Rok w podróży. Dzienniki pasjonatki

Autorka popularnych bestsellerów Pod słońcem Toskanii i Bella Toskania znowu wyrusza w świat razem z mężem. Podczas każdej z dwunastu podróży zastanawia się, jak miejsce zamieszkania wpływa na mentalność i charakter ludzi, i wszędzie - niemal obsesyjnie - zadaje sobie pytanie: „Czy mogłabym tu zamieszkać? Relacje z odwiedzanych miejsc przeplatają się u Mayes z wrażeniami z lektur, bowiem zawsze towarzyszy jej „biblioteka na kółkach”. Wszystkie opisywane miejsca, domy, hotele, nawet jacht, którym płynęła wzdłuż wybrzeża Turcji, można z łatwością obejrzeć w Internecie po wpisaniu odpowiedniego hasła do wyszukiwarki.

Informacje dodatkowe o Rok w podróży. Dzienniki pasjonatki:

Rok w podróży. Dzienniki pasjonatki - opinie o książce

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2012-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czytałam książkę wędrując z autorką i jej mężem po wielu pięknych miejscach, jednak nie spieszyłam się z czytaniem, może dlatego że w pełni "złapałam" klimat podroży i poczułam się właśnie jak na wakacjach, gdzie czas płynie inaczej. Musze przyznać że wciągnęłam się w tę przygodę, rozbudziła ona moją ciekawość o świecie.

Podstawą tej książki jest zapach i smak charakterystyczny dla każdego kraju. Powieść jest przepełniona jedzeniem, nie sposób zapamiętać wszystkich potraw (radzę czytać z pełnym żołądkiem:))

Autorka - Frances i jej mąż Edward posiadają to wielkie szczęście iż prawie w każdym kraju który odwiedzają, spotykają znajomych którzy są ich przewodnikami w poznawaniu i odkrywaniu miejsc, dzięki temu i my czytając mamy obraz nie podręcznikowy i nie prosto z przewodnika, który z góry narzuca nam to co powinniśmy zobaczyć, tylko możemy poczuć, że ktoś prowadzi nas ścieżkami dla wybranych.

Duże uznanie dla małżeństwa za to, że w każdej z ich podróży towarzyszy im "biblioteka na kółkach" czyli lektury pisane przez autorów związanych z miejscem w którym przebywają, to pozwala jeszcze bardziej poczuć klimat i zgłębić wiedzę.

Bardzo dobrze będę wspominać lekturę o tych wszystkich gorących krajach, kiedy za moim oknem padał deszcz. Książka wniosła dużo słońca, pięknych krajobrazów, ciekawostek, poprawiła nastrój, skłoniła do bliższego zapoznania się z niektórymi krajami, które dotychczas wydawały mi się mało atrakcyjne.

"Korzyścią tego typu podróży jest intensywny kurs historii, sztuki, kuchni i krajobrazu"

Cytat z książki "Rok w podróży. Dzienniki pasjonatki" str. 119

Bella Toskania
Frances Mayes0
Okładka ksiązki - Bella Toskania

Bella Toskania to kontynuacja Pod słońcem Toskanii, czyli kolejny notatnik z zapiskami z życia powszedniego Amerykanki osiadłej na włoskiej prowincji....

Pod drzewem magnolii
Frances Mayes0
Okładka ksiązki - Pod drzewem magnolii

Pełne liryzmu i bogactwa opisów wspomnienia Frances Mayes z czasów dzieciństwa i dorastania na południu Stanów Zjednoczonych. Tym...