Rywalki

Historia o wielkiej miłości, namiętnościach, pasji, zdradzie i tragedii Jackie Kennedy, pierwsza dama, ikona mody i ulubienica Ameryki nie jest szczęśliwa ze swoim nadmiernie ambitnym i niewiernym mężem. Kiedy więc dostaje propozycję spędzenia wakacji na luksusowym jachcie miliardera, zgadza się na podróż, która ostatecznie odmieni jej życie. Czy na lepsze?
Maria Callas jest najlepszą sopranistką na świecie, choć musi walczyć z nieprzychylną prasą i naciskami męża, który jednocześnie jest jej menadżerem. U szczytu swojej kariery operowej spotyka najbogatszego człowieka na świecie, Ariego Onassisa. Tak rodzi się miłość i wydaje się, że przetrwa wszystko...
Losy Jackie i Marii powoli zaczynają się ze sobą splatać, a tym, co je łączy, jest uczucie do tego samego mężczyzny. Czarująca pierwsza dama i wybitna śpiewaczka operowa – rywalizacja, która wstrząsnęła światem.
"Absolutnie wyborna!Niezwykle urzekająca powieść Gill Paul doskonale obrazuje triumfy
i tragedie dwóch niezwykłych i skomplikowanych kobiet, których losy splatają się ze sobą
w zaskakujący i destrukcyjny sposób. Rywalkito doskonała beletrystyka historyczna. "
"The New York Times"

"Ta powieść to zakulisowe spojrzenie na rywalizację dwóch najbardziej olśniewających kobiet na świecie, które zawróciły w głowie jednemu z najbogatszych i najbardziej fascynujących mężczyzn wszech czasów. Wyśmienita!"
"USA Today"

"Znakomita książka, której akcja rozciąga się od lat pięćdziesiątych po siedemdziesiąte,
obfitując we wspaniałe scenerie ekskluzywnych miejsc dostępnych tylko sławnym i bogatym. W niezwykły sposób zgłębia losy dwóch skomplikowanych, wpływowych kobiet–Jackie Kennedy i Marii Callas. "
Dinah Jefferies

Rywalki - opinie o książce

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2022-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Jackie Kenedy, pierwsza dama,ikona mody i ulubienica Ameryki, nie jest szczęśliwa ze swoim nadmiernie ambitnym i niewiernym mężem. Kiedy więc dostaje propozycję spędzenia wakacji na luksusowym jachcie miliarder,zgadza się na podróż,która ostatecznie odmieni jej życie. Czy na lepsze?

Maria Callas jest najlepszą sopranistką na świecie,choć musi walczyć z nieprzychylną prasą i naciskami męża,który jednocześnie jest jej menadżerem. U szczytu swojej kariery operowej spotyka najbogatszego człowieka na świecie, Ariego Onassisa. Tak rodzi się miłość i wydaje się,że przetrwa wszystko...

Losy Jackie i Marii powoli zaczynają się ze sobą splatać,a tym,co je łączy, jest uczucie do tego samego mężczyzny.

Czarująca pierwsza dama i wybitna śpiewaczka operowanie - rywalizacja,która wstrząsnęła światem. Historia o wielkiej miłości,namiętności,pasji ,zdradzie i tragedii.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2022-03-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

,,Rywalki" to powieść obyczajowo-historyczna. Przestawia los dwóch kobiet, które są poniekąd zagubione w świecie sławy i pieniędzy. Obie mają mężów, którzy je zdradzają i na co dzień borykają się z różnymi problemami małżeńskimi.

Jackie Kennedy była żoną Jacka Kennedy, zabitego w wyniku zamachu. Pierwsza dama była ikoną mody i ulubienicą Ameryki. Nie była jednak szczęśliwa, ponieważ była przytłoczona sławnym życiem i mężem, który ją zdradzał. Chciała wziąć rozwód, ale na to nie pozwolił jej ojciec, mówiąc jej, że przez taki krok Jack straci poparcie na prezydenta. I tak tkwiła w związku, w którym nie chciała być.

Drugą tragiczną kobietą jest Maria Callas - słynna sopranistka operowa. Jej los był podobny jak pierwszej damy. Mąż, który był jej menażerem i zbyt na nią naciskał, problemy z zajściem w ciąże, przytłaczające życie sławy. Ale ona mogła sobie pozwolić na rozwód i tak też zrobiła. U szczytu swojej kariery poznała i z wzajemnością zakochała się w najbogatszym człowieku na świecie, Arii Onassisie. Mężczyzna również jest rozwodnikiem i wydaje się, że ci dwoje mają szanse na stworzenie pięknego związku. Ale czy było im to dane?

Życie postanowiło połączyć losy Jackie i Mari. A siła, która je do siebie przyciągnęła to miłość do tego samego mężczyzny. Chociaż w przypadku pierwszej damy mam duże wątpliwości czy to uczucie to była miłość. Bardzo kibicowałam Marii by pomimo wszystko znalazła swoje miejsce na ziemi i potrafiła obdarzyć kogoś wielkim uczuciem jak Ariego. Czy jej się to udało? Przekonajcie się sami.

To co bardzo mi się podobało w tej książce to opis miejsc do których podróżowali bohaterowie. Uwielbiam podróże i jak tylko w moje ręce trafi książka z opisem miejsc, których nie będzie pewnie mi dane zobaczyć, to pochłaniam ją nawet jeśli przygody bohaterów są nudne.

Zachwycająca powieść o miłości, zdradzie, pożądaniu, olbrzymim bogactwie, rywalizacji, zazdrości i tragedii.

Dwie silne kobiety, których nieszczęśliwy los połączył na zawsze.

Poznajemy losy pierwszej damy Stanów Zjednoczonych - Jackie Kennedy oraz najlepszej na świecie sopranistki - Marii Callas. Losy tych dwóch kobiet śledził cały świat. Poznajemy ich życie od lat 50-tych do 70-tych.

Powieść składa się z pięciu aktów.

Jackie Kennedy była żoną Johna F. Kennedyego. Nie była szczęśliwa w tym małżeństwie. Mąż ją cały czas zdradzał z różnymi kobietami. Ona to tolerowała. Była ikoną mody. Nie lubiła poznawać nowych ludzi. Była bardzo inteligentną i zaradną kobietą. Przeżyła różne życiowe tragedie. Jedną z nich był zamach na jej męża. Była światkiem jego śmierci. Przez całe życie nie mogła się z tego otrząsnąć. Dużo piła. O innych jej życiowych dramatach przeczytacie w tej książce. Zauroczył ją partner Marii Callas - Aristotelis Onassis. Po śmierci męża dużo czasu z nim spędzała. Czy coś z tego wyszło?

Maria Callas również nie miała łatwego życia. Chciała mieć dzieci, lecz jej mąż i jednocześnie jej menadżer Giovanni Battista Meneghini nie zgadzał się na to. Wiecie co się dzieje z kobietą, która chce, ale nie może mieć dzieci? Zamyka się w sobie i powoli wypala się w takim małżeństwie. Maria przestała kochać swojego męża. Ukojenie znalazła w ramionach innego mężczyzny. Zakochała się ze wzajemnością w Aristotelisie Onassisie. On był multimiliarderem. Przez ten romans odeszła od niego żona. Miał wiele kobiet. Jednak najbardziej kochał Marię Callas. Tylko czy on jej nie zdradzał? I co się stało z jej mężem? Czy się rozwiodła? Na czym lub na kim najbardziej zależało Onassisowi?

Maria również przeżyła mnóstwo życiowych tragedii. Doskonale to opisała Gill Paul w swoim najnowszym dziele ,,Rywalki".

Moim zdaniem ten multimiliarder nie zasługiwał na miłość. Traktował kobiety jak zabawki, a jak się znudził szukał kolejnej. Dlatego za wszelką cenę nie chciał się ponownie ożenić.

Przeraził mnie jeden fakt. Któraś z dwóch pań poleciała na jego kasę. Jak myślicie która: Maria czy Jackie? To mnie dobiło. Byłam tym bardzo zniesmaczona. Czego to ludzie nie zrobią dla pieniędzy. Której z pań udało się go usidlić?

Obie panie o sobie wiedziały. Czy któraś zrezygnowała? Czy może żyli w miłosnym trójkącie?

Genialnie odnowiona historia dwóch światowych sław. Mogłyby być wspaniałymi przyjaciółkami, a los sprawił, że stały się największymi rywalkami o serce Ariego Onassisa.

Wyśmienita historyczna powieść oparta na faktach. Dzięki autorce Gill Paul mogłam zwiedzić miejsca na co dzień niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Weszłam w świat ogromnych fortun, przekrętów, ale również ogromnych dramatów i życiowych tragedii.

Historia ukryta na kartkach powieści ,,Rywalki" wyciska łzy. Pozostaje pytanie: czy prawdziwa miłość przetrwa ogromne tragedie?

Polecam tą powieść wszystkim czytelnikom. Poczytajcie jak kiedyś bawiły się elity. Czy macie ochotę poznać miłosny trójkąt: Callas, Kennedy i Onassisa?

Zapraszam do zaciętej rywalizacji o duszę i serce multimiliardera.

Jak ja na nią czekałam, wiem pojawiła się najpierw na Legimi ale zdecydowanie chciałam mieć wydanie papierowe. Dla niej odłożyłam wszystkie książki. Nie wyobrażacie sobie nawet jakie to było dobre.

Marii Callas i Jackie Kennedy nie trzeba nikomu przestawiać. Jedna zdobyła sławę jako śpiewaczka operowa, czarując swoim sopranem. Druga to pierwsza dama, ulubienica Ameryki, a później wdowa do prezydencie Kennedym.
Dwa różne charaktery, dwie różne osobowości jednak obie oczarował i uwiódł jeden mężczyzna Arie Onassis.

Rywalizacja o uczucia jednego mężczyzny, który się tymi kobietami po prostu bawił, grał na ich uczuciach tylko po to żeby nakarmić swoją próżność i poczuć blask sławy. To Maria jako pierwsza spotyka Onassisa, jest u szczytu sławy, mąż ją zaniedbuje, a Arie roztacza wizję pięknego życia, podróżowania na jachcie, kochania Marii do szaleństwa. Maria ulega jego czarowi.  Kiedy na horyzoncie pojawia się Jackie Kennedy, Maria schodzi na dalszy plan.

Książkę czytałam z zapartym tchem. Żal mi było obu kobiet, tak naprawdę obie były zdradzane przez jednego mężczyznę. Do Marii miałam większą słabość, ona naprawdę kochała Onassisa, zranił ją, zawalił jej świat, mimo to nadal była na każde jego skinienie. Jackie szukała mężczyzny który otoczy ją opieką, zapewni odpowiedni poziom materialny, nie kochała Ariego, a i dla niego była tylko zdobyczą i zabawką.

Autorka w wielkim stylu, lekkim językiem poprowadziła nas przez tą powieść, znam jej poprzednią książkę o Warris Simson i mogę powiedzieć że obie są równie dobre.
Jeśli szukasz dobrej lektury nie wahaj się, sięgnij po "Rywalki".

Zaginiona córka
Gill Paul0
Okładka ksiązki - Zaginiona córka

Rodzinna tragedia. Różne oblicza miłości. I długo skrywany sekret. Lato 1918. Życiu Romanowów zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Osiemnastoletnia...

Kobieta mojego męża
Gill Paul0
Okładka ksiązki - Kobieta mojego męża

Miłość czy brytyjska korona? Skandal, który wstrząsnął światem. Najbardziej znienawidzona kobieta w rodzinie królewskiej 1911. Mary i Wallis...