Róża na tropie (Tom 3). Gazetowy sabotaż

Róża podejmie największe wyzwanie w swojej reporterskiej karierze!

Dziewczynka otrzymuje specjalne zaproszenie do siedziby czasopisma ,,Perspektywy", aby pomóc swojej idolce, znanej reporterce Katarzynie Rodrigo! Jednak spełnienie marzeń Róży stoi pod znakiem zapytania, gdy się okazuje, że ktoś przekręca nagłówki drukowanego wydania gazety. Czy Róży uda się odkryć, kto stoi za tą intrygą?

Daj się wciągnąć w śledztwo z pierwszych stron gazet!

,,Róża na tropie" to fantastyczna seria detektywistyczna dla wszystkich dzieci, które uwielbiają tajemnice, zagadki, dziwne zbiegi okoliczności i podejrzanych bohaterów. W każdej części czytelnicy wraz z młodą korespondentką specjalną Różą będą musieli odkryć, kto stoi za tajemniczymi wydarzeniami.

Książki z serii ,,Róża na tropie" idealnie sprawdzą się do pierwszego samodzielnego czytania, a to wszystko dzięki odpowiedniej ilości tekstu na stronie, dużej czcionce oraz wspaniałym ilustracjom, które z pewnością umilą lekturę i jeszcze bardziej rozbudzą dziecięcą wyobraźnię.

Informacje dodatkowe o Róża na tropie (Tom 3). Gazetowy sabotaż:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-03-13
Tytuł oryginału: Kate on the Case. The Headline Hoax

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Róża na tropie (Tom 3). Gazetowy sabotaż

Róża na tropie (Tom 3). Gazetowy sabotaż - opinie o książce

„Gazetowy sabotaż” to już trzecie spotkanie z bohaterami świetlikowej serii detektywistycznej dla dzieci, która została bardzo ciepło przyjęta w naszym domu. Z niecierpliwością czekaliśmy na kolejne przygody uroczej, rezolutnej i inteligentnej Róży i jej nietuzinkowego, mysiego przyjaciela, malutkiego Ruperta.

Właśnie takie bohaterki chce pokazywać moim dzieciom! Uwielbiam Różę za jej nieustępliwość w dążeniu do celu, niezwykły spryt, dobre serce i wspaniałe empatyczne podejście do świata. Książki z tej serii są też bardzo zabawne, wciągające i pełne zaskakujących sytuacji, które zdziwią nawet dorosłego czytelnika.

W tej części Róża będzie musiała rozwiązać zagadkę sabotażysty, który usiłuje zniszczyć „Perspektywy”, czyli gazetę, w której ukazują się artykuły pisane przez jej jedyną prawdziwą idolkę - Katarzynę Rodrigo! Dziewczynka odwiedzała siedzibę gazety w ramach urodzinowego prezentu i pewnie w najśmielszych snach nie wyśniłaby jak zakończy się ten dzień.

Podczas zwiedzania budynku otrzymała zaproszenie na rozmowę z prezeską „Perspektyw”, Filomeną Miłomieyską III.

To nie był koniec niespodzianek, ponieważ kobieta poprosiła Różę o pomoc w odnalezieniu i zdemaskowaniu niecnego sabotażysty, który jest sprawcą strasznego bałaganu. Dobre imię całej gazety i jej pracowników jest zagrożone, a w tym także reputacja Katarzyny Rodrigo! Ktoś próbuje zniszczyć „Perspektywy” i pogrążyć dziennikarzy, którzy tam pracują. Róża od razu zabiera się do pracy i rozpoczyna śledztwo, mogące stać się ogromnym przełomem w jej karierze reporterskiej. Jedno jest pewne - przyda jej się duuużo szczęścia! To śledztwo okaże się trudniejsze niż mogłoby się wydawać.

Czy Róża rozwiąże zagadkę gazetowego sabotażysty?

Kim okaże się ten niecny rzezimieszek?

Mam nadzieję, że ukażą się kolejne tomy z serii „Róża na tropie” i to wielką! Czas spędzony z Różą i Rupertem to wspaniała zabawa oraz niezapomniana przygoda. Zawsze zachwyca mnie ten mały i wyjątkowo urokliwy format książek z tej serii💜

Avatar użytkownika - wobiektywiemamy_
wobiektywiemamy_
Przeczytane:2024-03-24,

Urodzinowy dzień Róży był jej najfajniejszym dniem w życiu!

Po porannym spacerze, wizycie w Muzeum Alg Morskich, na Róże czekała jeszcze jedna niespodzianka. Tata wręczył jej bilet. Był to bilet do zwiedzania siedziby „Perspektyw”- gazety, w której swoje artykuły umieszczała prawdziwa, jedyna idolka Róży- Katarzyna Rodrigo.

Dziewczynka podziwiała wnętrze „Perspektyw”, słuchała Jerzego, przewodnika, który wszystko dokładnie omawiał.

W pewnym momencie zwiedzania Jerzy odbiera kapsułę, w której znajduje się list zaadresowany do Róży. Był on napisany przez Filomenę Miłomieyską- najważniejszą osobę w całym budynku.

Filomena prosi Różę o pomoc w rozwiązaniu zagadki, kto stoi za sabotowaniem gazety, zmienia jej nagłówki a także robi błędy w artykułach.

Róża przyjmuje wyzwanie, i z pomocą Ruperta oraz „Podręcznika dla korespondentów specjalnych” postanawia znaleźć sprawcę sabotażu. Czy jej się to uda?

Czytając tę książkę wcielamy się w postać detektywa, odkrywając fragmenty układanki. W pewnym momencie sprawa wydaje się rozwiązana, a jednak zaskakuje nas niespodziewany zwrot akcji, dzięki czemu książka trzyma czytelnika w napięciu i ciężko się od niej oderwać.
Zakończenie jest na prawdę zaskakujące!

Jeśli lubicie opowiadania w stylu Sherlocka Holmesa, ta książka Wam się spodoba!

Róża na tropie. Zagadka ekspresu polarnego
Hannah Peck0
Okładka ksiązki - Róża na tropie. Zagadka ekspresu polarnego

Seria detektywistyczna dla dzieci, która porwie do czytania już od pierwszej strony! Zagadki, tajemnice niespodziewane zniknięcia, podejrzani bohaterowie...

Róża na tropie (Tom 2). Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego
Hannah Peck0
Okładka ksiązki - Róża na tropie (Tom 2). Poszukiwanie Lirogłosa Srebrzystego

Wciągnęły was detektywistyczne przygody korespondentki specjalnej Róży? Czas na drugą część serii ,,Róża na tropie"! Daj się ponieść emocjom podczas ekscytującego...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska