Recepta na szczęście

Zapraszamy do kliniki dla zwierząt doktora Borsuka!

Doktor Borsuk uleczy nawet najtrudniejsze przypadki i sprawi, że w waszych sercach zagości radość.

Recepta na szczęście to pełna humoru opowieść o tym, że szczęście może być bardzo blisko. Wystarczy odrobina chęci i dobre nastawienie. Doktor Borsuk stosuje niekonwencjonalne metody leczenia. Swoimi receptami zaskakuje nawet najbardziej pewnych siebie pacjentów. Czy na pewno odnalezienie muszelki pośrodku lasu albo zimna kąpiel wyleczą zatroskane zwierzęta? To opowieść, dzięki której każdy młody czytelnik odkryje,

że szczęście nie jest uzależnione od innych, lecz od nas samych. I że dzieląc się radością, tak naprawdę ją mnożymy.

Informacje dodatkowe o Recepta na szczęście:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-02-09
ISBN: 9788328091993

Kup książkę Recepta na szczęście

Recepta na szczęście - opinie o książce

Po zimie przyszła wiosna, a wraz z nią pojawił się Pan Borsuk,by w pięknym lesie liściastym, otworzyć swoją Klinikę.Chętnych do badań nie brakuje, gdyż kolejka wśród zwierząt leśnych ciągle rośnie.
I tak na początek pojawił się wyprany z emocji szop, tuż za nim bardzo nieśmiały Łoś, Żabcio z muszkami w nosie, Łasica, która chciała być poważnie traktowana przez innych, Zajacówna, która była bardzo nieśmiała i kilkanaścioro innych pacjentów.
Doktor Borsuk uważnie słuchał i notował przypadłości swoich pacjentów, wypisując dość niekonwencjonalne recepty m.in:"Kąpiel w Lodowatym Jeziorku przy wodospadzie", "Zjedzenie śniadania składającego się z trzech dań", "Eleganckiego stroju"...pytanie tylko czy niestandardowe rozwiązania pomogą zwalczyć choroby?
Czy pacjenci dostosują się do zaleceń Doktora Borsuka?
Jedno jest pewne, losy naszych bohaterów w magiczny sposób przeplatają się nadając im zupełnie nowy sens życia...po więcej odsyłam was do lektury.

~"RECEPTA NA SZCZĘŚCIE" autorstwa Małgorzaty Korbiel to niezwykle mądra opowieść, która za sprawą urokliwych, wyrazistych ilustracji, ciekawych opisów przyrody, przyjemnego dla oka lekkiego tekstu, uświadamia naszych małych czytelników, iż ich szczęście nie jest uzależnione od innych, ale od nich samych.
~Całość to tak naprawdę cenna lekcja, która uczy współczucia, empatii oraz radzenia sobie z problemami, pokazując nam, iż za sprawą rozmowy, małych gestów, pomocy można obdarować szczęściem innych, ofiarując im tak po prostu swoje ❤️
Dzieląc się szczęściem jesteśmy w stanie je ciągle mnożyć.
Kolejna pozycja, która gorąco polecam!Nawet my dorośli możemy wyciągnąć z niej cenna lekcje na przyszłość!
Polecam J.K

Pan Borsuk prowadzi klinikę dla zwierząt. Jest cenionym lekarzem, który wypisuje niespodziewane recepty. Jego zalecenia sprawiają, że na twarzach zaczyna gościć uśmiech. Kto odwiedzi doktora? Z jakimi dolegliwościami się zjawi? Czy uda się mu pomóc?

Książka, podczas której czytania niejednokrotnie gości uśmiech na twarzy. Znajdziemy w niej ciekawą, wciągającą historię pokazującą, że nasze szczęście zależy tylko od nas samych i warto o nie się starać.

Wizualnie książka jest naprawdę ładna. Ilustracje ładne, kolorowe, adekwatne do treści.

Tekst jest nie tylko ciekawy, ale również zrozumiały dla dziecka co zdecydowanie zachęca do słuchania oraz samodzielnego czytania.

Okładka twarda i solidna, dzięki niej książka nie zniszczy się szybko.

„Recepta na szczęście” to książka, która nam się podobała i z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Ortografiki. Ćwiczenia z CH
Małgorzata Korbiel0
Okładka ksiązki - Ortografiki. Ćwiczenia z CH

A gdyby nauczyć się ortografii w niekonwencjonalny, zabawny i skuteczny sposób? Zamiast wkuwać ją na pamięć, ucz się przez skojarzenia! Dzięki mnemotechnice...

Zabawki. Otwarci na świat
Małgorzata Korbiel0
Okładka ksiązki - Zabawki. Otwarci na świat

Czy rozpoznajesz te zabawki? Z serią ,,Otwarci na świat!" to dziecinne proste! Oglądaj kolorowe strony wypełnione piłkami, lalkami i klockami. W ten sposób...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis