Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego

Co łączy muzykę metalową, gry komputerowe, podróże, doświadczenie ojcostwa i świadomość tragizmu bycia w świecie? Literatura na najwyższym poziomie - i postać Łukasza Orbitowskiego.

"Rzeczy utracone" to zbiór wpisów z poczytnego internetowego bloga pisarza, mocno zabarwionych codziennością, osobistym doświadczeniem i obserwacją dnia codziennego. Felietony Orbitowskiego momentami są piekielnie dowcipne, momentami niebiańsko krzepiące, zawsze melancholijnie mądre i napisane lekko i ze swadą. Jeśli kiedyś zastanawialiście się, czy w Internecie można pisać na najwyższym literackim poziomie, ta książka udzieli Wam na to odpowiedzi.

Spowiedź, która nie jest spowiedzią. Dziennik, który nie jest dziennikiem.

Łukasz Orbitowski - urodził się w 1977 roku w Krakowie. W 2002 roku ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Debiutował na łamach miesięcznika "Science Fiction". Poza wieloma opowiadaniami napisał mnóstwo felietonów (w tym dla ,,Przekroju" i ,,Gazety Wyborczej") i 13 książek. Był nominowany do prestiżowych nagród: Nagrody Literackiej Gdynia oraz Literackiej Nagrody "Nike". Jest laureatem Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" 2012 oraz  Paszportu "Polityki" 2016. Prowadzi program "Dezerterzy" na antenie TVP Kultura.

Premiera: 10.05.2017

Data wydania: 2017-05-10
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego

Rzeczy utracone. Notatki człowieka posttowarzyskiego - opinie o książce

Jest to zbiór wpisów z bloga autora. Opowiada on o swojej codzienności, podróżach, doświadczeniach. Niektóre felietony są zabawne, inne mogą wydawać się dość kontrowersyjne. Znajdziemy też krótkie opowiadania z zawartą metaforą. Poznajemy Łukasza Orbitowskiego studenta, pisarza, blogera, podróżnika, sąsiada, ojca, syna. Trochę wspomnień, trochę o karierze, przyjaźni. Dla mnie ta lektura będzie wstępem do bliższego poznania twórczości autora.

Prezes i Kreska
Łukasz Orbitowski0
Okładka ksiązki - Prezes i Kreska

Poznajcie Prezesa i Kreskę, niezwykłe mruczące osobowości. Razem dokonują przełomowych odkryć, strzegą nocnych tajemnic, śnią o wędrówkach przez puste...

Exodus
Łukasz Orbitowski0
Okładka ksiązki - Exodus

Wędruj samotnie i śpiewaj! Aleister Crowley Wyobraź sobie, że w jednej chwili porzucasz wszystko: rodzinę, pracę, hobby, dom i kredyt. Nic nie...