Rick i Morty, tom 5

Rick i Morty to humorystyczna seria komiksów science fiction oparta na docenionym przez krytyków serialu telewizyjnym studia Adult Swim. Te świeżutkie jak bułki komiksy zawierają zupełnie nowe, inne od serialowych, przygody Ricka i Morty'ego.

W piątym tomie znalazła się trzyzeszytowa historia o nikczemnym Durnym Jerrym i jego próbie objęcia władzy nad multiwersum będąca efektem współpracy nominowanego do Nagrody Eisnera scenarzysty Kyle'a Starksa (Sexcastle) z rysownikiem serii CJ Cannonem. Album zawiera także pełen akcji powrót Tyciego Ricka w narysowanym przez Kyle'a Starksa komiksie Kochanie, zmniejszyłem Ricków, oraz złowrogą opowieść Morty - decydujące starcie i przezabawne krótkie historyjki Marca Ellerby'ego!

Komiks, podobnie jak serial, pełen jest nawiązań do klasycznych dzieł popkultury ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki i horroru - od Doktora Who, Strefy Mroku, Jurassic Park i Star Trek po Incepcję, Koszmar z ulicy Wiązów czy Star Wars.

Rick i Morty, autorstwa Justina Roilanda i Dana Harmona, najpopularniejszy program studia Adult Swim, przedstawia przygody socjopatycznego naukowca-geniusza Ricka Sancheza, który mieszka z rodziną swojej córki Beth i nieustannie zabiera ją, swojego zięcia Jerry'ego, wnuczkę Summer i, z natury nieśmiałego, wnuka Morty'ego na szalenie niebezpieczne międzygalaktyczne eskapady.

Czy rodzina przetrwa obłęd Ricka i cały ten chaos wszechświata, który na nich ściąga?

Obecny, trzeci sezon serialu Rick i Morty stał się wielkim hitem zarówno wśród fanów, jak i wśród krytyków. Twórcy serialu i studio Adult Swim ogłosili niedawno, że produkowane jest kolejne siedemdziesiąt odcinków.

Informacje dodatkowe o Rick i Morty, tom 5:

Rick i Morty, tom 5 - opinie o książce

Avatar użytkownika - mysilicielka
mysilicielka
Przeczytane:2021-05-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Nie zdawałam sobie sprawy, jak tęsknię za Rickiem i Mortym, dopóki nie zaczęłam czytać tego komiksu. Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że w tomiku są nowe przygody, dotąd nieprzedstawiane na ekranie. W tej części dostajemy trzy główne historie i kilka krótkich ok. 4 stronnicowych opowiadań na końcu.

?"Opowieść o dwóch Jerrych" scenariusz Kyle Starks, rysunki CJ Cannon, kolory Katy Farina?
Skoro istnieją równoległe światy, to może ich być tyle, ile mamy możliwości w życiu. Istnieje nawet jeden (!) świat, w którym Jerry jest geniuszem i ma władzę absolutną. Nieprawdopodobne, prawda? Lepiej, żeby ten złol nie dowiedział się, że jeszcze kosmos stoi przed nim otworem... W tej historii działo się dużo, może trochę za dużo. Zły Jerry niczym specjalnym się nie wyróżniał, dlatego zdecydowanie wolę jego naturalną ciapowatość.

?"Morty - decydujące starcie" scenariusz Kyle Starks, rysunki Marc Ellerby, kolory Katy Farina?
Rick, Morty i Summer przemierzają kosmos, aż trafiają przypadkiem na statek-widmo. Odkrywają, że to własność Ricka, która gdzieś się kiedyś zapodziała. Nikt nie słucha Summer, która twierdzi, że to niebezpiecznie wchodzić na pokład tajemniczej maszyny i na pewno będą tam duchy. To opowiadanie należy do moich ulubionych. Lubię, kiedy siostra Morty'ego też jest w akcji, można się z nią posprzeczać, te przygody wydają mi się jakieś pełniejsze. Tutaj też padały najlepsze teksty (miedziane druty - złoto wieśniaków), no i to zakończenie było miodzio.

?"Kochanie, zmniejszyłem Ricków" scenariusz i rysunki Kyle Starks, kolory Katy Farina?
Morty spotyka Tyci Ricka, który nastawia go przeciwko normalnemu Rickowi i chłopak teraz nie wie, któremu z nich może zaufać. Kreska Kyle'a Starksa bardzo różni się od poprzedników, niestety kompletnie do mnie nie przemawia. Na niektórych kadrach miałam trudności z rozróżnieniem Ricków. Fabuła też jest średniej jakości, zagadka szybko została rozwiązana, więcej miejsca zajęły nieciekawe bójki. Liczyłam na coś lepszego, zważywszy, że motyw z tej części jest na okładce.

Wesołe łamigłówki z naklejkami. Zwierzęta domowe
Okładka ksiązki - Wesołe łamigłówki z naklejkami. Zwierzęta domowe

Kolorowa seria łamigłówek rozwijająca różnorodne umiejętności: małą motorykę, koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową, spostrzegawczość i logiczne myślenie...

Corto Maltese Tango, tom 10
Okładka ksiązki - Corto Maltese  Tango, tom 10

Dziesiąty tom legendarnego cyklu przygodowego o awanturniku Corto Maltese. Tym razem maltański kapitan wyrusza do Ameryki Południowej... Rok 1923...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;