Requiem

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-06-12
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380757110
Liczba stron: 368

Ocena: 4.33 (3 głosów)

Od dwóch lat Alek chowa się przed wspomnieniami o wydarzeniu, które zmieniło jego życie. Gdy rozpoczyna studia, wszystko wydaje się układać po jego myśli. Poznaje nowych ludzi, zawiązuje przyjaźnie, a wolny czas spędza na studenckich wypadach. Przeszłość jednak po niego wraca...

Łucja w akcie buntu przeciwko apodyktycznym rodzicom, wyjeżdża na studia do Warszawy, gdzie po raz pierwszy w życiu poznaje smak wolności. Gdy w jej świecie pojawia się tajemniczy Alek, musi zdecydować, czy przyjmie go razem z bagażem doświadczeń, czy znowu wybierze ucieczkę.

Dokądkolwiek pójdziemy, przeszłość zawsze będzie nam towarzyszyć i gdy ktoś pragnie zemsty, żadne schronienie nie jest wystarczająco bezpieczne. Nie, jeśli ta historia mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej.

Tagi: bóg Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Requiem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Requiem

Książka ogólnie w miarę ok, jednakże uważam,ze całą historię można było trochę krócej napisać.Jak dla mnie zbyt rozwleczona fabuła, długo czytać, żeby się czegoś dowiedzieć, ale ogólnie do po czytania.

(moja opinia z LC)

Link do opinii

Opowieść o młodych ludziach. Alek i Łucja poznali się na studiach w Warszawie. Ona jest dość skrytą osobą. Natomiast Alek ma tajemniczą przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Łucja stara się poznać prawdę o chłopaku, ale on jest bardzo zamknięty w sobie. Tak jak ona, nie lubi zbyt wielu pytań. Jednak ich znajomość pogłębia się a Łucja nie chce zostać zraniona. Dlatego wymusza na Alku wyjawienie prawdy, która nie jest przyjemna. Alek opowiada o pewnej tragedii, która wydarzyła się dwa lata temu... .
Książka w mojej ocenie powinna należeć do kategorii literatury młodzieżowej a nie obyczaj/romans.
Czyta się ją dość szybko z racji przyjemnego stylu pisania autorki. Ważne jest tu „Posłowie”. Gdyby nie ono, to nie wiem czy bym zwróciła uwagę na problem poruszony przez Panią Annę. Wydaje mi się, że pokazane życie studenckie oraz rodzące się uczucie między głównymi bohaterami trochę jednak przyćmiło główny temat, który autorka chciała przedstawić. Fajny pomysł na książkę, tylko gorzej z realizacją.

Link do opinii
Inne książki autora
Nie zapomnij mnie
Anna Bellon0
Okładka ksiązki - Nie zapomnij mnie

The Last Regret są na szczycie: wyprzedana trasa koncertowa, nominacje do Grammy, uwielbienie fanów, świetna zabawa z paczką najlepszych przyjaciół...

Bądź przy mnie
Anna Bellon0
Okładka ksiązki - Bądź przy mnie

Czwarty tom bestsellerowej serii The Last Regret, którą pokochały tysiące czytelniczek. Pełna emocji i muzyki opowieść poruszy Twoje zmysły i serce...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy