Rozdarci

"Rozdarci" to trzymająca w napięciu kontynuacja bestsellera "Podzieleni", która stawia pod znakiem zapytania nasze poglądy na temat tego, gdzie zaczyna się i kończy życie – i co to znaczy żyć.

Za sprawą Connora, Leva i Risy – tudzież głośnej rewolty, którą wzniecili w Ośrodku Donacyjnym Happy Jack – ludzie nie mogą już ignorować Podzielonych. Rozwiązanie, które pozwala uwolnić społeczeństwo od sprawiających problemy nastolatków, a równocześnie zapewnia stałe źródło narządów do przeszczepu, może i wydaje się doskonałe, ale w końcu zaczęto kwestionować jego etyczność. Jednak na gruncie podzielenia rozkwitł już wielki biznes, a potężne korporacje i politycy chcą, żeby tę praktykę nie tylko kontynuować, ale objąć nią również więźniów i najbiedniejszych.

Cam w całości składa się z części ciał innych Podzielonych; to nastolatek, który formalnie nie istnieje. Niczym futurystyczny potwór Frankensteina, Cam usiłuje odnaleźć własną tożsamość i sens życia, zastanawiając się, czy ktoś taki jak on może mieć duszę. A kiedy wskutek działań sadystycznego łowcy nagród jego los zostanie nierozerwalnie spleciony z losami Connora, Risy i Leva, Cam będzie musiał znaleźć odpowiedź na pytanie, co to w ogóle znaczy być człowiekiem.

Informacje dodatkowe o Rozdarci:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2016-09-28
Tytuł oryginału: UnWholly
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Agnieszka Hałas

Kup książkę Rozdarci

Czy chore społeczeństwo może się do tego stopnia przyzwyczaić do swojej choroby, że nie pamięta już, jak wyglądało zdrowe?

Rozdarci - opinie o książce

Jest to kolejna część cyklu "Podzieleni" oraz dalsze losy Connora, Risy i Leva. Na scenę jednakże wkracza ktoś nowy - Cam, składający się w całości z podzielonych. Jest tworem eksperymentalnym, posiadającym najlepsze "części składowe". Jak będzie potrafił się odnaleźć w otaczającej go rzeczywistości? Jak zapanować nad częściami ciała, które w jakiś sposób wciąż pamiętają swoich poprzednich "właścicieli"? Jak w tym gąszczu odnaleźć własną tożsamość?

Tymczasem Connor zmaga się ze swoimi problemami, gdy ktoś chce przejąć władzę nad obozowiskiem...

Neal Shusterman wraca z pewnymi dylematami moralnymi i kreuje kolejne. Jest to lektura warta uwagi, która zmusza czytelnika do myślenia.

Avatar użytkownika - Wiesia_Sz
Wiesia_Sz
Przeczytane:2019-11-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Posiadam, ulubione, przeczytane w 2019,
Thunderhead
Neal Shusterman0
Okładka ksiązki - Thunderhead

Po Zimowym Konklawe Citra i Rowan rozdzielają się. Obydwoje czują, że skostniałe struktury Kosodomu wymagają gruntownych zmian, ale każde z nich ma inny...

Żniwa śmierci. Żniwo. Tom 3
Neal Shusterman0
Okładka ksiązki - Żniwa śmierci. Żniwo. Tom 3

Wyczekiwany! Pierwszy raz w polskim tłumaczeniu! Trzeci tom bestsellerowego cyklu Żniwa śmierci! Wyspa Niezłomnego Serca zatonęła. Citra i Rowan zniknęli...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;