Rodziny himalaistów

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Czy himalaiście wolno mieć dzieci? A męża? Żonę? Czy realizacja marzeń o najwyższych górach jest przejawem egoizmu wspinaczy, czy ich prawem do życia na własnych zasadach? O tym, jak wielka miłość do wysokich gór wpływa na ich życie, opowiadają najbliżsi wybitnych polskich himalaistów.

Kup książkę Rodziny himalaistów

Opinie o książce - Rodziny himalaistów

ksiazka, która opowiada o drugiej stronie himalaizmu. O rodzinach, które straciły swoich bliskich w górach. Czy mają do nich żal i trudno im wybaczyć egoizm? A może są dumni, że małżonek czy rodzic potrafili ponieść najwyższą cenę przy realizacji swojej pasji?

Zdecydowanie polecam. Jeśli tylko lubisz czytać o himalaistach, to warto poznać jak wyglądało ich życie za kulisami. Z perspektywy rodzin.

Avatar użytkownika - poszukujaca
poszukujaca
Przeczytane:2021-07-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2021,

Jest to moja pierwsza książka ocierająca się o temat himalaistów. Temat pod względem siły pasji mnie ciekawi. Ale trochę ten bum, który trwa od paru lat na książki nie pozwalał mi po nic z tego sięgnął. Ale po stanowiłam przeczytać, coś trochę z innego punktu widzenia tej pasji. Temat rodzin i tego czy i jak rozumieją himalaistów ciekawi mnie bardzo. Jak każda rodzina/otoczenie, które wspiera/nie wspiera jednostkę w rozwijaniu jej pasji.

Pasja wiemy jest bardzo niebezpieczna, niezależnie od twego doświadczenia. Przez co książkę bardzo polecam, jeśli ciekawi jesteście z czym mierzyć niektórzy się muszą. Ciekawa, przygnębiająca i ważna pozycja w rozumieniu znaczenia zdania „nie żyjesz tylko dla siebie, gdy zakładasz rodzinę”.

Mam wrażenie, żeby dać się pochłonąć swojej pasji, czasem trzeba zapłacić cenę nie posiadania rodziny, aby oni mogli przeżyć życie w wymiernym „spokoju”. Bardzo ciekawe spojrzenie na temat.

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło