Rydwan Bogów

Sefian, mag-kapłan Świątyni Horusa i strażnik Rydwanu Bogów, wyrusza z misją zleconą przez faraona. Ma ukryć potężny artefakt przed niepowołanymi ludźmi.

Trzy tysiące lat później w pobliżu Kazimierza Dolnego zostaje znaleziony złoty skarabeusz. Wkrótce w miasteczku pojawiają się fotoreporter, franciszkanin, pacjentka zakładu dla psychicznie chorych oraz egiptolog wraz z asystentką. Muszą podjąć misję Sefiana. Jednakże są pośród nich i tacy, których intencje nie są do końca szczere. Czeka ich długa i niebezpieczna droga, w której magia odegra niemałą rolę.

Rydwan Bogów to debiut literacki Aleksandra Kowarza. Błyskotliwie napisany, zabierze czytelnika w magiczną podróż po współczesnej Polsce, starożytnym Egipcie i krainach, które poruszają wyobraźnię.

Informacje dodatkowe o Rydwan Bogów:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7506-283-0
Język oryginału: Polski

Kup książkę Rydwan Bogów

Rydwan Bogów - opinie o książce

Początek książki bardzo wciągający. Jest tajemnica do rozwikłania. Ucieszyłam się na tę przygotówkę. Potem jednak autor wcisnął wszystko co mu przyszło do głowy: wojna w Iraku i trauma po niej, światy równoległe, starożytny Egipt, magia, pogańskie plemię, miłość w tle, po drodze pojawia się jeszcze Franciszkanin sprzed chyba 400 lat. Wielu wątków nie wyjaśniono do końca. Za dużo atrakcji kosztem jakości.
Szybkie czytadło, za co daję dodatkową gwiazdkę, obok wciągającego początku.

Samemu Bogu chwała
Aleksander Kowarz0
Okładka ksiązki - Samemu Bogu chwała

Przez Europę przetoczył się Dżihad, niszcząc wszystko na swojej drodze. Na gruzach starego świata powstał nowy, w którym władza przeszła w ręce Kościoła...