Rekompensata

Nie wiedziała, jak groźnym był człowiekiem, kiedy pokrzyżowała mu plany. Teraz będzie musiała mu to wynagrodzić... I to z nawiązką.

Amelia przyjeżdża do Włoch na ślub swojej przyjaciółki. Dziewczyna jeszcze nie wie, że ten urlop przemieni jej życie w niebezpieczną przygodę. Przystojny i zamożny pan młody, Enzo, wzbudza w kobiecie niepokój. Gdy przyjaciółka prosi ją o pomoc w ucieczce, Amelia, nie zastanawiając się długo, zamienia się z nią sukienkami i robi wszystko, aby tamta mogła niezauważenie wymknąć się sprzed ołtarza.

Gdy prawda wychodzi na jaw, Amelia sprowadza na siebie gniew mężczyzny, który nie uznaje porażek. Zmuszona do szybkiego ślubu dziewczyna odkrywa, że jej nowy mąż to nie tylko wpływowy biznesmen. Czy nauczy się żyć w jego świecie?

Ponad 250 tysięcy wyświetleń na Wattpadzie! Ten romans mafijny pochłonie cię od pierwszych stron.

Informacje dodatkowe o Rekompensata:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-07-26

Kup książkę Rekompensata

Rekompensata - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-08-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"Pokonać swoje demony można tylko w jeden sposób, stając z nimi do walki. Nigdy nie odwracaj się do nich plecami. One tylko czekają, aby zadać Ci bolesny cios."

Amelia nie spodziewała się, że przyjazd na ślub przyjaciółki zamieni się w niebezpieczną grę. Nieoczekiwanie przed ceremonią Anita prosi ją o pomoc w ucieczce. Będzie to miało swoje konsekwencje dla dziewczyny, zostanie ona bowiem zmuszona do poślubienia Enza. Pistolet przy głowie skutecznie potrafi nakłonić do podjęcia decyzji.

Dlaczego mężczyzna usilnie potrzebuje żony? I jak Amelia odnajdzie się w nowej roli?

Przystojny, bezwzględny i niebezpieczny Włoch, nie brzmi to, jak zwykły biznesmen prawda? Enzo stoi na czele mafijnej rodziny, nie jest delikatny i uczuciowy. To mężczyzna, który wie, czego chce i nie znosi sprzeciwu. Odkrywszy, intrygę przyjaciółek wpada w furię, lecz dla niego nie liczy się, kto stoi w sukni. On potrzebuje żony i nie ważne, że to będzie inna kobieta.

"Drżałam od zimna wody, ale też od mroku krążącego w spojrzeniu mężczyzny. Znów przypominał diabła, który wyszedł z piekła, by zdobyć moją duszę. Nieustępliwie skanował moją twarz, jakby chciał wymazać z umysłu wszystkie dobre wspomnienia."

Wkraczamy w świat mafijnych porachunków, walki o władzę oraz nieustannej śmierci. W nim nie ma czasu na uczucia, które są oznaką słabości. A słabości są łatwym celem do ataku.

Od pierwszej strony zostajemy wciągnięci w środek akcji, nie ma czasu na wstępy i wyjaśnienia. Amelia nim się obejrzała, a już była żoną Enza i rozpoczęła się jej walka o przetrwanie. Oszołomiona ostatnimi wydarzeniami nie podejrzewa, że wplątała się w coś, z czego nie ma odwrotu.

Podobała mi się jej waleczna postawa i to, że nie pozwoliła sobą rządzić. Nie bała się odezwać i postawić mężowi, przed którym drżeli inni. W końcu była czystej krwi Polką, a wiadomo, że z nami nie ma żartów. Jesteśmy uparte i potrafimy dać w kość.

"Przeszły mnie dreszcze. Zawsze, gdy ściszał swój głos, żeby mi zagrozić, i patrzył mi przy tym prosto w oczy, miałam wrażenie, że mierzyłam się z diabłem."

Nasz główny bohater jak na bossa przystało, był zimny i wyrachowany, nie ma w nim miejsca na miłość i litość. Konsekwentnie dążył do celu, nie cofnie się przed niczym. Brakowało mi rozdziałów z jego perspektywy. Chętnie bym poznała jego myśli.

Tematyka mafijna od zawsze ciągnie mnie do siebie, ma w sobie to coś, co mi się podoba za każdym razem. I tym razem usatysfakcjonowana jestem z lektury książki. Przeczytałam ją przez jedno popołudnie, zdecydowanie wciągnęła mnie fabuła. I choć była, trochę przewidywalna to miło spędziłam z nią czas.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-08-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Ile czasu zwykle zajmuje Wam przeczytanie książki ? Mi przy dobrych wiatrach dzień lub dwa, czasem dłużej jeśli książka jest gruba. Ale dziś pobiłam swój rekord. Byłam w ubiegłym roku w szoku razem z Iwoną Jaworską gdy jej imponującej grubości "Szklaną fortecę" wyciągnęłam w jeden dzień.

Ale niektóre książki po prostu same wchodzą. I tak właśnie było dziś gdy rano chwyciłam za "Rekompensatę" i po 7 godzinach obróciłam ostatnią stronę niesamowitego epilogu tej książki mającej ponad 450 stron.

Tak wiele osób chwaliło, ja chyba nie widziałam żadnej krytycznej opinii o tej książce. A podobno jest porównywana do 365 dni. Ech... Wg mnie te książki by można porównywać jak Shakira siebie z kochanką swojego eks w niedawno dość popularnej piosence - jaka jest różnica między Ferrari a Twingo ? I dla mnie "Rekompensata" w tym przypadku jest Ferrari 😈

Gdy Amelia pojechała na ślub przyjaciółki, nie spodziewała się, że ta ucieknie z kościoła i będzie musiała zastąpić ją przed ołtarzem. Oczywiście na ślubie się nie kończy i zwykła polska dziennikarka, nagle staje się żoną włoskiego mafiozo na pełen etat.

Zmuszona, zaszantażowana, nieświadoma do jakiej rodziny trafiła, nie zamierza być cicha, pokorna i uległa. Z bronią przy głowie nie miała wielkiego pola manewru, nie było szans na negocjacje. Jednak później zdecydowanie nie ułatwia życia Enza Morettiego.

Jeju ! Co tu się działo!

Fakt, są elementy, wątki podobne do hitu Blanki Lipińskiej. Choćby wyznaczony termin by rok wytrzymała u jego boku, a odzyska wolność. Ale ta książka wg mnie nie jest tak płytka, nie ma w niej porno, które rządzi na ekranach po nakręceniu każdej z części rzekomego pierwowzoru. Są namiętne sceny erotyczne ale wyważone i ze smakiem, wybitnie pobudzające zmysły. Ta książka wciąga, a styl pisania jest tak niesamowicie przystępny, że każde kolejne 100 stron znikało w momencie.

Trzymałam kciuki za tę parę od początku do końca. No, może i mnie Luca zawrócił w głowie ale razem z Amelią tego żałowałam i pierwszy raz byłam pewna, że bohaterka dokonała właściwego wyboru.

Nie wiem czemu ale w trójkątach miłosnych zawsze głosuje na tego drugiego 😅 tu Enzo choć taki oziębły, niedostępny, brutalny boss, to czułam, że pod jego pancerzem kryje się mężczyzna wart pokochania. Czy Amelii uda się przebić przez ten mur którym latami się otaczał?

Nie będzie to łatwe bo oboje mają trudne charaktery i problemy z zaufaniem. Lecz o miłość warto walczyć.

Mamy tu świetnie zbudowany wątek miłosny i rewelacyjnie opracowany wątek mafijny. Książka naprawdę robi wrażenie od początku do końca. Zwykle epilog jest taką sceną kilka miesięcy / lat po, pokazującą jak dobrego wyboru dokonali bohaterowie. Tu ? Szczęka mi opadła, autorka pokazała, że wszystko wyglądało zupełnie inaczej niż byliśmy przez te ponad 400 stron przekonani. Po prostu - wow ! Złapałam się też na tym, że pod koniec kilka razy wracałam do pierwszych stron aby sprawdzić czy to nie pierwszy tom. Bo kartek miałam coraz mniej, a zdecydowanie nie byłam pewna ku czemu to zmierza. Czyli kolejna zaleta - brak przewidywalności i książka zdecydowanie trzyma w napięciu ☺️

Jeżeli Angelika Waszkiewicz w taki sposób debiutuje to ja z pewnością będę czekać niecierpliwie na kolejną książkę. Ma potencjał, ma talent i taką mafię to ja kocham po prostu.

Jeśli uwielbiacie książki pełne akcji, wrażeń i niepowtarzalnych emocji, jeśli jesteście fanami świetnie skonstruowanych romansów mafijnych i silnych, głównych bohaterek - ta książka jest dla Was. Gorąco polecam i bardzo, bardzo dziękuję za egzemplarz do recenzji 💜

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-07-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

To co się dzieje w tej historii to istny rolecoster emocji spowodowany nagłymi zwrotami akcji i wrogami chcącymi odebrać władzę.
Otrzymujemy romans mafijny z wymuszonym ślubem pod groza śmierci.To jest dopiero początek świetnej historii,która funduje nam autorka.Mocna postać Amelii i jej nieustępliwość daje powieści wielu zaskakujacych wydarzeń z nią w roli głównej.Potrafi walczyć,by liczyć się w trudnym świecie mafijnym.Dzięki wspaniałym opisom możemy sobie wyobrazić miejsca w którym przebywają bohaterowie.Dodaje to barwności fabuły.
Muszę wspomnieć o Enzo i jego zachowaniu.Bywał trudny i ciężki do okiełznania. Rozszyfrowanie jego przeszłości i przeżytych cierpienia tłumaczy niemal wszystko.Wtedy spoglądamy na niego nieco inaczej…

W tej historii nie brakuje intryg,walki o swoje zamierzone cele,wrogôw,tajemnic przeszłości oraz sojuszów,by rządzić na większym obszarze.

Styl pióra autorki bardzo mi się spodobał.Sprawił,ze czyta się z wielkim zainteresowaniem książkę,ponieważ potrafi wielokrotnie zaskoczyć zdarzeniami oraz ciekawymi postaciami.

Powieść idealna dla fanów romansów mafijnych oraz szukających barwnych historii uzależniających od pierwszej strony.
Gorąca ją wam polecam.

Ksiazka z mafijnymi scenami, nie pozwala oderwac sie od lektury. Genialna intryga dwoch osob przaradza sie w zwiazek milosny, ktory ma na swojej drodze wiele przeszkod

Trofeum
Angelika Waszkiewicz0
Okładka ksiązki - Trofeum

W tym świecie musisz uważać, komu zdecydujesz się zaufać. Nazwisko Dalii Moretti wzbudzało szacunek i posłuch, w rzeczywistości było jednak przekleństwem...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;