Rilla ze Złotego Brzegu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
ISBN: 83-08-03809-3
Tytuł oryginału: Rilla of Ingleside
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Janina Zawisza-Krasucka

Tom 8 cyklu Ania z Zielonego Wzgórza

Dzieci Ani i Gliberta są już dorosłe: kształcą się, zaręczają, myślą o pracy. Za wyjątkiem ślicznej Rilli, która myśli jedynie o rozrywkach i wiedzie beztroskie życie w Złotym Brzegu. Ale i Rilla będzie musiała zmierzyć się z odpowiedzialnością, gdy świat pogrąży się w wojnie, jej bracia i ukochany Kenneth wyruszą na front, a jej samej przyjdzie się zaopiekować pewnym niemowlakiem przyniesionym do domu państwa Blythe w wazie od zupy...
Ostatni tom przygód rodziny Blythe'ów i ich przyjaciół to wzruszająca historia o miłości, poświęceniu, odwadze i dojrzewaniu, w której jak zwykle pojawi się grono naszych ulubionych bohaterów, ale także całkiem nowe postaci.

Kup książkę Rilla ze Złotego Brzegu

Opinie o książce - Rilla ze Złotego Brzegu

Tym razem do świata Ani znowu wkraczają poważniejsze tematy. W Europie wybucha Wielka Wojna, na którą wybierają się także synowie Ani. Bardzo to przeżywa jej najmłodsza córka, Rilla, która dopiero co zaczyna wkraczać w dorosłe życie. W ogóle całą książka napisana została z punktu widzenia tej dziewczyny. W tej książce zdecydowanie humor ustępuje poważniejszym tematom. Widać, że wojna na tyle wstrząsnęła autorką, że poruszyła ten wątek w młodzieżowej powieści. Jako ciekawostkę dodam, że w tej części został wspomniany i nasz kraj, a właściwie kilka polskich miast.
Avatar użytkownika - 5Karolina97
5Karolina97
Przeczytane:2013-06-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Dla mnie jest niesamowita ksiązka, która bardzo mnie porusza ilekroć ją czytam. Za każdym razem odkrywam w niej coś nowego,ale jedyne co pozostaje takie samo to to,że zawsze się na niej ogromnie wzruszam,zwłaszcza kiedy uświadamiam sobie ogrom miłośći Rilli do swego brata Waltera. Gdy dostarzegam jak pod wpływem I wojny światowej w rozkapryszonej i rozpuszczonej dziewcznie dojrzewa patriotyzm, jak staje się kobietą i bohaterką na swój sposób,jak rośnie w niej zamiłowanie do ojczyzny ,to aż dusza się raduje
Powieść ponadczasowa. Warto przeczytać wszystkie części przedstawiające życie rudowłosej wrażliwej dziewczyny.
Avatar użytkownika - Mysza_99
Mysza_99
Przeczytane:2013-11-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Najbardziej wzruszająca część całej serii. Książka już bardziej o najmłodszej córce Ani niż o samej Ani, ale nic nie straciła przez to na klimacie. W sumie.. wręcz przeciwnie, dodało jej to uroku, bo Rilla sama w sobie jest fantastyczna.
Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Ocena: 6, Czytam,
Przygody Rilli, córki Ani i Gilberta, która "aktywnie" przeżywa czasy wojny. Czytelnik z wielkim zaciekawieniem śledzi jej losy.
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2021, Literatura piękna,
Avatar użytkownika - anoola

Kup książkę Rilla ze Złotego Brzegu

Ania na uniwersytecie
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Ania na uniwersytecie

Czas pędzi nieubłaganie: z trzpiotowatej dziewczynki i zadziornego podlotka panna Shirley zmienia się w uroczą studentkę. W trakcie studiów na uniwersytecie...

Ania ze Złotego Brzegu
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Ania ze Złotego Brzegu

Ania jest przykładną żoną i matką pięciorga dzieci. Niestety, sielankowy nastrój zostaje zmącony, gdy do Złotego brzegu przyjeżdża irytująca ciotka...

Skręcona historia
Jakub Ostromęcki