Rok na targu

Witajcie na naszym targu, na którym co sobotę możecie kupić najlepsze lokalne produkty: zdrowe warzywa, ciekawe rękodzieło, ozdoby, książki, kwiaty i pyszne lody.

Iza z Krisem sprzedają miód, wełnę i mleko, a także jogurty, sery i przetwory własnej produkcji. Dyniowy Baron przywozi na rowerze ugotowane przez siebie wegetariańskie potrawy. Pani Słodziutka piecze najwspanialsze ciasta, a jej mąż, Pan Słodziutki, słynie z wyrobu lodów. Dorota szyje niezwykłe zabawki. Zielarka Skrzatula zbiera zioła, z których robi uzdrawiające mikstury. Ceramicy Agnieszka i Willi prowadzą warsztaty, na których każdy może zrobić sobie kubek. Ala i Anka opiekują się psiakami i kotami. Pan Mietek Wróbel pilnuje porządku. Jest i para nowych sprzedawców, Grażynka i Janusz, którzy wprowadzą trochę zamieszania. Mamy też całą gromadę zwierząt: kurę Rebekę, psotnego osła Pioruna i kota Paragona. Kawki podkradają jedzenie, a bociany przylatują i odlatują zgodnie z prawami natury. No i oczywiście są tu dzieci - niektóre chętnie wyręczają rodziców w sprzedaży, inne się bawią, a jeszcze inne pomagają znajomym starszym osobom robić zakupy.

,,Rok na targu" zawiera dwanaście rozkładówek pokazujących cykliczność i sezonowość lokalnych produktów. Prześledzimy, co słychać u wytwórców i mieszkańców Dobroszyc, potowarzyszymy im w obchodach radosnych świąt, takich jak Dzień Dziecka czy Dzień Kota.

Dodatkowe dwie ilustracje są poświęcone prezentacji bohaterów oraz interaktywnej zabawie.

Jola Richter-Magnuszewska - maluje, rysuje i wycina ilustracje do książek i ,,Świerszczyka". Temat ,,Roku na targu", swojej pierwszej książki autorskiej, zna od podszewki. W Beskidzie Niskim, gdzie mieszka, idea cotygodniowych targów jest ciągle żywa. Regularnie bierze w nich udział zarówno jako stała bywalczyni, jak i wystawca. Jej pracownia Z Innej Bajki, prowadzona wspólnie z mężem, gościła na wielu jarmarkach w kraju i zagranicą.

Informacje dodatkowe o Rok na targu:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2018-08-01

Kup książkę Rok na targu

Rok na targu - opinie o książce

Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach
Jola Richter-Magnuszewska0
Okładka ksiązki - Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach

Dlaczego dzik jest leśnym ekologiem? I czy po kąpieli błotnej rzeczywiście wyciera grzbiet ręcznikiem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziecie...

Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach
Jola Richter-Magnuszewska0
Okładka ksiązki - Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach

Lisia narzeczona zrzucająca futro, zmiennokształtny wojownik niedźwiedź, foka zakochana w człowieku, car węży ofiarowujący śmiałkowi swoją koronę......