Rywalizacja

Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Rivalry
Język oryginału: angielski

Tom 1 cyklu Slay Quartet

Bogaci mężczyźni, eleganckie kobiety i namiętności, które burzą krew w żyłach.

Ten facet to diabeł wcielony. Bierze, co chce, i nie ogląda się na nikogo. A teraz chce mieć Celię Werner. Jest zimny, okrutny, wyrachowany, a jednocześnie jego obecność wywołuje w kobiecie dreszcz podniecenia.

Edward Fasbender jest największym rywalem biznesowym ojca Celii i zarazem jej największym przekleństwem. Żeby zdobyć władzę, nie cofnie się przed niczym. Małżeństwo z Celią jest mu potrzebne jako element transakcji biznesowej. Kto chciałby wychodzić za mąż z takich powodów? Na pewno nie Celia. A przynajmniej nie od razu. Najpierw musi trochę pograć z tym nazbyt pewnym siebie intrygantem. Problem w tym, że trafiła na naprawdę bezwzględnego przeciwnika. Dokąd zaprowadzą ją igraszki z diabłem?

Nowa powieść Laurelin Paige, autorki bestsellerowej serii Uwikłani.

Tagi: Romans władza

Kup książkę Rywalizacja

Opinie o książce - Rywalizacja

Avatar użytkownika - Jadzka_czyta
Jadzka_czyta

Rywalizacja, czy seria Uwikłani- od której książki zaczynacie? Ja powiem wam, że nie miałam do czynienia wcześniej z tą autorką, ale po tym, co dostałam na kartach Rywalizacji, zapragnęłam więcej. To książka idealna na jeden wieczór, niezobowiązująca, ale jednocześnie tak wciągająca i intrygująca, że nie sposób ją odłożyć. Więc polecam zaparzyć duży kubek herbaty, okryć się kocem i oddać się fabule, jaką wymyśliła dla nas autorka. Zacznę od tego, że nie czytałam serii Uwikłani, więc kompletnie nie miałam pojęcia,kim była Celia Werner i jakoś kompletnie mi nie przeszkadzało to, że pierwszy raz spotykam się z tą bohaterką.
Główną bohaterką książki jest Celia. Zajmuje się projektowaniem wnętrz. Pewnego dnia dostaje kolejne zlecenie. Jej klientem okazuje się największy rywal jej ojca- Edward Fasbender, który wcale nie chce skorzystać z usług jej firmy, a pragnie tylko i wyłącznie ślubu. Jednak czy dziewczyna się tak szybko podda i zgodzi na to,co proponuje jej mężczyzna? Kim tak naprawdę jest Fasbender i jakie jeszcze plany ma względem niej? Jak zareaguje ojciec Celi, gdy dowie się z kim jego córka "chce" się związać?
Pomysł na fabułę bardzo mi się podobał. Mamy tu silną, choć wredną kobietą, która momentami działała mi na nerwy, jednak mniej niż jej "małżonek". Edward był wredny, arogancki, wyrachowany, gburowaty i dominujący, dodatkowo kontrola to jego drugie imię. Ile razy miałam ochotę wziąć go strzelić w ten jego sztuczny i parszywy uśmieszek wrr! Chyba to mój taki antybohater. Choć był wykreowany idealnie. Taki zimny drań to nie byłam w stanie go polubić. Jednak śmiało mogę powiedzieć, że powiedzenie " trafiła kosa na kamień" sprawdza się w tej książce. On potrafił ją poskromić i pokazać gdzie jej miejsce, a ona przy tym mimo wszystko się stawiała i nie odpuszczała. Miała pewien cel i za wszelką cenę chciała go osiągnąć. Jedyne czego mogę się przyczepić to opisy, a w zasadzie monologi wewnętrzne głównej bohaterki, które czasami mnie męczyły. Zdecydowanie wolałabym więcej dialogu. Za to zakończenie mnie zaintrygowało do tego stopnia, że z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Jestem bardzo ciekawa,jak to wszystko rozegra autorka.

🌶RECENZJA PRZEDPREMIEROWA🌶

„Nie byłabyś w stanie nawet pełzać, kiedy bym z Tobą skończył. A mówię tylko o jednej nocy. Nie zniosłabyś małżeństwa z moimi wymogami, ale mnie bardziej interesuje ślub z tobą niż pieprzenie cię, więc to nie wchodzi w grę.”

Zamarznięta w swojej lodowej skorupie Celia Werner, swoje życie podporządkowała grze, którą prowadzi już od dłuższego czasu, wykorzystując, raniąc i tłamsząc jej uczestników, testując przy tym swoje i ich granice. Mimo, że to przypomina jej Hudsona, który powinien być jej, a jak na ironię losu jest szczęśliwy mężem i ojcem, a z którego wciąż, nie potrafi się otrząsnąć. I wszystko by pewnie nic się nie zmieniło, gdyby nie pewno zlecenie, bynajmniej nie dotyczący wystroju wnętrz, a małżeństwa z równie przystojnym co aroganckim dupkiem Edwardem Fasbenderem, odwiecznym wrogiem i konkurentem Celii ojca. Zaintrygowana tą jakże niedorzeczną co podniecającą propozycją, mimo, iż z początku odmawia, w końcu jednak postanawia „zagrać” z Edwardem w swoją grę. Nie spodziewa się jednak, że przeciwnik okaże się intrygującym graczem, który może roztopić lodową księżniczkę i przebić się przez jej skorupę, nie odkrywając przy tym swoich kart. Celia, dowiedziawszy się, o jakże wyuzdanych preferencjach Edwarda, sama odkrywa w sobie niezrozumiałe i intrygujące ją pragnienia. Prowadząc tą grę po swojemu, nie spodziewa się jednak jej konsekwencji i dalszego rozwoju wydarzeń. Wie jedno, że mąż nie pragnie jej ciała, ani jej miłości, więc za wszelką cenę musi zrobić wszystko, aby to zmienić...
Laurelin Paige, w każdej swojej książce, potrafi niesamowicie budować seksualne napięcie, między bohaterami oraz sprawić by ich pożądanie było równe ich wzajemnej nienawiści. Także i w „Rywalizacji”, czytając książkę, nie możemy przewidzieć dalszych posunięć bohaterów oraz konsekwencji jakie mogą ponieść, jeśli za bardzo się przed sobą otworzą. Wartka akcja, tocząca się gra, przeplatana nieustającym napięciem seksualnym i jakże szokujące zakończenie, które nawet w najmniejszym stopniu nie zdradza, czego możemy się spodziewać w kolejnym tomie tej serii. Nie mogę się już doczekać kontynuacji losów tej dwójki, mam nadzieję, że nie będzie trzeba długo na niego czekać.
Serdecznie dziękuję Niegrzeczne książki za możliwość przedpremierowego przeczytania i zrecenzowania tej książki ♥

"Rywalizacja. SLAY QUARTET TOM 1"

@thereallaurelinpaige
@niegrzeczneksiazki
@wydawnictwo.kobiece

"On już ma wszystko. Teraz pragnie mnie."

Edward Fasbender największy rywal ojca Celii Werner. Aby zdobyć władzę na rynku amerykańskim, składa propozycje małżeństwa Celii, która jest środkiem do celu i idealna transakcja biznesowa. A co na to Celia? Nie jest zachwycona to oczywiste.

Przecież ona uwielbia grać. Tej gry nauczył ją Hudson, znany z serii "Uwikłani". Gdy Celia postanawia wyjść za Edwarda, rozpoczyna swoją grę. Uwieść, wykorzystać i zostawić bądź pogrążyć. Jednak nie zdaje sobie sprawy jak silnego ma przeciwnika. Czy Celii uda się zawładnąć nad despotycznym mężem? Czy uda sie poprowadzić grę wg swoim zasad?

Uwielbiam autorkę za jej pomysły i sposób pisania książek. Nie da się oderwać jak już się zacznie czytać do póki nie zobaczymy ostatniej strony. Tak też jest i tutaj, tylko że zakończenie pozostawia w czytelniku szook i niedowierzanie oraz nadzieję że drugi tom szybko nadejdzie. Bohaterzy wykreowani są świetnie, a intryga jaka jest w książce podsyca apetyt na więcej.
Frustracja jaka rosła w bohaterce, była mocno wyczuwalna. A mąż, nie daje się zwieźć tak jak sobie zaplanowała. Trafił swój na swego ?

Polecam ?

Celia idzie na spotkanie z rywalem biznesowym swojego ojca tylko w jednym celu. Zamierza odrzucić propozycję współpracy i utrzeć mu nosa. Nie spodziewa się, że Edward zaproponuje jej małżeństwo. Mężczyzna okazuje się inny, niż się spodziewała, jest władczy i bezwzględny. Celia nie chce mieć z nim nic wspólnego, jednak nie potrafi przestać o nim myśleć. Zaczyna prowadzić z nim niebezpieczną grę, nie spodziewając się, że tym razem trafiła na godnego przeciwnika.

„Rywalizacja” to pierwszy tom serii „Slay Quartet”. Byłam bardzo ciekawa tej książki, bo poznałam już główną bohaterkę w „Uwikłanych”. Pomimo tego, że jej nie znosiłam, bardzo mnie intrygowała i chciałam zrozumieć motywy jej postępowania. Po przeczytaniu „Rywalizacji”, Celia nie zdobyła jeszcze mojej sympatii, ale zaczęłam się domyślać, co mogło ją w przeszłości spotkać. Bardzo podobało mi się, że Edward był w stanie ją przejrzeć i nie tylko, nie pozwolił jej sobą manipulować, ale zaczął grać równie nieczysto, jak ona.

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Fabuła tej serii ma spory potencjał. Mam nadzieję, że następne części będą jeszcze lepsze od tej. Nie mogę się ich już doczekać, bo jestem bardzo ciekawa tajemnic i demonów przeszłości, które zapewne wyjdą na jaw.

Twardziel
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Twardziel

Pełna namiętności i pasji historia miłości osadzona we współczesnym Hollywood Bezkompromisowy Seth Rafferty jest scenografem, który doskonale zna...

Perwersyjna miłość
Laurelin Paige0
Okładka ksiązki - Perwersyjna miłość

Odkąd Sabrina odkryła, że jest jednym z sekretów Donovana, nie może poukładać własnych myśli i zrozumieć swoich uczuć. On sam zniknął i nie daje...

Człowiek w drodze
Alfred Sosgórnik