Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności

Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności. to książka jaka właśnie się ukazała w internetowych księgarniach a którego autorem jest We Les. Tak jak głosi tytuł tej książki jest to dosyć osobiste wyznanie jakie składa publicznie We Les. Człowiek ten jest zdeklarowanym wyznawcą rodzimej wiary Słowian a swoje przemyślenia na temat tej religii oraz także religii chrześcijańskiej i ogólnie religijności znajdują się właśnie w tym e-booku. Autor przedstawia swoją drogę od wczesnego dzieciństwa do dorosłości kiedy to interesował się religijnością. To zainteresowanie postawiło w jego życiu wiele pytań odnośnie religii chrześcijańskiej, w której był wychowywany jak większość Polaków. Wtedy to dowiedział się że w imię tej pełnej deklarowanej miłości religii popełniano straszne czyny a dawne religie etniczne Europy padały pod siłą miecza często a nie wyboru nowej religii – chrześcijaństwa. Ten fakt historyczny bardzo negatywnie ustosunkował go do własnej wiary jakiej był uczony. We Les stwierdza w pewnym momencie że tak naprawdę nigdy nie był chrześcijaninem albowiem ta religia była mu narzucona przez chrześcijańskie społeczeństwo a on nigdy świadomie nie potwierdził swej deklaracji jako chrześcijanin. Tak więc autor tego e-booka zdecydowanie deklaruje się jako poganin w nowym wydaniu czyli neopoganin. W książce znajdziemy bardzo wiele informacji na temat dawnych etnicznych religii i z tego właśnie powodu warto po tę książkę sięgnąć.

Informacje dodatkowe o Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychoskok
Data wydania: 2013-06-24
Kategoria: Inne

Kup książkę Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności

Religie a realia. Przez wieki minione do współczesności - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnieszka3201
agnieszka3201