Rogue

Tom 4 cyklu Real

Seria, na punkcie której oszalały czytelniczki na całym świecie. „REAL” rozgrzewało, „MINE” ekscytowało, „REMY” podniecał. Pora na tom czwarty – równie gorące, równie emocjonujące i równie doskonałe „ROGUE”. Czy dasz się uwieść tej historii?

On twierdzi, że nie oznacza dla niej niczego dobrego. Ona nienawidzi myśli, że on może mieć rację. Brooke Dumas odnalazła swojego Remingtona Tate’a w historii pod tytułem REAL. Teraz nadeszła kolej, by jej najlepsza przyjaciółka, Melanie, spotkała mężczyznę, dzięki któremu zaśpiewa jej serce.

Po latach poszukiwań, pewnej nocy w deszczu, silny i tajemniczy Greyson King przychodzi jej na pomoc. Śmiały, może być takim kochankiem, przyjacielem i obrońcą, jakiego szukała. Kiedy się kochają, wymawia jej imię tak, jakby to coś znaczyło. Jakby ona coś znaczyła – a to wszystko, o czym w życiu marzyła.

Jednak Greyson znika na całe dni, bez jednego słowa wyjaśnienia, a kiedy się pojawia, mówi, że jedynie ją skrzywdzi. Lecz gdy go przy niej nie ma, jej serce cierpi jeszcze bardziej.

Wtedy Melanie odkrywa mroczny świat, który Greyson tak bardzo starał się przed nią ukryć, i zaczyna podejrzewać, że ich nieoczekiwane spotkanie wcale nie musiało być dziełem przypadku.

Wplątana w wir uczuć, Melanie nie ma nikogo, kto mógłby uchronić ją przed upadkiem… prócz mężczyzny, od którego powinna uciekać.

Lecz co się stanie, gdy Książę z Bajki zmieni się w Łajdaka?

Informacje dodatkowe o Rogue:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2017-06-28
ISBN: 978-83-65830-01-2
Tłumaczenie: Gabriela Jakubowska

Kup książkę Rogue

Rogue - opinie o książce

?RECENZJA?
Na początek napiszę, że kocham tą historię, wracam do niej często i nieustająco.
Ale od początku Melanie Mayers prześliczna zielonooka blondynka, na codzień zajmuje się aranżacją wnętrz. Kocha wszystko co piękne i eleganckie i nigdy nie wyjdzie z domu nie mając na sobie przynajmniej 3 kolorów. Ma dwie oddane przyjaciółki, za którymi wskoczyła by w ogień. Ale w jej życiu brakuje tego jedynego, wymarzonego , wyśnionego, który sprawi, że jej serce zabije mocniej a ma samą myśl o zbliżeniu zrobi się mokra, na sam jego widok. Prawie codziennie chodzi do klubów i „wyrywa” kolejnych facetów, mając nadzieje, że „kolejna żaba- okaże się jej księciem”. Oczywiście nad ranem zawsze czuje się samotna i wykorzystana przez kolejnego dupka, który chciał tylko i wyłącznie jej ciała.
Nie... ona nie jest dziwką, ona chciałby być w końcu dla kogoś najważniejsza.

Emocjonujące wydarzenia , ekscytujące dialogi , sceny seksu opisane tak, że masz ochotę brać w nich udział ?i przede wszystkim to, że możemy poznać całość z perspektywy zarówno Melanie jak i Greysona, to sprawia, że w mojej ocenie - w skali od 1 do 10 - Rogue jest 20stką.
Kto jeszcze nie czytał to po prosto musi.
Gorąco polecam historię Melanie i Greysona?
No i pomiędzy rozdziałami, przeplatają nam się nam troszkę nasi ukochani bohaterowie poprzednich trzech części : Remi i Brooke ?

Avatar użytkownika - Dakota
Dakota
Przeczytane:2017-07-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Twórczość Katy Evans jest mi doskonale znana. Stworzyła niezwykłą serię Manwhore oraz zachwyciła mnie pierwszym tomem serii Real. W zasadzie przestałam już liczyć, ile jej książek przeczytałam. Owszem, zdarzają się słabsze pozycje w jej twórczości, ale jej styl pisania jest przyjemny, a historie mają w sobie coś takiego, że nie sposób się od nich oderwać. Rogue to czwarty tom serii Real. Historia Brooke Dumas oraz Remingtona Tate'a zakończyła się w trzeciej części -- Remym. Nadszedł czas, aby swoją historię opowiedziała Melanie, przyjaciółka Brooke, która w trzech poprzednich częściach pojawia się kilkakrotnie, jednak nie sposób było dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Melanie próbuje uratować swój samochód przed deszczem, gdy nagle pojawia się on -- tajemniczy mężczyzna, który nie waha się jej pomóc. Greyson King wywraca jej świat do góry nogami, sprawiając, że bohaterka traci całkowicie grunt pod nogami, a co za tym idzie -- czujność. Myśląc, że to ten jedyny, oddaje mu całą siebie. Nie wie jednak, że King jest człowiekiem o dwóch twarzach, a ich spotkanie nie było dziełem zwykłego przypadku. Wkrótce wchodzi w jego mroczny świat, o którym istnieniu nie miała prawa się dowiedzieć. Jak postąpi, gdy dowie się, że Greyson skrywa w sobie tajemnice? Skłamałabym, mówiąc, że Rogue może pochwalić się oryginalną fabułą. Często bywa tak w przypadku książek, które mają zabarwienie erotyczne. Nie nastawiam się zazwyczaj na jakąś spektakularną akcję, bo po takie książki sięgam zazwyczaj, gdy chcę się zrelaksować. Jednak gdy natrafiam na opowieść, która oprócz ciekawych postaci, ma także jakiś konkretny punkt zaczepienia, a historia nie jest mdła i nudna, jestem mile zaskoczona. Tutaj, choć nie mamy do czynienia z zaskakującą fabułą, to jednak nie potrafię się doczepić, bo całość została poprowadzona w poprawny sposób. Autorka spokojnie wprowadza nas w świat Melanie i Greysona, aby za chwilę sprawić, że nasz puls przyśpieszy. Narracja, jaką zastosowała autorka, jest pierwszoosobowa i naprzemienna. Wydaje mi się, że teraz coraz częściej można się natknąć właśnie na taki sposób opowiadania historii, szczególnie w romansach. Poznajemy myśli bohaterów, ich wewnętrzne rozterki oraz rodzące się w ich głowach wątpliwości. Dzięki wglądowi w ich myśli możemy dokładniej zobrazować sobie w umyśle wszystkie sytuacje, w których uczestniczą, a jednocześnie niejednokrotnie natykamy się na nutkę tajemniczości, o którą w odpowiedni sposób zadbała autorka. Bohaterowie odczuwają silną potrzebę bliskości i posiadania. Każde ich spotkanie jest elektryzujące, a w powietrzu można wyczuć wyraźne seksualne napięcie. Czuć między nimi chemię, a dodatkowo każda scena zbliżenia jest okraszona porządną dawką pikantnych dialogów. Zarówno Melanie, jak i Greyson, pragną wynieść z tych krótkich spotkań jak najwięcej, ponieważ nie wiedzą, czy będą mieli okazję jeszcze się zobaczyć, a co za tym idzie -- czy dojdzie do kolejnych zbliżeń. Ich seks bywa brutalny i ostry, ale to właśnie w taki sposób bohaterowie pragną przekazać to, co czują. Poprzez czyny próbują pokazać więcej niż przez słowa, które niejednokrotnie były przyczyną nieporozumień. Choć na główny plan wysuwa się historia Melanie i Greysona, to autorka nie pozostaje obojętna na sytuacje rodzinne obojga bohaterów. Katy Evans pokazuje, jak niektórzy z nas potrafią być silnie związani z rodzicami, jak pragniemy ich uwagi oraz tego, aby po prostu nas kochali. Okazuje się, że nie zawsze jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Niektórzy rodzice nie doceniają swoich dzieci oraz robią wszystko, aby zepsuć im życie. Autorka pokazała dwa skrajne oblicza miłości rodzicielskiej. Lubiłem na to patrzeć, gdyż gdzieś w głębi duszy wiedziałem, że kiedyś będę miał dosyć, a jej polowanie skończy się w chwili, kiedy dam jej znać, że to ja będę tym mężczyzną. Rogue, mimo że jest dobrą książką, nie jest pozbawione wad. Jednym słowem -- autorka przedobrzyła. Jednym z minusów tej powieści okazała się główna bohaterka. Nie jest złą i głupią dziewczyną, ale zabrakło mi w jej postaci głębi i odrobiny autentyzmu. Postać ta, nie do końca wiedziała, czego chce w życiu. I to nie jest minus, mam tu na myśli coś innego. Mówiła jedno, myślała drugie, a robiła trzecie. Zabrakło mi nieco konsekwencji w poprowadzeniu i stworzeniu jej postaci. Z jednej strony Melanie czuje, że Greyson nie jest z nią do końca szczery i coś przed nią ukrywa, ale z drugiej nigdy przedtem nie czuła się tak bezpieczna przy mężczyźnie. Postaci Graysona nie mam nic do zarzucenia, jednak mam pewne wątpliwości co do jego zachowania. Trochę zdziwiło mnie, że ma tak absurdalne szczęście i każde zlecenie odhaczał bez problemu na swojej liście. Nie spotykał się z jakimiś większymi komplikacjami czy utrudnieniami, dlatego wydało mi się trochę nierealne. Co do samej kreacji postaci nie mam większych zarzutów, ponieważ myślę, że autorka stworzyła tego mężczyznę na podobiznę innych męskich postaci, na które natkniemy się w jej książkach. Greyson nawet gdyby chciał, nie jest idealny. Zdaje sobie sprawę ze swoich wad i wie, że spotykając się z Melanie, naraża ją na niebezpieczeństwo. Uważa też, że jest niewystarczająco dobry dla kobiety, która marzy o księciu na białym koniu, a on jest co najwyżej złoczyńcą. Rogue jest dobrą historią, jednak nie tak dobrą, jak poprzednie części. W tym tomie nie brakuje namiętności, rozterek głównych bohaterów oraz nagromadzonych emocji, jednak to nie wystarczyło, aby książka ta stała się jedną z moich ulubionych. Szczerze mówiąc, czuję się nieco zawiedziona, bo choć Katy Evans stworzyła przyjemną historię, to jednak czegoś zabrakło mi w tej opowieści. Najlepiej jednak, jak sięgniecie po tę książkę i sami przekonacie się, czy było warto.
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-07-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Bardzo dobra kontynuacja serii Real. W tej części poznajemy Melanie, która jest przyjaciółką bohaterki poprzednich tomów. Książka tak mnie wciągnęła, że w każdej wolnej chwili podczas pracy do niej wracała. Jestem ciekawa kolejnej części.
Avatar użytkownika - InezStanley
InezStanley
Przeczytane:2017-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Rok 2017,

Katy Evans – “Rogue” (REAL #4)

„W idealnym świecie kocha się tylko idealnych ludzi.”

Prawie połowa populacji ludzi na świecie jest samotna, jedni cieszą się z tego, natomiast ci drudzy uważają za nieszczęście, które ich dosięgło aby resztę życia spędzili w otoczeniu czterech ścian. Lecz, kiedy znajdujemy miłość, jaką cenę musimy zapłacić za to aby być szczęśliwym i żyć w spokoju ducha. Niekiedy lepiej jest być samotnym i nie cierpieć, niż zakochać się i przepłacić to nawet swoim własnym życiem.

Twórczość Katy Evans jest mi doskonale znana. Stworzyła niezwykłą serię Manwhore ( przede mną jeszcze 2 tomy tej serii) oraz to, że najbardziej zachwyciła mnie pierwszym tomem serii Real. W zasadzie przestałam już liczyć, ile jej książek przeczytałam. Owszem, zdarzają się słabsze pozycje w jej twórczości, ale jej styl pisania jest przyjemny, a historie mają w sobie coś takiego, że nie sposób się od nich oderwać.

„Rogue” to czwarty tom serii Real. Historia Brooke Dumas oraz Remingtona Tate'a zakończyła się w trzeciej części — „Remy”. Nadszedł czas, aby swoją historię opowiedziała Melanie, przyjaciółka Brooke, która w trzech poprzednich częściach pojawia się kilkakrotnie, jednak nie sposób było dowiedzieć się o niej czegoś więcej.

Spodobało mi się również to, że na samym początku książki pojawia się wyjaśnienie tytułu. Wyjaśnienie, które jest istotne dla całej fabuły. Rogue jako rzeczownik oznacza "osobę bez zasad", "łajdaka", "mężczyznę, który nie jest tym, za kogo się podaje". Rogue jako czasownik oznacza "oszukiwać", "niszczyć", "zachowywać się jak łajdak". Rogue jako przymiotnik oznacza "samotny", "buntowniczy", "barbarzyński" i "nieprzewidywalny". Uwierzcie mi, każde z wyjaśnień idealnie pasuje do Greysona Kinga.

Greyson King to książkę na czarnym rumaku i upadły anioł w jednym. Ma w sobie mnóstwo sprzeczności, bo z jednej strony służy w Podziemiu i dopuszcza się wielu złych rzeczy, a z drugiej ma tak niewiarygodnie dobre serce! On i Melanie naprawdę do siebie nie pasują, bo Greyson z pewnością nie jest mężczyzną o którym marzy romantyczna strona Melanie. Właśnie za to, między innymi, kocham tę powieść. Urzekła mnie ta nieoczywistość w ich "doborze", a także to, że oboje są zdecydowanie dalecy od ideału i od oklepanej modły "bad boy" oraz "sweet girl". On jest zły, ale nie w typowy sposób. Ona nie jest słodka i niewinna, tylko zagubiona i poszukująca swojej osobowości.
Melanie tylko próbowała uratować swój samochód przed deszczem. On pojawił się znikąd. Ten krótki epizod i to chwilowe, lecz miłe spotkanie szybko przeradzają się w namiętność. On nie dał za wygraną, gdyż nie leży to w jego naturze, ale czy na pewno był to tylko czysty przypadek. Jego obecność z całą pewnością sprowadza czarne chmury na życie Melanie, której rozterki i myśli, których nie potrafi przeobrazić w czyn, stają się głównym powodem jej trudnej sytuacji. Musi zadać sobie wiele pytań, gdyż tak naprawdę to nic nie wie o swoim nowym kochanku. Jedno pytanie pozostaje niestety bez odpowiedzi.

Elektryzujący seks i związek bez przyszłości.

Tak to często bywa. Greyson działa na nią jak nikt inny, a ona nie potrafi przestać o nim myśleć. Ale seks to przecież tylko część udanych związków. Melanie doskonale zdaje sobie sprawę, że ich znajomość nie ma żadnej przyszłości. Tylko czy zdoła zakończyć ten romans zanim on uzna ją za swoją kobietę? Jak daleko się posuną, zanim Melanie postanowi zakończyć ten związek i czy Greyson King pozwoli jej tak po prostu odejść?

Znikąd nie widać pomocy.

Melanie może liczyć tylko na siebie. Nikt nie jest jej w stanie pomóc. Zagrożenie i napięcie stale rośnie, a ona nie wie, jak pozbyć się swojego kochanka. Niebezpieczna miłość nie daje jednak o sobie zapomnieć, a ona sama nie jest pewna czy jest już gotowa na pozbycie się Greysona ze swojego życia. Nic nie jest proste. Ona sama, mimo wielu rozterek, nie jest w stanie wprowadzić w życie najmniejszego planu. Czy już zawsze będzie poddawać się jego zachciankom?

Książka łączy w sobie akcję i romans, czyli to, co najlepsze dla całej serii "REAL". Nie można się oderwać, bo nie pozwala na to adrenalina i uzależniająca chemia pomiędzy bohaterami!

Genialni, mroczni i różnorodni bohaterowie to kolejna z licznych zalet "Rogue". Autentyczność, świetne dialogi, dobrze wyważona ilość erotyzmu, a ponad wszystko idealnie dobrana playlista do poszczególnych wydarzeń... Ukłony dla autorki!
Zaskoczeń w tej książce nie brakuje. Co więcej, okładka książki może się Wam podobać lub nie, ale faktem jest, że pasuje klimatem do poprzednich okładek serii, a przede wszystkim wizualnie oddaje fizyczność głównych bohaterów. Myślę, że jeśli pokochaliście Remingtona Tate'a tak jak ja, to Greyson King skradnie nie tylko Wasze serce, ale i te najgłębiej ukryte kobiece myśli. Uwielbiam tego faceta, bo ogólnie Katy Evans tak już robi, że tworzy samych facetów do uwielbiania dla mnie.

Czasem jedna decyzja potrafi zdefiniować resztę życia. Czy nowo poznane osoby mogą zmienić podejście do samego siebie? Czy błąd popełniony w przeszłości nigdy nie zostanie wybaczony?

Rogue (Katy Evans) to opowieść, która przyciąga czytelniczki, jak magnes. Poznanie Kinga, a raczej wielkie tajemnice, które wokół niego krążą, długo nie pozwalają zapomnieć o tej postaci. Nie jedna kobieta straciłaby dla niego głowę. Tak taż jest z Melanie, która przez długi czas nie może się uporać z chęcią porzucenia go, jednocześnie pozostają c pod jego wielkim wpływem. W tej książce nic nie jest proste.

Jestem zachwycona ta częścią. Jest wciągająca. Historia Greysona i Melanie urzekła mnie od przeczytanej pierwszej strony. Kryminalny wątek pozytywnie mnie zaskoczył. Uwielbiam książki Katy Evans bez wyjątku.

Polecam Gorąco!!!!!!!!!!!!

Avatar użytkownika - miedzy_akapitami
miedzy_akapitami
Przeczytane:2023-04-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2019-06-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Małżeństwo za milion dolarów
Katy Evans0
Okładka ksiązki - Małżeństwo za milion dolarów

Nie mogli bardziej się od siebie różnić. Zapomnieli jednak, że przeciwieństwa często się przyciągają. Kiedy Nell wybierała się na studia, nie...

Magnat
Katy Evans0
Okładka ksiązki - Magnat

Namiętny romans z potężnym i bajecznie bogatym biznesmenem Aaric Christos to wpływowy biznesmen, który dzięki swojej fortunie może wszystko. Jego...