Rubio

Trzydziestotrzyletni Amerykanin, porzucony przez żonę i dopiero co rozwiedziony, by odzyskać równowagę emocjonalną, udaje się do Hiszpanii. Przemierza cały kraj i w końcu na skraju półwyspu znajduje samotnię, w której ma nadzieję dojść z sobą do ładu. Z pasją remontuje zrujnowany dom na wzgórzu, w czym znajduje ukojenie. Z czasem zżywa się z hiszpańską rodziną, która nazywa go Rubio - blondyn, i traktuje jak swego. Rubio - choć wydawało mu się, że nie jest zdolny do miłości - namiętnie i z wzajemnością zakochuje się w hiszpańskiej siedemnastolatce. Gwałtowne uczucie wybucha z siłą, jakiej Rubio nie zaznał nigdy w życiu. Wydaje mu się, że w końcu poznał, co to szczęście. Ale zapomniał o jednym - jest w Hiszpanii, a nie w Ameryce. Tu sprawy nie układają się tak prosto, jak by chciał. Czy naprawdę potrafi nie tylko brać, ale i dawać szczęście?

Informacje dodatkowe o Rubio:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
ISBN: 83-7301-314-8

Rubio - opinie o książce

Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2015-09-10, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2015,
książka którą przeczytałam z zapartym tchem, chociaż nie jest książką łatwą. Jest z tych co zmuszają do myślenia, do refleksji, to żaden tam przyjemny romansik, trudna ksiązka o trudnym życiu, o poszukiwaniu siebie, o poszukiwaniu szczęścia, mądra choć bardzo nie szablonowa.
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2015-09-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Opowieść o mężczyźnie, który po rozstaniu z żoną postanawia zacząć nowe życie z dala od Ameryki, z której pochodzi. Osiedla się w małej hiszpańskiej wiosce i tam próbuje odnaleźć sens życia. Wtapia się w społeczność. Ciężko pracuje zagospodarowując zrujnowany dom. Zaprzyjaźnia się rodziną lokalnego fryzjera. Jak mijają mu dni, co wydarza się w jego życiu można się dowiedzieć z dalszych stron książki.
Avatar użytkownika - MonikaSmu
MonikaSmu
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jedna z moich ulubionych książek, wszystko zależy od nastroju. Czytałam ją będąc w nostalgi i książka dała upust moim emocjom. Zabrała mnie do innego świata czytałam i żyłam nią, inny śiwat inni ludzie inne problemy, jednocześnie bardzo mi pomogła i z pewnością polecam.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2003-04-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
Zatem tak: jest mężczyzna, jest kobieta, jest piękny krajobraz, jest urocza samotnia, jest namiętność, czy jest uczucie? Mgłoby się wydawać, że dla mężczyzny po przejściach luźny związek w odległym kraju to idealny sposób na starsze lata. Czy dla niej również? Beznamiętny sposób przedstawiania fabuły u Whartona mnie nuży. Jednak książka "Rubio" zaskakuje.
Avatar użytkownika - dalekiezblizenia
dalekiezblizenia
Przeczytane:2013-04-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Ślady ptaków na wilgotnym piasku, puste niebo. Coś żyło,odeszło, coś pozostało. Płakałam,wyobraźnia dział na pełnych obrotach..
Avatar użytkownika - npopl
Przeczytane:2011-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 2011,
Wieści
William Wharton0
Okładka ksiązki - Wieści

W starym młynie pięknie położonym w dolinie Morvandeau we Francji Will Kelly i jego żona Loretta przygotowują się do spędzenia świąt Bożego Narodzenia...

Tato. Audiobook
William Wharton0
Okładka ksiązki - Tato. Audiobook

Wspaniała opowieść o miłości - rodziców do dzieci i odwrotnie. Kiedy rodzice głównego bohatera są u schyłku swego życia, świat staje się...