Rok na kwiatowej. Tom 6. Kwitnące lilie

Tom 6 cyklu Rok na Kwiatowej

Bestsellerowa seria „Rok na Kwiatowej” zaskoczyła czytelniczki w drugim sezonie!

Czy właściciele uroczych piesków będą pielęgnować znajomość i dalej się wspierać? Jak potoczą się ich losy?

Kaja musi stawić czoła problemom ze zdrowiem, a obawa o przyszłość skłoni ją do zmierzenia się z przeszłością, od której chciała uciec. Czy uda jej się wybaczyć? I kim jest mała dziewczynka, którą Kaja spotyka na szpitalnych korytarzach?

Sąsiedzkie więzi powoli się zacieśniają, nie tylko za sprawą słodkiej czwórki szczeniąt. Danuta musi zmierzyć się z właścicielem konkurencyjnej kancelarii, Julia wciąż stara się odnaleźć swoją życiową drogę, a Norbert podejmuje decyzje, które nie podobają się Dominikowi.

W tej części cyklu nie zabraknie też przyjaciółek znanych z pierwszego sezonu. Co u nich słychać i jak sobie radzą? Odwiedźcie Kwiatową!

Informacje dodatkowe o Rok na kwiatowej. Tom 6. Kwitnące lilie:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-07-31

Kup książkę Rok na kwiatowej. Tom 6. Kwitnące lilie

Rok na kwiatowej. Tom 6. Kwitnące lilie - opinie o książce

Muszę przyznać, że już stęskniłam się za piórem Karoliny Wilczyńskiej i cieszę się, że tak przyjemnie spędziłam czas z jej kolejną powieścią. Rok na Kwiatowej to wspaniała seria, gdyż jej bohaterowie bezpośrednio zwracają się do czytelnika, który może poczuć się wyjątkowo, a także tak, jakby siedział u przyjaciela w domu i słuchał jego opowieści, zwierzeń.

Tym razem największą część fabuły przypadł Kai, która zmaga się z problemami zdrowotnymi, a także postanawia zmierzyć się z przeszłością. Oczywiście w tym trudnym dla niej czasie wspierają ją jej nowi przyjaciele, czyli sąsiedzi. Inaczej być nie mogło, w końcu ulica Kwiatowa, to wyjątkowe miejsce, gdzie już wcześniej, w pierwszym sezonie tej serii również poznaliśmy zgraną ekipę sąsiedzką. I nie będę porównywać ich ze sobą, gdyż muszę przyznać, że tą częścią bohaterowie skradli moje serce całkowicie, zupełnie jak bohaterki pierwszego sezonu.

Powieść tę czyta się bardzo przyjemnie, aczkolwiek porusza ona wiele problemów, z którymi w normalnym, prawdziwym życiu ludzie także się spotykają. Nie jest łatwo je pokonać, ale jedno jest pewne, nigdy nie wolno się poddawać. Trzeba walczyć o swoje szczęście do końca.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Czytam trochę z przyzwyczajenia, bo chcę się dowiedzieć co tam autorka wymyśliła. Tym razem postacią pierwszoplanową jest Kaja. Przyjaciółka Malwiny ma problemy ze zdrowiem i gdyby nie "wtrącanie się innych" nie wiadomo jak potoczyłyby się jej dalsze losy. Człowiek jest trochę przesądny, trochę bojaźliwy. Za wszelką cenę chce dobrze, ale czasami przychodzą chwilę zwątpienia. Dobrze jest mieć wówczas kogoś, kto stanie ramię w ramię i czasami tylko wysłucha, a czasami " otworzy" oczy.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-10-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka mimo opisanych problemów niesie nadzieję. Okazuje się, że stwierdzony guz w piersi nie musi być wyrokiem. To książka o mocy przyjaźni. Okazuje się, że Kaja może liczyć na pomoc psychiczną i fizyczną. Może liczyć na przyjaciółkę, ale także na sąsiadów z którymi nie miała bliższych reakcji. Problemy zdrowotne otworzyły furtkę do pogodzenia  się z ojcem i do przekonania się do siły przyjaźni i sąsiedzkiej pomocy. Każdy z bohaterów opisany realistycznie ze swoimi zaletami i wadami. Takie osoby mogą być obok nas, można się znimi utożsamiać.

I znó powrót na ulicę Kwiatową nie przyniósł rozczarowania! Dalsze losy kolejnych mieszkańców tej ulicy oraz ich czworonożnych przyjaciół wciągają bez granic. Tym razem główną bohaterką jest Kaja, która w obliczu spraw ostatecznych musi pogodzić się sama ze sobą... i nie tylko ze sobą. Dobrze skonstruowana historia, bez żadnych udziwnień i przesady w pomysłach. Niezła koncepcja na zrobienie z czytelnika bezpośredniego rozmówcy. No cóż, duży plus i polecam oczywiście!

Ja, kochanka
Wilczyńska Karolina0
Okładka ksiązki - Ja, kochanka

Nie ma znaczenia, kim jest ona ani kim jest jej Ukochany. Liczą się tylko uczucia, emocje i pożądanie… Mieszanka zmysłowych wspomnień, faktów...

Lato do wynajęcia
Wilczyńska Karolina 0
Okładka ksiązki - Lato do wynajęcia

Seniorzy do wynajęcia? To nie reality show, ale pomysł żywiołowych staruszków! Gdy grupa absolwentów uniwersytetu trzeciego wieku kończy rok akademicki...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;