Różaniec Z Maryją na drogach codzienności. Z Maryją na drogach codzienności

Odkryj na nowo modlitwę na miarę pragnień Boga i człowieka

Bóg zaprasza nas do spotkania z Nim w ,,tu i teraz" naszego życia. Tymczasem my wolimy najczęściej albo rozpamiętywać przeszłość, albo zamartwiać się o przyszłość. Umiejętności smakowania chwili obecnej może nauczyć nas różaniec. Gdy rozważamy jego tajemnice, tworzy się między Maryją a nami intymna więź. Matka Najświętsza, która zachowywała i rozważała w swoim sercu Boże sprawy, uczy nas kontemplacji, wyciszenia i prowadzi do doświadczenia wewnętrznego pokoju i głębi miłości Chrystusa.

Modlitwa różańcowa pomaga widzieć, słyszeć i odczuwać wokół siebie kochającą obecność Boga i troskliwość dobrej Matki. Spotkanie modlitewne ma w sobie coś z radosnej rozmowy przyjaciół, którzy ufają sobie bezgranicznie. Modlący się z ufnością powierza Bogu swoje troski i radości, dzieli się z Nim swoim smutkiem i cierpieniem. W Jego ręce oddaje swoją przyszłość i odsłania swoje skryte pragnienia. Jak promienie słońca przechodzą przez witraż i rozświetlają wnętrze katedry, tak samo poprzez modlitwę obecność Boga wchodzi w jego życie, rozprasza ciemności, usuwa poczucie samotności i opuszczenia, oddala lęk, dając w zamian mocną nadzieję na lepszą przyszłość.

Zdzisław Kijas OFMConv, prof. dr hab., wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz wielu uczelni zagranicznych, były relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, autor książek z zakresu teologii i hagiografii. W Wydawnictwie WAM opublikował . Niebo, czyściec, piekło; Brewiarz ekologa; Siłę charakteru; Siłę mądrości.

Informacje dodatkowe o Różaniec Z Maryją na drogach codzienności. Z Maryją na drogach codzienności:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: Chrześcijaństwo

Kup książkę Różaniec Z Maryją na drogach codzienności. Z Maryją na drogach codzienności

Kto szuka Boga. Napomnienia św. Franciszka
Zdzisław Józef Kijas OFMConv0
Okładka ksiązki - Kto szuka Boga. Napomnienia św. Franciszka

Święty Franciszek - w trosce o umocnienie w dobrym życiu i wytrwanie w powołaniu - skierował do swoich współbraci szereg pouczeń i zachęt. Jego rady nie...

Życiowe decyzje. Kamienica pod Irysami
Zdzisław Józef Kijas OFMConv0
Okładka ksiązki - Życiowe decyzje. Kamienica pod Irysami

My, kobiety, chcemy realizować marzenia! Świat odżywa i życie w Krakowie znowu nabiera tempa. W roku 1921 tragiczna przeszłość powoli staje się nieprzyjemnym...