Rodzina na pokaz

Pełna ciętego humoru, niezwykle oryginalna i wzruszająca powieść o ludziach rozdartych między tym, co najbardziej kochają.

To, co państwo Fang nazywają sztuką, dla ich dzieci jest prawdziwym utrapieniem. Camille i Caleb uważają się za artystów. Tworzona przez nich „sztuka” okazała się jednak na tyle chaotyczna i nieprzewidywalna, że pozbawiła ich dzieci poczucia normalności i bezpieczeństwa. Annie i Buster od najmłodszych lat uczestniczyli w urągających zdrowemu rozsądkowi przedstawieniach. Szalone dzieciństwo sprawiło, że jako dorośli nie radzą sobie z życiem. Problemy zawodowe i osobiste zmuszają w końcu Annie i Bustera do powrotu pod rodzinny dach. Oboje zostają wciągnięci w przygotowania do finałowego, najbardziej spektakularnego ze wszystkich popisu Camille i Caleba. Artystyczne ambicje rodziców szybko doprowadzają do konfliktu. Fangowie wreszcie będą musieli zdecydować, co jest dla nich ważniejsze: rodzina czy sztuka.

Doceniona przez krytyków literackich i czytelników, „Rodzina na pokaz” trafiła m.in. na listę dziesięciu najlepszych książek roku magazynów „The Time”, „People”, „Esquire” i „Publishers Weekly”.

W swej debiutanckiej powieści Kevin Wilson sprawnie lawiruje między patosem a czarnym humorem, tocząc błyskotliwą debatę nad kosztem poświęceń dla sztuki. „Rodzina na pokaz” jest kąśliwa, ale też niewiarygodnie zabawna. „The Time”

Jedna z moich ulubionych powieści: zabawna, mądra, pomysłowa, poruszająca, po prostu genialna. Biegnijcie do księgarni. Nick Hornby

Osobliwa powieść, zasługująca na to, by stać się wielkim bestsellerem. Chociaż chętnie obejrzałbym filmy Annie i przeczytał książki Bustera, zadowolę się rolą wielbiciela prozy Kevina Wilsona. „Washington Post”

Kevin Wilson jest autorem utytułowanego wieloma nagrodami zbioru opowiadań „Tunneling to the Center of the Earth” oraz wykładowcą uniwersyteckim i organizatorem konferencji dla pisarzy. Mieszka z żoną, poetką Leigh Anne Couch, i synem Griffem w Sewanee, w stanie Tennessee.

Informacje dodatkowe o Rodzina na pokaz:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-11-22
ISBN: 978-83-7839-400-6

Kup książkę Rodzina na pokaz

Rodzina na pokaz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Foxie
Przeczytane:2013-04-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Literatura amerykańska, Mam,
Nic tu po was
Kevin Wilson0
Okładka ksiązki - Nic tu po was

Wydawało się, że Lillian i Madison do siebie nie pasują: pierwsza - utalentowana, ale biedna jak mysz kościelna; druga - piękna i bogata. A jednak w...