Romeo i Julia

Wydawnictwo: Greg
Data wydania: 2010-02-03
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-7327-031-0
Liczba stron: 152
Tytuł oryginału: Romeo and Juliet
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Słomczyński Maciej

Ocena: 4.67 (60 głosów)

Cała Werona boleje nad konfliktem między rodami Kapuletich i Montekich - najpotężniejszych rodzin w mieście. Książę Escalus postanawia zastosować represje wobec awanturników, bo łagodna perswazja jest nieskuteczna. Tymczasem młody Romeo Monteki przez przypadek udaje się na bal do domu wroga i poznaje tam piękną Julię Kapuleti. Okazuje się, że miłość pokonuje rodzinną nienawiść. Dla zakochanych nie istnieją żadne przeszkody, Romeo i Julia nie potrafią bez siebie żyć...

 

Kup książkę Romeo i Julia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Romeo i Julia

Avatar użytkownika - zuza033
zuza033
Przeczytane:2017-03-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2017, Przeczytane,
Wszyscy chwalą tę książkę, bo to klasyk, taka romantyczna, smutna ... i takie tam. Mi się ona nie podobała. Była nudna, pisana niezrozumiałym językiem i wierszem. Niby to klasyk, ale mogłoby być coś ciekawszego. Tak naprawdę to zacziekawił mnie tylko fragment, pod koniec ksiązki kiedy zaczęło się cos dziać do rzeczy... akcja z trucizną ;) Mogło by być coś ciekawszego. 3/6
Link do opinii
Avatar użytkownika - gabolek000
gabolek000
Przeczytane:2016-01-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 2016, 52 książki 2016, posiadam, zrecenzowane,
"Romeo i Julia" to opowieść o trudnej miłości, która jednocześnie potrafi złapać czytelnika za serce, mocno ścisnąć i nie puścić przez jakiś czas. Ukazuje realia dawnego świata, mówi o niesprawiedliwości, nieszczęściu, ale i miłości aż po grób. Pokazuje także, jak mylne może być jedno zdarzenie i jak wiele potrafi zmienić. Bohaterowie nie są zbyt barwni czy wyróżniający się w szczególności od innych postaci, nie są nieziemsko piękni czy nad wyraz inteligentni. Są w zupełności sobą. Choć miłość Romea i Julii smakowała najlepiej, bo była zakazana, przyczyniła się do rozwiązania zażartego konfliktu pomiędzy dwoma rodami. I co z tego, że ta książka została napisana przez wybitnego autora tak dawno temu, skoro w moim mniemaniu jest nadal aktualna? Polecam, choć niektórym pewnie będzie trudno ją zrozumieć.
Link do opinii
Piękna i romantyczna opowieść o Miłości, dwóch czasem różnych od siebie kochanków. To piękny styl wypowiedzi.. To jest to!!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Ulubiona lektura, zdecydowanie!
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam, 26 książek 2015,
Książkę oceniłabym jako wyśmienitą, jeśli byłabym fankom klasyki. Ja jednak wolę książki i autorów współczesnych, tak więc mimo, iż podobała mi się, nie uważam jej za rewelacyjną. Miała jeden wieli plus, jeśli chodzi o lektury szkolne, występował w niej wątek miłosny, przez co dla mnie książka podskoczyła na wyższy próg oceniania.
Link do opinii
Avatar użytkownika - martellina
martellina
Przeczytane:,

William Szekspir jest autorem wielu dzieł literackich, między innymi "Romea i Julii"- angielski poeta, gramaturg, aktor." Romeo i Julia" to jeden z najbardziej znanych dramatów Szekspira, a tytułowi bohaterowie to najbardziej znana w literaturze para kochanków. Są symbolem wiernej i oddanej miłości. To ona jest głównym tematem tej tragedii. W Weronie żyją dwa od dawna skłócone rody: Kpuletich i Montekich. Przypadkowo na balu u Kapuletich pojawia się Romeo Monteki w masce i poznaję Julię Kapuleti. Zakochuje si w niej. Nie mogą być razem gdyż dzieli ich rodowy spór. Młodzi jednak biorą potajemny ślub w celi ojca Laurentego. Następnego dnia Romeo zostaje wplątany w uliczną bójkę i zabija Tybalta z rodu Kapuletich. Pomścił w ten sposób śmierć swojego przyjaciela Merkucja. Romeo zostaje wygnany z Werony do Mantui. Julia ma być wydana za hrabiego Parysa. Decyduje się na wypicie eliksiru nasennego od ojca Laurentego aby upozorować własną śmierć. Zakonnik, który miał powiadomić o tym Romea, nie dociera do niego z powodu zarazy. Romeo myśli, że jego żona nie żyje. Przybywa do jej grobowca i popełnia samobójstwo. Julia po przebudzeniu również zabija się u boku ukochanego. Skłóceni rodzice godzą się nad zwłokami swoich dzieci. Według mnie "Romeo i Julia" to książka warta przeczytania. Jest smutna ale pokazuje miłość zdolną do wszystkiego, której chyba nie ma już w dzisiejszych czasach.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Maryszka
Maryszka
Przeczytane:2014-08-30, Ocena: 3, Przeczytałem,
Przeczytałam, bo mi kazano. Na początku sądziłam, że mi się spodoba, później jednak bardzo się zawiodłam. Tkliwa i przesłodzona historyjka o dwojgu nastolatkach (w przypadku Juli, to nawet dzieciach), które myślą o jednym i wydaje im się, że na temat miłości wiedzą wszystko. Oczywiście by dodać tkliwości, oboje z miłości giną i teraz cała widownia płaczeeee... Nie, to nie jest książka dla mnie, mimo że romanse lubię czytać. I żeby nie było - autora nie krytykuję. Sądzę nawet, że on również podzieliłby moje zdanie i pewnie dlatego napisał tę sztukę. By pokazać młodym, jak potrafią być głupi i naiwni i do czego to może doprowadzić.
Link do opinii
Avatar użytkownika - olkapolkajanek
olkapolkajanek
Przeczytane:2014-02-19, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
O PĘKNIJ SERCE ! PĘKNIJ W TYM PRZESKOKU Z BOGACTW DO NĘDZY! DO WIĘZIENIA WZROKU! JUŻ TY NIE ZAZNASZ SWOBODY UROKU JAK NAS NA ZIEMI ZŁĄCZYŁ JEDEN ŚLUB TAK NIECH NAS W NIEBIE ZŁĄCZY JEDEN GRÓB takiej miłości szukałam przez około dwadzieścia kilka lat- takiej za którą będę mogła oddać życie- z własnej woli, bez przymusu. oddać wszystko. nie być. nie mieć. nie ma takiej miłości, przynajmniej ja takiej nie znalazłam. jest miłość inna, prawdziwsza, taka która cieszy i boli, ale taka za którą nie oddam życia. bardzo niedawno uświadomiłam sobie, że w życiu wszystko jest ulotne, a przynajmniej takie może być. nawet wspomnienia choćby pielęgnowane mogą z czasem stracić blask. nie żyjemy w czasach Romea i Julii - często sobie to powtarzam kiedy serce rwie mi się gdzieś- nie wiadomo gdzie- do miłosnych uniesień, wysoko, pieknie, łagodnie. miłość ksiązkowa- w książkach, miłość filmowa w filmach, moja miłość- rzeczywistość a ta tnie niekiedy a cięcia bolą- bo tnie gdzie popadnie, w serce, w myśli w czyny. codziennie uczę się miłości i życia. życia i miłości. i wciąż pytam - czy to ta? może kiedy będę potrafiła odpowiedzieć- znajdę ją i zostaniemy na zawsze. razem. nie wierzę już w miłość Julii i Romea, po prostu- nie wierzę, stworzyli ją sobie na potrzeby Szekspira, a może to Szekspir stworzył ją sobie sam?... nie ma tak, pewnie dziś Julia czepiałaby się Romea , że kotary nie poprzykręcane, a ten wykręcałby się, że nie miał czasu, wiertarki, śrubek, kleju i , że po prostu- co to są te kotary cholerne i po co one maja być zawieszone skoro bez kotar lepiej, jaśniej, żywiej jakoś, pewnie Julia zadąsana poszłaby czytać "inteligencję emocjonalną" a w niedzielę pojechaliby pospacerować po Wilanowie i zamiast trucizny napiliby się zimnego piwa i odetchnęli z ulgą, że mają siebie i swoje życie, sprawy, nadzieje , marzenia... i w głebi duszy wiedzieliby, że jeśli nie udałaby im się miłość to i tak żyliby dalej- osobno. pewnie jakaś część mnie i jego umarłaby i nigdy nie zmartwychwstała ale cóż powiedziałaby Julcia- takie życie. w końcu nie żyjemy w czasach Romea i Julii , nie? ??
Link do opinii
Avatar użytkownika - Skipperk
Skipperk
Przeczytane:2013-01-04, Ocena: 3, Przeczytałem, 12 książek - 2013,
Romeo i Julia - czyli historia dwóch zakochanych osób z rodów, które są wrogami. Wszystko na początku układa się dobrze, ale z upływem czasu i czytania opowieść traci na uroku. Jak na dramat przystało wszyscy na końcu giną, czyli według mnie jest to niepotrzebne.
Link do opinii
Avatar użytkownika - magdalena24733
magdalena24733
Przeczytane:2013-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Historia bardzo wzruszająca o zakochanej parze, która nie mogła być razem z powodu sytuacji rodzinnej bo ich rodziny były skłócone. Kochankowie jednak wszystko zrobiły aby być razem aż do śmierci. Tak na prawdę to ich razem śmierć połączyła
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sianeta
Sianeta
Przeczytane:2013-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książka przedstawia dzieje tragicznej miłości dwojga młodych ludzi - Romea (15 lat) i Julii (14 lat) Sztuka pokazuje konflikt pomiędzy zwaśnionymi rodami Capulettich i Montecchich. Spór sprawia, że historia kochanków z Werony kończy się nieszczęśliwie. W utworze istnieje kontrast dwóch sprzecznych uczuć, a są nimi miłość i nienawiść. "Romeo i Julia" to sztuka, w której autor pokazał moc, jaką posiada miłość. Dzięki temu uczuciu bohaterowie zmieniają się wewnętrznie, staja się bardziej dojrzali. A ich śmierć ma wymiar metafizyczny, jednoczy przy grobie skłócone rody Montekich i Kapuletów.
Link do opinii
Avatar użytkownika - blebelebe
blebelebe
Przeczytane:,

   "Romeo i Julia" - czyli dramat angielskiego pisarza Williama Szekspira przedstawiający historię tragicznej miłości dwóch bardzo młodych ludzi, którzy stali się współczesnym wzorcem miłości romantycznej i niemalże doskonałej, a zarazem tragicznej. Rzecz dzieje się w przesyconych urokiem dwóch włoskich miastach: Weronie i Mantui. Sztuka przedstawia konflikt dwóch zwaśnionych rodzin, jak to często w ówczesnych czasach bywało. Ich członkowie zakochują się w sobie.

   Wszystko jest dosyć pogmatwane. Początkowo Romeo jest nieszczęśliwie zakochany w Rozalinie i kiedy dowiaduje się, że ta ma być na balu i Capuletich, postanawia się tam zjawić. Udaje się tam wraz z przyjaciółmi i poznaje Julię. Pod osłoną nocy Romeo udaje się pod balkon nowej wybranki i wyznaje jej miłość. Ta, ze względu na mrok, nie wie, kto stoi pod jej balkonem, odpowiada zatem, że jedyną osobą, którą naprawdę kocha, jest Romeo Montecchi ze zwaśnionego rodu. Słysząc to, młodzieniec postanawia ujawić swą tożsamość. Już następnego dnia Romeo i Julia biorą tajny ślub. To wydarzenie jednak nie zmienia sytuacji skłóconych rodów - wręcz odwrotnie. Dopiero w tym momencie tusza lawina nieszczęśliwych zdarzeń, która doprowadza do śmierci wielu ludzi, aż w końcu giną główni bohaterzy.

   W dobie XXI miłość obojga młodych ludzi może wydawać się nieco nietypowa, wręcz absurdalna. Oboje nie są nawet pełnoletni, a ich znajomość trwa zaledwie kilka dni. Mimo to są w stanie poświęcić własne życie w imię drugiej osoby i rozpaczy. Piękna historia o miłości, delikatnie zabarwiona, lecz zawsze tak samo wzruszająca.

Link do opinii
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-02-10, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kto z nas nie zna historii Romea i Julii? Dzieło Szekspira niesamowicie mnie wzruszyło.Mimo, że język nie jest łatwy to jest taki romantyczny i cudowny, a historia kochanków z Werony mimo, że tragiczna to piękna. Większość z nas tę historię zna pewnie z filmów, ale książkę warto przeczytać, poczuć ten kimat, zasmakować go.
Link do opinii
Avatar użytkownika - rebellion
rebellion
Przeczytane:2010-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
O tej pozycji pisac nie trzeba, wierzę, że zna ją każdy. Jak nie z książki to z pięknej gry Leonardo DiCaprio i Claire Danes. Myślę jednak, że książkę i tak warto przeczytac.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Przeczytane:2010-04-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jakby nie patrzeć to klasyk... Chociaż większość osób nawet czytających książki nie sięnałeby po to gdyby nie było lekturą szkolna...
Link do opinii
Avatar użytkownika - astamate
astamate
Przeczytane:2011-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
O PĘKNIJ SERCE ! PĘKNIJ W TYM PRZESKOKU Z BOGACTW DO NĘDZY! DO WIĘZIENIA WZROKU! JUŻ TY NIE ZAZNASZ SWOBODY UROKU JAK NAS NA ZIEMI ZŁĄCZYŁ JEDEN ŚLUB TAK NIECH NAS W NIEBIE ZŁĄCZY JEDEN GRÓB takiej miłości szukałam przez około dwadzieścia kilka lat- takiej za którą będę mogła oddać życie- z własnej woli, bez przymusu. oddać wszystko. nie być. nie mieć. nie ma takiej miłości, przynajmniej ja takiej nie znalazłam. jest miłość inna, prawdziwsza, taka która cieszy i boli, ale taka za którą nie oddam życia. bardzo niedawno uświadomiłam sobie, że w życiu wszystko jest ulotne, a przynajmniej takie może być. nawet wspomnienia choćby pielęgnowane mogą z czasem stracić blask. nie żyjemy w czasach Romea i Julii - często sobie to powtarzam kiedy serce rwie mi się gdzieś- nie wiadomo gdzie- do miłosnych uniesień, wysoko, pieknie, łagodnie. miłość ksiązkowa- w książkach, miłość filmowa w filmach, moja miłość- rzeczywistość a ta tnie niekiedy a cięcia bolą- bo tnie gdzie popadnie, w serce, w myśli w czyny. codziennie uczę się miłości i życia. życia i miłości. i wciąż pytam - czy to ta? może kiedy będę potrafiła odpowiedzieć- znajdę ją i zostaniemy na zawsze. razem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - joszmi
joszmi
Przeczytane:2019-07-12, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2019-02-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - blackallie
blackallie
Przeczytane:2018-06-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,
Avatar użytkownika - Terenia
Terenia
Przeczytane:2017-03-07, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Avellime
Avellime
Przeczytane:2016-12-30, Ocena: 3, Przeczytałam, ♣ Czytane na Kindelku ♣,
Inne książki autora
Romeo i Julia. Ebook
Szekspir William0
Okładka ksiązki - Romeo i Julia. Ebook

Dramat Williama Szekspira napisany we wczesnym stadium jego kariery. Przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali...

Król Lir
Szekspir William0
Okładka ksiązki - Król Lir

Wydanie z opracowaniem, notatki na marginesie, cytaty, które warto znać, streszczenie....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje