębia namiętności. Faceci do wynajęcia

Tom 7 cyklu Faceci do wynajęcia

Jeśli już rzucać się na głęboką wodę, to tylko w odpowiednim towarzystwie.

Laura miesza w samym sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego, a jej rodzice prowadzą ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem. Brzmi wspaniale? Nie dla Laury. Niczego bowiem nie boi się bardziej niż głębokiej wody. Na szczęście po wakacjach zamierza rozpocząć studia i wyprowadzić się do miasta. Musi tylko wytrzymać do końca lata...

Michał jest ratownikiem, a woda to jego żywioł. Właśnie rozpoczyna pracę w Zatoniu, gdzie ma strzec bezpieczeństwa letników kąpiących się w jeziorze. Kiedy przypadkowo spotka zapłakaną Laurę, postanawia za wszelką cenę odkryć przyczynę jej problemów. Czy dziewczyna będzie w stanie mu zaufać? Czy Michał będzie mógł jej pomóc w pokonaniu lęku? Wygląda na to, że to lato będzie bardzo gorące.

Informacje dodatkowe o Ratownik. Głębia namiętności. Faceci do wynajęcia:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-07-27

Kup książkę Ratownik. Głębia namiętności. Faceci do wynajęcia

Ratownik. Głębia namiętności. Faceci do wynajęcia - opinie o książce

Laura Wnuk jest jedyną córką właścicieli Ośrodka Wypoczynkowego "Niezatoń" w samym sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego. Dziewczyna opływa w luksusach. Ma wszystko, o czym inni mogą tylko pomarzyć. Ale tak nie jest. Prawda jest zupełnie inna. Paniczny lęk przed głęboką wodą to tylko jeden z licznych problemów młodej kobiety.
    Michał Zarzycki opuścił Warszawę. Zostawił za sobą bolesne chwile, by na czas studenckich wakacji odpocząć. Takim sposobem zatrudnił się jako ratownik w Zatoniu. Woda to jego żywioł. A chęć niesienia pomocy i duża empatia są tylko plusami. Kiedy więc spotyka zapłakaną Laurę postanawia za wszelką cenę odkryć przyczynę problemów.
   Czy Michał dopnie swego? Kim on jest? Z czym zmaga się Laura? Jak wygląda jej życie z dala od ciekawskich wspomnień ludzi? Co wydarzy się w te wakacje i jak to wszystko wpłynie na bohaterów?

Uwielbiam twórczość autorki. Wszystkie dotąd wydane powieści stoją dumnie w mojej biblioteczce i czekają na kolejne premiery, by dołączyły do całkiem już okazałego zbioru.
   "Ratownik. Głębia namiętności" to siódmy tom serii "Faceci do wynajęcia". Każda z części jest osobną powieścią zupełnie ze sobą nie związaną, bowiem różne autorki napisały do niej swoje historie. Dla mnie jest to dopiero pierwsza książka ale już wiem, że muszę nadrobić poprzednie sześć.
   Biorąc powieść do ręki myślałam, że to będzie wakacyjna lektura pełna ognia i beztroski. Że znajdę tu same lekkie i przyjemne tematy, takie jak na przykład nieszczęśliwe zauroczenie i pomoc przystojnego ratownika. Och, jak bardzo się myliłam! To co otrzymałam miało się nijak do moich wyobrażeń.
   Z lektury bowiem wyziera smutek. Żal, strach, lęk, rozpacz i niezrozumienie. Mamy co prawda szczyptę beztroski i wakacyjnych pomysłów a także morze ognia. Chemii i budowania napięcia erotycznego. Pożądania, które wręcz kipi. A wszystko to zostało bardzo dobrze przemyślane i poprowadzone.
    Autorka poruszyła tutaj wiele zagadnień. Sama się zdziwiłam ich tematyką. Niektóre z nich budziły mój lęk i przerażenie. Element grozy mroził krew w żyłach. Pokazały bowiem jak różni są ludzie. Jak bardzo można pomylić się w osądzie. A także to, że pieniądze szczęścia nie dają.
   Bardzo życiowa i realna historia. Ze świetną kreacją bohaterów, których polubiłam - Laura i Michał zdobyli moje czytelnicze serducho. Było gorąco, było zatrważająco, było zaskakująco. Lektura trzymała w napięciu do ostatniej podstawionej kropki. Dostarczyła mi wielu emocji i wrażeń. Przeczytana na raz. To zdecydowanie niegrzeczna lektura dla niegrzecznych dziewczynek, które lubią wakacje, akcję pełną dynamiki i miłość, która przyjmuje różne oblicza.

Polecam

Współpraca: Niegrzeczne Książki

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-07-10, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam,

Laura Wnuk to córka właścicieli ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem. Dziewczyna jest bogata i rozkapryszona, ale jak się okazuje pod maską chłodu i arogancji ukrywa swoje prawdziwe emocje. W wakacje wypoczywa z paczką przyjaciół, ale zamierza wyjechać z Zatonia na studia do Warszawy. Na prośbę ojca daje ogłoszenie o pracę dla ratownika.
Michał Zarzycki to student ratownictwa medycznego. Chłopak znajduje pracę jako ratownik w ośrodku Wnuków i wyjeżdża tam, aby zapomnieć o swoim przyjacielu i dziewczynie Monice, którzy boleśnie go zdradzili.
W pierwszym dniu pracy w Zatoniu spotyka zapłakaną Laurę, która coś ukrywa. Okazuje się,  że to właśnie Michał ma pomóc córce właścicieli ośrodka w pokonaniu jej lęku.
Czy chłopakowi uda się przełamać zlęknioną dziewczynę?
Czy Laura zaufa seksownemu ratownikowi?
Dowiecie się jeśli sięgnięcie po tę książkę.
"Ratownik" to seria gorących książek z cyklu Faceci do wynajęcia.
W tej poznajemy Laurę, która pochodzi z bogatej rodziny.  Wydaje się,  że powinna być szczęśliwą dziewczyną, która ma wszystko oraz idealną rodzinę.  Jednak okazuje się,  że "rozkapryszona smarkula" ukrywa traumę z przeszłości i tak naprawdę nikt nie wie, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami tej rodziny. Dziewczyna nie umie poradzić sobie z emocjami,  które głęboko ukrywa pod maską.
Natomiast Michał to miód na duszę.  To taki bohater, którego chciałoby spotkać się na swojej drodze. Pokochacie go od pierwszego wejrzenia.  Chłopak skradł moje serce. Przystojny, seksowny i wrażliwy ratownik pochodzi z biedniejszej rodziny niż Laura. Studiuje, ale w wakacje nie zamierza obijać się.  Chce odciążyć finansowo swoich rodziców i podejmuje pracę w ośrodku wypoczynkowym w samym centrum Pojezierza Zachodniopomorskiego. Nie przeszkadza mu, że jest to totalna prowincja. Stara się zapomnieć o dziewczynie, która zdradziła go z jego najlepszym przyjacielem.  Potrafi uspokoić Laurę, którą ledwo zna, a także zdobyć jej zaufanie. Na dodatek bystry chłopak jest dobrym obserwatorem nie tylko jako ratownik na plaży. Michał potrafi zauważyć to czego nie widzą inni. Jednak, czy pomoże Laurze?
Przeczytajcie to przekonacie się sami.
Autorka potrafi wzruszyć czytelnika. Szykujcie chusteczki, bo to bardzo emocjonalna historia. To nie jest tylko romans. Autorka ma świetny styl i tę książkę czyta w ekspresowym tempie.  Autorka nie boi się poruszać ciężkich i trudnych tematów, które dają do myślenia. Główna bohaterka mierzy się z wieloma trudnymi problemami, między innymi z toksyczną relacją z rodzicami, a nie radząc sobie okalecza swoje ciało.
Świetna fabuła, która wciąga od pierwszej strony.  Z niecierpliwością śledziłam losy bohaterów,  aby dowiedzieć się jak rozwinie się znajomość Laury i Michała.
Jeśli szukacie historii chwytającej za serce i wzruszającej to sięgnijcie po "Ratownika". Gwarantuję Wam, że dostaniecie mnóstwo emocji i wrażeń. Nie będziecie nudzić się ani przez chwilę oraz poczujecie wakacyjny klimat.
Dla takiej książki warto zarwać nockę.
Jestem zachwycona i usatysfakcjonowana tą historią.
Rewelacja!
Będę wypatrywała kolejnych książek autorki.
Polecam gorąco!

Jak narazie jest to najlepsza książka z serii Faceci do wynajęcia. To już 3 rok który czytam i poprzednie były mocno średnie. Ten wybił się na tle poprzedników. Mimo to nie jest to coś co bym przeczytał po raz kolejny. Wydaje mi się że nie sięgnę już po żadna książkę z tej serii ponieważ wogóle do mnie nie trafiają. Wydaje mi się że mam znimi problem bo są poprostu płytkie. Nic ważnego nie wnoszą prócz tego że są typowym odmozdzaczem do przeczytania w kilka godzin. Na szczęście nie wydałam na to swoich pieniędzy tylko wypożyczylam z biblioteki.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-08-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Ratownik. Głębia namiętności"

Lubicie poruszające książki, pełne emocji i takie, które zapadają w pamięć na długo? Mam dla Was coś takiego ?

"Chcę czuć się żywa. Na zewnątrz mogę zwalczyć swój strach. W końcu robię to od tak długiego czasu. Udaję, że wszystko jest okej. Ale choć zgrywam się na twardą, moje serce jest zrobione z kruchego szkła. Wystarczy jedno słowo, uczucie odrzucenia, a ja już pękam."

Laura z pozoru ma wszystko. Księżniczka Zatonia jako jedyna z rówieśników chodząca w markowych ciuchach, córka właścicieli ośrodka wczasowego nad jeziorem. Ma grupę przyjaciół z którymi trzyma się od podstawówki.

Ale tak naprawdę nie zna jej nikt.

Tak naprawdę przed nikim się nie otworzyła i nigdy nie poczuła jak to jest TAK NAPRAWDĘ być dla kogoś ważną, jak to jest być kochaną...

Wstęp do tej książki obrazuje nam przyczyny lęku, fobii i traumy jaka rządzi tą dziewczyną. Czemu Laura tak panicznie boi się wody ? Przyczyna nie jest tak oczywista ale jest za to dramatyczna. Ciężar sekretu z jakim żyje dziewczyna od lat niszczy ją od środka. Czy można jej pomóc ?

Michał to student, jego celem jest zostanie ratownikiem medycznym. Od 3 lat jest w związku z Moniką ale... Nic nie trwa wiecznie. Aby uleczyć złamane serce postanawia podjąć pracę w Ośrodku Niezatoń na czas wakacji. Już pierwszego dnia spotyka zrozpaczoną dziewczynę, która wyraźnie potrzebuje wsparcia. Niedługo po tym ratuje jej życie i dostaje zadanie - ma nauczyć ją pływać.

Oczywiście tą dziewczyną jest Laura. Stara się zniechęcić Michała ale on dość szybko orientuje się, że jego zadanie będzie dużo bardziej skomplikowane.

Czy uda mu się pokonać jej strach ?

To kolejna książka autorki, po którą sięgnęłam i o ile poprzednie mi się podobały ta mnie porwała niesamowicie. Jest tu tyle emocji , tak bardzo trafia do serca historia tych dwoje, że żeby to zrozumieć, trzeba po prostu przeczytać.

Autorka stworzyła niesamowitą parę bohaterów głównych, których stopniowo rozwijająca się relacja wygląda jak takie powolne budowanie solidnych fundamentów do związku, którego nikt nie będzie w stanie rozbić. Jednak Laura, jak sam cytat na wstępie wskazuje, jest krucha, niepewna siebie, przekonana, że nikomu na niej nie zależy. Czy jak los wystawi ich uczucia na próbę, będzie w stanie uwierzyć, że Michał jej nie zrani ? Że może być go pewna i mu ufać ?

Nie tylko ta dwójka odgrywa tu ważną rolę. Wychowali się w skrajnie różnych rodzinach - on otoczony rodzeństwem i miłością, wsparciem rodziny , ona - traktowana jak życiowy balast, rozkapryszona księżniczka, którą rodzice nie przejmują się zupełnie zajęci zaspokajaniem własnych kaprysów. Naprawdę niewielu bohaterów jest w stanie tak mnie do siebie zniechęcić jak tych dwoje - Wojtek i Ania to wzór rodziców ale taki na odwrót - jakim rodzicem nie być , tego można się od nich uczyć. Kolejną negatywną postacią jest Monika , była dziewczyna Michała. Bezpośrednio to ujmę - podła sucz - nic dodać nic ująć. Przyjaciele Laury ? Grupa 4 osób, z pozoru trzymają się razem ale tak naprawdę nigdy nie starali się poznać tej dziewczyny dokładnie, nie wiedzą jakie sekrety skrywa, jak ciężko jej poradzić sobie z codziennością.

Z pozoru zwykły romans, a pokazujący tak wiele , poruszający tak ważne kwestie jak samookaleczenie, depresja, próby samobójcze, nadużywanie narkotyków ... Dużo tu tego i ciężko się oderwać od tej książki bo bardzo szybko można zżyć się z bohaterami , zaangażować w ich problemy, nie raz też wzruszyć.

Od początku dopingowałam tę parę, trzymałam za nich kciuki i choć Michał jawi się tu jak taki ideał mężczyzny, momentami aż miałam ochotę go natrząsnąć przez to jego aż nadmierne poczucie odpowiedzialności. Dojrzały nad wyraz i jest właśnie takim mężczyzną jaki jest potrzebny Laurze. Ale czy jest gotów wraz z nią unieść wszystkie jej problemy ? Przekonajcie się. Ja nie żałuję. To było coś rewelacyjnego i gorąco Wam polecam .

Faceci do wynajęcia to jak widać nie jest seria wyłącznie romantyczno-erotyczna, choć sceny erotyczne jakie tu zawarła Kamila ... podnoszą wyraźnie temperaturę ale nie są najważniejsze i nie ma ich wiele. Tu liczą się uczucia i jestem więcej niż pewna, że ta historia poruszy Wasze serducha. Dziękuję Kamili za wybranie mnie do grona recenzentów ? bez wątpienia nie zapomnę tej książki ?

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2022-07-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Serii faceci do wynajęcia jeszcze nie czytałam chociaż mam jakiś tom na półce. To było moje pierwsze spotkanie z takim facetem i jestem zachwycona .
Uwielbiam wodę, uwielbiam pływać oraz kocham basen i jezioro . A w książce wody nie zabrakło. Mamy bohatera który wyjeżdża z wielkiego miasta by w małym miasteczku być ratownikem . Jest dość przystojny więc w małej mieścinie przykuwa oko . Księżniczka miasteczka Laura która jest córką właścicieli ośrodka gdzie będzie pracował Michał. Od razu na siebie wpadają gdy dziewczyna ma doła . Później ich drogi się połącza bo chłopak ma nauczyć ją pływać. Od dziecka mieszka nad jeziorem Laura i boi się wody . A to wszystko przez traumę z dzieciństwa. Mamy opisana naukę pływania i jak przezwyciężyć strach. Ale Autorka również chwyciła się ciężkiego tematu jak depresja dziewczyna ma pieniądze i wszystko co chce ale nie ma kochających rodziców przez co sama się okalecza . A wszyscy do okola mają ją za szczęśliwa osobę. Jedynie Michał pozna prawdziwą Laurę . Historia bardzo mi się podobała jak cały jej kształt. Byłam zachwycona podczas czytania i zdecydowanie muszę nadrobić wcześniejszych panów. Książka idealnie sprawdzi się na lato i odczuje się ten klimat.

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2022-07-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dziś wyjątkowa recenzją kolejnego już faceta do wynajęcia. W końcu przyszła pora na wymarzonego ratownika. Za jego stworzenie odpowiedzialna jest Kamila Mikołajczyk. Jak wyszło?

Laura nazywana jest księżniczką Zatonia, ma bogatych rodziców i zawsze dostaje to o czym zamarzy. Wiedzie szczęśliwe życie wraz z grupką swoich przyjaciół. Jednak to jedynie maska. Dziewczyna skrywa tajemnicę, która powoli ją wyniszcza. W dodatku nigdy nie mogła liczyć na wsparcie ze strony rodziców. Gdy w Zatoniu pojawia się Michał, nowy ratownik życie dziewczyny przewraca się do góry nogami. To on po raz pierwszy zobaczył jej prawdziwą twarz. Jednak czy zdoła jej pomóc? Czy uczucie i namiętność pomiędzy nimi nie doprowadzi do tragedii?

Wow! Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że ta historia będzie tak bardzo emocjonalna. Czytałam ją z zapartym tchem i nie mogłam się od niej oderwać. Autorce udało stworzyć się bardzo hipnotyzującą historię, ciekawych bohaterów oraz drugie dno całej historii. Ogromnie cieszę się, że ta książka nie skupia się na namiętności między Laurą i Michałem, a przepełniona jest prawdziwymi wartościami jak zaufanie, wsparcie, troska.

Jedynym mankamentem do którego mogę się przyczepić jest zakończenie? Dlaczego książka kończy się tak szybko? Ja potrzebuję więcej! Ta historia była tak hipnotyzująca, że chętnie czytałabym dalej o losach głównych bohaterów.

Zdecydowanie i bez skrupułów mogę powiedzieć, że jest to najlepsza część tej serii. Bardzo emocjonalna i przede wszystkim porządnie wzruszająca. Nie zliczę ile razy podczas czytania miałam przeszklone oczy. Wiem jedynie, że mogę was gorąco zachęcić do przeczytania tej książki. Z pewnością będziecie mile zaskoczeni! ?

Ten drugi
Kamila Mikołajczyk0
Okładka ksiązki - Ten drugi

Czy jedna noc może zmienić wszystko? Kiedy w swoje dwudzieste piąte urodziny Aria pomyślała życzenie, nie sądziła, że tak szybko się ono spełni. Chciała...

Wdech. Oddychając z trudem
Kamila Mikołajczyk 0
Okładka ksiązki - Wdech. Oddychając z trudem

Kiedy przeszłość jest największym wrogiem...   W dniu swoich siedemnastych urodzin Lena zostaje zaatakowana przez nieznanego napastnika. Dziewczynie...