Richard Bonett. Pożądanie

Tom 1 cyklu Possession

Skryta, cicha i spokojna baristka, Nanette, ma dwadzieścia osiem lat i ze wszystkich sił stara się odgrodzić od przeszłości. Cztery lata temu przeżyła bolesną tragedię i zawód. Przeprowadziła się do Desmond i teraz z uporem tworzy nową siebie – pogodną pracownicę kawiarni. Pracuje całymi dniami, prowadzi zajęcia Klubu Książki Młodzieżowej oraz uczęszcza na sesje psychologiczno-terapeutyczne. Pewnego dnia podczas zajęć w bibliotece poznaje tajemniczego Richarda Bonetta.

Ten podziwiany i pożądany psycholog, marzenie tysięcy kobiet, skrywa w sobie wiele tajemnic. Richard zaczyna wprowadzać Nanette w świat gry zmysłów, o którym nigdy wcześniej nie śmiała nawet pomyśleć. W tej grze specyficzną rolę odgrywają używane przez niego dziwne atrybuty: od aksamitnej opaski na oczy po skórzany pasek, od zimnej cegły po mahoniowe biurko. Ognisty romans Nanette i Richarda ma w sobie wszystko to co najlepsze: seks, namiętność, pożądanie, nieustępliwość, ale i sekrety, które mogą zniszczyć wszystko.

Informacje dodatkowe o Richard Bonett. Pożądanie:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2019-10-14
ISBN: 978-83-664-2502-6

Tagi: seks pożądanie namiętność tragedia romans tajemnice

Kup książkę Richard Bonett. Pożądanie

Richard Bonett. Pożądanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - judytaszostak
judytaszostak
Przeczytane:2020-09-20,

Richard Bonett.Pożądanie to pierwszy tom cyklu Possession pióra @b.k.staron_autor

Nanette Stone 28 latka po ciężkich przeżyciach u boku swego brutalnego chłopaka , przeprowadza się do Desmond. Chce zacząć wszystko od nowa. Zatrudnia się jako baristka w kawiarni z książkami , prowadzi też zajęcia Klubu Książki. Jest samotna gdyż straciła rodziców , a brat obwinia ją za śmierć rodziców i odwraca się od niej. By uporać się z demonami przyszłości uczęszcza na terapie psychologiczne.
Jej życie jeszcze bardziej komplikuje się wraz z przekroczeniem przez Richarda Bonetta progu kawiarni w której pracuje. Tajemniczy , przystojny, zielonooki 40 latek. Jest cenionym psychologiem, wie jak manipulować ludźmi i jest niebezpieczny. Pomaga innym , ale sam potrzebuje pomocy, coś ukrywa i broni się przed uczuciami. Czy będzie w stanie pomóc Nanett czy jedynie wykorzysta ją do swoich celów ?
On przyzwyczajony do układów. Ona pragnie normalnego związku. Czy znajdą kompromis?
I jaką tajemnicę skrywają rękawiczki, których Richard nigdy nie zdejmuje ,nawet w łóżku ?

Wejdźcie do tego świata pełnego tajemnic. Podążajcie z bohaterami ścieżką pożądania, namiętności , pasji...

Początek powieści był spokojny , Richard jedynie krążył wokół Nanett , miałam wrażenie że jest nudno do połowy książki . Czytając dalej przekonałam się, że szybko nabiera tempa, a to co wcześniej przeczytałam to starannie zaplanowane przez pana psychologa działanie. Kiedy dotarłam do końca lektury cieszyłam się,że pod ręką czeka drugi tom , musiałam od razu dowiedzieć się co dalej autorka zaplanowała dla swoich bohaterów.

„Richard Bonett. Pożądanie” to pierwsza część cyklu Possession wydana w 2019 r. Specjalnie po nią sięgnęłam, gdyż właśnie została wydana druga część i nie chciałam, żeby mnie coś ominęło. Autorka tym debiutem zaskarbiła sobie serca wielu fanów, a czy mnie też uwiodła?
Nanette, to dwudziestoośmioletnia baristka. Z natury cicha i spokojna pracuje w kawiarni oraz prowadzi zajęcia w Klubie Książki Młodzieżowej. Cztery lata temu przeżyła tragedie, o której do dziś nie umie zapomnieć. Sesje terapeutyczne nie przynoszą oczekiwanych efektów. W jej życiu pojawia się przystojny psycholog, który wprowadza ją w świat namiętności i dzikiego seksu. Dziewczyna na nowo odkrywa swoją kobiecość i otwiera się na nowe doznania. Richard Bonett wciąga Nanette w ognisty romans, ukrywając jednocześnie swoją mroczną stronę, która może być niebezpieczna dla dziewczyny.
Książkę czyta się szybko, jest napisana płynnym językiem. Na uznanie zasługują dopracowane szczegółowo sceny erotyczne, które niejednokrotnie przyspieszą krążenie krwi czytającego. Główna bohaterka o skomplikowanej osobowości, jej partner, równie mało stabilny emocjonalnie. Oboje po przykrych doświadczeniach życiowych i skrywają tajemnice sprzed lat. Dwie osoby o wyrazistych cechach charakteru i skomplikowanym umyśle. Autorka bardzo dopracowała te dwie postacie, zaglądając głęboko w ich psychikę, co jest dużym atutem tej powieści. Cechy te nadają im ludzkiego wymiaru i powodują, że stają się bardzo realni. Oprócz namiętności łączy ich coś, co jeszcze bardziej komplikuje ten układ. Fabuła właściwie to tylko tych dwoje, zabrakło mi wątków pobocznych, które dałyby trochę wytchnienia od świata gry zmysłów.
Narracja pierwszoosobowa i detale opisywanych scen dają poczucie uczestniczenia w życiu Nanette. Sceny erotyczne są rzeczywiste z wysmakowaną finezją. Dla miłośników książek o zabarwieniu erotycznym to będzie idealna pozycja. Ciekawa jestem, jak zakończy się ta skomplikowana relacja, skoro powstała kolejna część. Czyta się bardzo przyjemnie i dużo się dzieje. Pióro autorki wręcz malowało w naszej wyobraźni obrazy nasycone namiętnością i ognistym seksem.
Kto przeczyta tę pierwszą część, zapewne będzie chciał sięgnąć po kolejną, bo wiele tajemnic pozostało do rozwikłania w życiu tych dwojga kochanków. Mimo że, to nie jest mój ulubiony gatunek, książka zasługuje na wysoką ocenę. B.K. Staron ma niebywałą umiejętność przekazywania treści erotycznych z eleganckim wyrafinowaniem, wyczuciem, a wszystkie sceny są bardzo prawdziwe, jak na wyciągniecie ręki.

Umysł. Miejsce pełne zagadek. Wspomnienia go zamieszkujące są różnorodne. Te należące do przyjemnych, jak i te destrukcyjne. To te drugie właśnie i do tego przyjęcie całej winy na siebie oddziałuje na człowieka niczym cegła na jajko. Bez pomocy i wsparcia nie da się uniknąć katastrofy.

Z taką właśnie sytuacją zmaga się główna bohaterka książki. Nanette Stone doświadczyła jednej z najbardziej wstrząsających wydarzeń, jakich człowiek może unieść na swych barkach. Do tego nie może ponownie zaufać mężczyznom. A wszystkiemu winien jest Ethan. To on ją ponownie zniszczył. Zamiast pomóc dołożył swoje zło. Dziewczyna ucieka do Desmond i próbuje zacząć od nowa.  Niestety bez pomocy terapeuty to nie będzie możliwe, dlatego też odbywa sesje. Pracuje w restauracji "Rosa" jako baristka. Ale to nie jest zwykła restauracja. To tutaj prócz kawy można oddać się czytelniczej pasji. Nanette oprócz tego działa w Klubie Książki Młodzieżowej. Kobieta zabiegana. Robi wszystko, by tylko się nie zadręczać. Pewnego dnia na jej drodze staje tajemniczy zielonooki mężczyzna, który zaczyna ja prześladować i ... intrygować. Richard Benett niczym czarodziej hipnotyzuje, kusi i wabi. To jakaś gra? O co tu chodzi?

Już od początku akcja i wydarzenia utrzymane są w mroku. Dużej dawce tajemnicy i pożądania. Totalnie realne i wciągające opisy. Czułam się tak, jakby mnie ktoś próbował zahipnotyzować. Postać Benetta od początku mnie fascynowała. Jego zdolności czytania z mowy ciała - genialnie zobrazowane. No i ten płaszcz tajemniczości, który go spowija niczym mgła. Kim on do diaska tak na prawdę jest i czego doświadczył? Bo, że coś takiego było, to więcej niż pewne. Nie bez powodu stał się takim a nie innym człowiekiem. Ta jego dominacja i agresywność. Pewność siebie i taka nieustępliwość. On jest Panem a Nanette musi mu się poddać. Ugiąć się i oddać - w stu procentach.  Jego nastroje zmieniały się niczym barwy u kameleona. Skutkowało to mocnymi szarpnięciami moich nerwów i szybszym biciem serca. Niejednokrotnie sama podskakiwałam, gdy nagle stawał się zły. Świetnie oddane zostały jego zmiany nastrojów. Były także momenty, gdy mimowolnie parskałam śmiechem. Wszystkiemu winne były oryginalne określenia, których w żaden sposób nie mogłam przewidzieć. To było świetne. Ale jest jeszcze jedno. Nawet chyba najważniejsze. Książka została zaklifikowana do gatunku romans. Czy taka była? Otóż...TAK. Już same opisy i dialogi rozpalały zmysły. Burzyły mój spokój i zmieniały barwę moim policzkom. Nadawały odpowiedni klimat i wydźwięk. No te rękawiczki. Niby fetysz a jednak wola bohatera. Ogromnie mnie to intrygowało. Mogłabym rzec, że nawet znalazło miejsce tu coś z BDSM. Co do samych scen to grzały, oj grzały. Było ostro, było pikantnie i hipnotyzująco. Tak jak cały Bonett. On jest niczym dziki i pewny siebie kocur. A Nanette? Cóż ma kobicina zrobić, skoro wpadła w sidła takiego pająka? Konsumuje ja całą. Przez umysł po ciało. Zaborczy z niego drań. Ale za to jaki ogier. Wie co robić i jak robić. Ach, co to była za historia. I dobrze, że mam  pod ręka kontynuacje, za którą od razu się zabieram, bo nie wiem jakbym wytrzymała w tym oczekiwaniu na premierę.

"Richard Bonett. Pożądanie" to historia doświadczonej kobiety i przystojnego terapeuty o specyficznym zachowaniu. Tu lecą iskrzy tak potężne, że sięgają nieba. Żar chwyta w swe zaborcze dłonie i trawi doszczętnie. Spala zmysły i wprowadza zamęt. Ogołaca ze złudzeń delikatności i spokoju. Pożądanie wylewa się niczym zbuzowany szampan. Ta historia to prawdziwa uczta dla zmysłów i dla każdego fana literatury erotycznej. Nie zabrakło miłosnych uniesień dopracowanych w najdrobniejszym szczególe. Ale i w tej całej mocno cielesnej historii nie zabrakło elementów terapeutycznych i sposobów na dotarcie do pacjenta. Było totalnie zaskakująco, kontrowersyjnie i hipnotyzująco. Autora napisała coś, co już na wstępie umościło się wygodnie w moim sercu. Pierwsza część dostarczyła mi ogromu emocji i jeszcze więcej pytań, niż miałam na początku.

Gorąco polecam

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2019-11-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Zaprojektowany układ 2
B. K. Staron0
Okładka ksiązki - Zaprojektowany układ 2

Wystarczyło pełne pasji spojrzenie, żeby wzniecić zapomniane potrzeby. Wystarczyła odrobina uwagi, żeby postawić wszystko na jedną kartę. Susan wiele...

Zaprojektowany układ 1
B. K. Staron0
Okładka ksiązki - Zaprojektowany układ 1

Susan wiedzie życie, o którym skrycie marzy niejedna kobieta w jej wieku. Jest ładna, zaradna i zamożna. Prowadzi dobrze prosperującą firmę architektoniczną...