Reset. Świat od nowa

Czy to już koniec? A może nowy początek?

Dobrze już było. Teraz będzie reset!

Pandemia, lęk, bankructwo, cisza, paraliż, fake news, bunt. Tak większość z nas zapamięta 2020 r. Świat wstrzymał oddech i zastygł w niepewności. A koronawirus, który był sprawcą tego zatrzymania, zmusił nas do zastanowienia się nad życiem. Czy świata w nim nie było za dużo, odwołując się do Olgi Tokarczuk? Być może zbytnio namnożyliśmy go w pogoni za pieniędzmi i wrażeniami.

Co jest dla nas tak naprawdę ważne? Na czym się skupiamy? Kogo słuchamy? Po prostu, dokąd zmierzamy?

Karolina Korwin Piotrowska zaprosiła do rozmowy dziennikarzy i artystów, znawców kultury i ludzkiej duszy, analityków i inżynierów przyszłości, a także tych, którzy na co dzień ratują nasze życie.

Magdalena Boczarska, Tomasz Sekielski, Natalia Kukulska, Michał Rusinek, Sylwia Chutnik, Janek Świtała, Olga Chajdas, Michał Nogaś, Jagoda Szelc, Anna Pięta, Michał Zaczyński, Magdalena Górka, Natalia Hatalska, Stefan Batory, Natalia de Barbaro, Natasza Kosakowska-Berezecka

Świat potrzebuje nowego początku. Tylko jak on będzie wyglądał?

Chciałam zadać wiele prostych pytań, uważnie słuchać znacznie mądrzejszych i bardziej doświadczonych, chciałam porozmawiać o tym, co nadchodzi. O tym, jacy z tego, co nas spotkało wyszliśmy, co nas czeka, co zmieni się w życiu naszym i kolejnych pokoleń, i czy to będzie zmiana na lepsze.

Karolina Korwin Piotrowska

Reset. Świat od nowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - pannamelancholia
pannamelancholia
Przeczytane:2021-03-31, Ocena: 5, Przeczytałam,

Już od roku trwamy w pandemicznym świecie, w niepewnej codzienności, tęsknimy za czasami, w których niepotrzebne były maseczki i kwarantanna.
Czy nabraliśmy choć trochę dystansu do wydarzeń z 2020 roku? Myślę, że tak. Teraz nadszedł czas, żeby o tym szerzej mówić. Zmieniliśmy się pod wieloma względami i o tym właśnie jest książka "Reset. Świat na nowo" Karoliny Korwin Piotrowskiej.

Dziennikarka zaprosiła do rozmowy 16 osobistości ze świata kultury i mediów oraz m.in. ratownika medycznego, przedsiębiorcę, wykładowcę UJ czy psycholożki. Wszyscy opowiadają o swoich obawach, rozczarowaniach ale też o nadziei. O tym jak zmuszeni byli przewartościować swoje życie.
Uważam, że dobór rozmówców jest tutaj idealny, każdy z nich ma ciekawy punkt widzenia. I dzięki temu "Reset" posiada wartościową i zróżnicowaną treść.

Bywały fragmenty, które totalnie do mnie trafiły. Już sam początek jest mocny- wywiad z ratownikiem medycznym zrobił na mnie wrażenie. Jest brutalnie szczery, obnaża prawdę o swoim zawodzie w czasie pandemii i o ludziach.
Razem z rozmówcami możemy sami zastanowić się nad pytaniami Karoliny. Np. o tym jak będzie wyglądał świat kiedy wirus zniknie? Przy czym, dyskusje w "Resecie" nie skupiają się tylko i wyłącznie na temacie pandemii.
Rok 2020 był przecież rokiem kryzysów. Znajdziemy nawiązania do kryzysu klimatycznego, Strajku Kobiet czy ruchu Black Lives Matter.

Podczas czytania możemy przemyśleć sobie wiele kwestii, co jest niezwykle ważne w literaturze faktu. Polecam Wam sięgnąć po tę książkę, jeśli nie teraz to .... po pandemii. "Reset" jest bowiem ciekawym zapisem doświadczeń i obserwacji, z którymi bez problemu będziemy mogli się utożsamić.

Szczere, opiniotwórcze, od serca- rozmowy o tym co za nami, ale i przed nami. Dobra robota, myślę, że jest to książka do której będę wracać.

Ćwiartka raz
Karolina Korwin-Piotrowska0
Okładka ksiązki - Ćwiartka raz

,,Ćwiartka raz" to zaproszenie do wspólnej podróży sentymentalnej przez wyjątkowe ćwierćwiecze w wolnej Polsce. To subiektywny przegląd tego, jakie zmiany...

Bomba. Alfabet polskiego szołbiznesu
Karolina Korwin-Piotrowska0
Okładka ksiązki - Bomba. Alfabet polskiego szołbiznesu

„Bomba” to subiektywny portret ludzi i zjawisk znanych pod wspólną nazwą „polski szołbiznes”. Korwin-Piotrowska błyskotliwie punktuje...