Reykjavik Noir (Tom 2). Sieć

Niebezpieczna walka o przetrwanie w szponach narkotykowej mafii

Sonja razem z synem Tomasem ukrywają się na Florydzie. Jednak ucieczka od przestępców nie jest taka łatwa. Pewnego dnia chłopak zostaje porwany i Sonja nie ma wyboru - musi wrócić do zimnej stolicy Islandii i w dalszym ciągu spełniać swoje obowiązki jako przemytniczka.

Agla, jej partnerka, czeka na wyrok w sprawie przekrętów finansowych. Na jej szczęście prokurator nie odkrył całej prawdy, lecz mimo to kobieta nie może czuć się bezpiecznie. Ma dług u pewnego bardzo wpływowego człowieka, który musi spłacić.

Obie kobiety wpadają w przestępczą sieć. Sonja wie, że musi podjąć kolejną próbę wyrwania się z narkotykowego biznesu. Postanawia odzyskać syna i zniszczyć ludzi, którzy zmienili jej życie w piekło.

__

O autorce

Lilja Sigurdardóttir - islandzka autorka kryminałów i sztuk teatralnych. Lilja rozpoczęła karierę pisarską w 2008 roku, kiedy wysłała manuskrypt powieści na konkurs, którego celem było znalezienie islandzkiego Dana Browna. Lilja jest najbardziej znana z trylogii Reykjavik Noir ("Pułapka", "Sieć", "Klatka").

Informacje dodatkowe o Reykjavik Noir (Tom 2). Sieć:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2019-03-13
Tytuł oryginału: Trap

Tagi: bóg Islandia

Kup książkę Reykjavik Noir (Tom 2). Sieć

Reykjavik Noir (Tom 2). Sieć - opinie o książce

Kontynuacja "pułapki",która mnie zachwyciła i ku mojej radości autorka utrzymała wysoki poziom.

Zrozpaczona Sonja,która marzy tylko o tym by mieć syna przy sobie decyduje się na drastyczny krok. Chcąc zerwać z dawnym życiem postanawia wyjechać z Tomasem z dala od jego ojca. Ich szczęście nie trwa jednak długo bo Adam ,przed którym uciekła i tak ją znalazł. Od tej pory kobieta nie tylko ma pracować dla niego, ale też w zamian za nieposłuszeństwo zostaje bardzo dotkliwie ukarana,a karą jest zakaz widywania się z dzieckiem . Od tej pory zostaje skazana na łaskę i niełaskę swojego byłego męża,który okazuje się złem wcielonym. Jednak na drodze Sonji stają ludzie, którzy mogą jej pomóc się od niego uwolnić. Jakim kosztem? A może pomóc nadejdzie od kogoś innego?

Prócz Sonji poznajemy też dalsze losy Agli oraz Bragiego,którzy zmagają się ze swoimi problemami .Czy Agla będzie sprytniejsza niż stróże prawa? Czy przyzna w końcu sama przed sobą, że kocha Sonję. A nasz celnik? Czy spełni się jego największe marzenie?

W tej części pojawia się kolejna ważna postać- Nati, która rzekomo pragnie zaprzyjaźnić się z naszą przemytniczką. Czy jej zamiary są szczere czy ma w tym jakiś ukryty cel?

Uwielbiam tę serię i tych bohaterów. I cieszę się przeokrutnie ,że przede mną jeszcze dwa tomy. Nie tracę więc czasu i biorę się za "trójeczkę".

Pułapka
Lilja Sigurdardóttir0
Okładka ksiązki - Pułapka

Seksowny feministyczny kryminał prosto z serca zimnej Islandii Sonja prowadziła szczęśliwe życie jako żona i matka. Jednak kiedy wdała się w gorący romans...

Klatka. Reykjavik Noir. Tom 3
Lilja Sigurdardóttir0
Okładka ksiązki - Klatka. Reykjavik Noir. Tom 3

Mistrzowskie, wybuchowe zakończenie islandzkiej trylogii Reykjavik Noir W klatce nawet największy wróg może zostać sprzymierzeńcem. Po wyjściu...