Quantcast

Sabatia. Zemsta

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2023-01-25
Kategoria: Romans
ISBN: 9788383131900
Liczba stron: 382

Ocena: 5.43 (7 głosów)

11 lat przygotowywała się do zemsty. Czy jej plan się powiedzie?

Zahara Pederaza to radosna, otwarta na świat nastolatka, która uwielbia malować. Ale jest też córką narkotykowego bossa, który razem ze swoim przyjacielem rządzi najpotężniejszym kartelem w Meksyku. Kiedy między jej ojcem a kolumbijskim baronem, będącym w sojuszu z prokuratorem z Nowego Orleanu, dochodzi do wojny, życie Zahary przestaje przypominać bajkę. Chroniona przez dwóch starszych braci oraz Tobiasa Rejesa, w którym od najmłodszych lat się podkochuje, nie do końca zdaje sobie sprawę, z czym wkrótce przyjdzie jej się zmierzyć. Potajemna miłość, zakazana namiętność, wszechobecne intrygi i brudne interesy sprawiają, że Zahara dojrzewa i poznaje mafijny półświatek od podszewki. I szybko uświadamia sobie, że jeśli chce wyzwolić się spod rządów brutalnych mężczyzn, musi stać się taka jak oni: bezlitosna i pełna wściekłości. Właśnie tak narodziła się Sabatia…

Tagi:

Kup książkę Sabatia. Zemsta

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Sabatia. Zemsta

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

"Z każdej strony czyhało niebezpieczeństwo. Chciałabym zasypiać bez strachu, nie martwiąc się o kolejny dzień. Próbowałam o tym nie myśleć i po prostu żyć, ale to wciąż było trudne, kiedy na moich oczach umierali ludzie, których kochałam. Śmierć i pogrzeby to w naszej rodzinie codzienność."

 

Zahara jest radosną nastolatką i córką narkotykowego bossa, który rządzi jednym z najpotężniejszych karteli w Meksyku. Od dziecka dziewczyna ma styczność z mafią. Chroniona przez braci i ochroniarza, żyje w złotej klatce. Pewnego jednak dnia musi się zmierzyć z brutalnością mafijnego świata. Po stracie bliskich zostaje na siłę wciągnięta w sam środek rozgrywek. Nie poddaje się jednak i odradza się jako bogini zemsty — Sabatia. Od tej chwili żyje tylko zemstą na ludziach, którzy odpowiadają za wszelkie krzywdy. Czy zdoła zrealizować zamierzony plan? 🤔

 

Sabatia jest silną kobietą, takiej szefowej lepiej nie denerwować. Wzbudza postrach wśród swoich ludzi. Bezwzględna w realizacji swojego planu nie cofnie się przed niczym. Podobała mi się taka odsłona naszej bohaterki. Jestem nią wręcz zachwycona. Wszystkie jej intrygi i przemyślane działania wzbudzały mój podziw. 🤯🤯

 

Uwielbiam historie w tematyce mafijnej. Wiem, że już jest ogromny przesyt na rynku książek w tym gatunku, jednak dajcie szansę autorce. Zabierze Was ona w brutalny, bezlitosny i bez skrupułów świat mafijnych porachunków. W nim nie ma miejsca na wyrzuty sumienia i litość. Przygotujcie się na mocne wrażenia. 😍

 

Fabuła została podzielona na dwie części, przeszłość i teraźniejszość przeplata się ze sobą. Poznajemy Zahare w wieku 17 lat i wydarzenia, zanim doszło do tragedii. W czasach obecnych Sabatia jest już legendą, nikt nie zna jej tożsamości, a jednak wszyscy się jej obawiają. 😬

 

Gdybym nie wiedziała, że to debiut autorki to bym nie uwierzyła. Książkę czytało się płynnie, nie mogłam się oderwać od historii. Świetnie poprowadzona akcja, która nie pozwala na nudę. Zakończenia nie sposób było przewidzieć, totalnie się go nie spodziewałam. Patrzyłam na kartkę i nie dowierzałam w to, co czytam. Zaskoczenie gwarantowane. 😳😳

 

Oczywiście to moja opinia. Jesteście, ciekawi jak Wam się spodoba? Przekonajcie się sami. 😜

Link do opinii

‼️RECENZJA PATRONACKA ‼️

 

 

♣️♣️♣️

 

,,Radość, szczęście? Dobre sobie. Jestem królową narkotykowego biznesu. Zabijam, szantażuję, zastraszam i mam całą pieprzoną listę grzechów. Nie jest mi dane szczęście”.

 

Swego czasu czytałam sporo mafijnych romansów. Lubię ten motyw i lubię takie książki. Jednak aby taka historia mnie wciągnęła, musi być dobra. Naprawdę dobra.

 

A taka właśnie jest debiutancka powieść Justyny Wnuk, czyli ,,Sabatia. Zemsta”.

 

♣️Jest to pierwsza część dylogii, która początkowo miała być całością, a ostatecznie została podzielona na dwie książki. Jednak to sprawia, że obie część są bardzo ze sobą kompatybilne i czyta się je właściwie jako jedno.

 

♣️Część pierwsza, czyli Zemsta jest, dokładnie tym o czym mówi tytuł.

 

♣️Jest mieszanką emocji spowodowanych zderzeniem się dwóch czasów, w których to poznajemy naszą bohaterkę jako siedemnastoletnią dziewczynę pełną marzeń, pasji i wiary z dorosłą już kobietą, której odebrano bliskich i posadzona na tronie mafijnego półświatka.

 

♣️Tytułowa Sabatia to królowa nieznająca litości. Rządząca w cieniu planująca zemstę na tych, którzy ją skrzywdzili.

 

♣️Dwie wersje tej samej dziewczyny tak zupełnie różne jednak oddziałujące na siebie z dużą siłą. To właśnie tę historię poznajemy.

 

♣️Autorka w tym wszystkim mocno skupiła się na ukazaniu bezlitosnego i okrutnego świata przestępczego. Pojawiają się więc w niej sceny przemocy, wulgaryzmy i sceny erotyczne.

 

♣️Przez to wszystko lekturę czyta się z większym napięciem i sprawiała ona multum przyjemności.

 

♣️Ostrzegam, jednak wciąga ona bez pamięci.

 

♣️Uwielbiam takie książki. Nie idealne, a jednak jakby żywe. Szczere do bólu i nieznające kompromisów.

 

Z całego serca zachęcam was do sięgnięcia po tę lekturę.

 

Polecam jako patronka, a przede wszystkim jako czytelniczka🥰❤️.

 

@wydawnictwo_amare 

@justyna_wnuk_autor 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-01-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

Sięgając po książkę nie przewidziałam,ze jest taka dobra.Sądziłam,ze będzie romansem mafijnym mającym przewidywalny bieg wydarzeń.Jednak to,co otrzymałam przebiło moje wyobrażenie.
Autorka na przemian funduje rozdziały z dwóch przedziałów czasowych-z przeszłości i obecnie.Dzięki temu poznajemy szczegółowe informacje z życia Zahary i przyczyn jej zmiany na kobietę kameleona.Dopasuje się znakomicie do sytuacji w której się znajduje osiągając zamierzony cel.Początkowo byłam zdezorientowana czytanymi rozdziałami,później wszystko stało się jasne i przejrzyste.
Sposób działania w jednostce mafijnej jest przerażajace.Obrazuje bezwzględne działania Zahary mające zemścić się za zaznane krzywdy.

Powieść wciąga i uzależnia.Po prostu ciężko oderwać się od niej,dopóki nie pozna się szczegółów zaplanowanego planu bohaterki.

Dobrze,że oba tomy serii mamy odrazu,ponieważ zakończenie wzbudziło moje zaskoczenie i niedowierzanie…😳
Gorąco polecam przeczytanie książki,a ja już zabieram się za jej kontynuacje w książce „SABATIA.Odrodzenie”

Link do opinii

„Szczęście jest ulotne. Raz jest, raz go nie ma. Dla każdego szczęście ma inne znaczenie.”

Trudno mi jest wyobrazić sobie życie w ciągłym strachu, z widmem śmierci, które może ujawnić się w każdej chwili, świadomości, że najbliżsi nie są bez skazy, mają krew na rękach, ale jednocześnie robią wszystko, by ich dziecko czuło się kochane i wyjątkowe. Tak było u bohaterki dylogii pt.: „Sabatia”, której pierwsza część nosi złowieszczy tytuł „Zemsta”.

 

Zahara Pederaza przez swoje pierwsze 18 lat miała udane dzieciństwo, mimo że wzrastała wśród okrucieństwa swojego ojca i braci. Byłą córką bossa najpotężniejszego kartelu w Meksyku o nazwie Sabat, więc widziała więcej, niż inni jej rówieśnicy. Nauczyła się z tym żyć, pogodziła się z faktem, że urodziła się w takiej, a nie innej rodzinie, ciesząc się luksusem i miłością, jaką obdarzali ją rodzice: Don Sergio, Isabel oraz bracia Jorge i Markos. Miłość tych braci była jednak zaborcza i nadopiekuńcza, gdyż żaden z nich nie dopuszczał możliwości, by jakikolwiek chłopak zbliżył się do ich ukochanej siostrzyczki. Oprócz nich jest jeszcze ktoś, w kim budzi się furia, gdy widzi obok Zahary jakiegokolwiek faceta. To Tobias Rejes, zaufany człowiek Don Sergio i od dawna zakochany w Zaharze. Niestety, nikt o tym nie wie, gdyż ujawnienie tego faktu z pewnością skończyłoby się dla niego tragicznie. Tego dnia, gdy go poznajemy, boss informuje go, że od teraz będzie chronił Zaharitę, co dla Tobiasa jest rodzajem tortury, bo wie, jak trudno mu będzie nad sobą panować. Nie wie jeszcze, że ona odwzajemnia jego uczucia i pragnie go ponad wszystko. Dzień jej urodzin był tym, w którym skończyło się wszystko. Wewnętrznie umarła Zaharia, narodziła się Sabatia, której mroczną i bezduszną osobowość poznajemy w wątkach osadzonych 11 lat później.

Wyprana z uczuć, naładowana żądzą zemsty, bólem, cierpieniem, z bagażem mrocznych doświadczeń buduje swoje imperium i likwidując każdego, kto jej się sprzeciwi. Po dawnej, niewinnej nastolatce nie ma śladu.

 

Pierwsza część „Sabatii” jest pełna emocji, głównie skupiona na relacji Zahary i Tobiasza, ale on tylko w prologu ukazuje nam swoje odczucia i myśli, natomiast przez pozostałą część fabuły śledzimy wszystko oczami Zahary. To buduje dodatkowe napięcie, gdyż nie znamy innego punktu widzenia, więc nie raz jesteśmy zaskakiwani, tak jak główna bohaterka.

To świetny debiut pani Justyny Wnuk napisany bezpruderyjnie, bezkompromisowo i z polotem, z oryginalnym pomysłem i postaciami o silnych charakterach. Zbudowała powieść opierając fabułę na dwóch przestrzeniach czasowych, ale zostały one przedstawione w ciekawy sposób. Zahara opowiada nam o swoim życiu zarówno nastoletnim, jak i dorosłym. Nie od razu wszystko jest jasne, gdyż wydarzenia z przeszłości ujawniane są stopniowo, a te, które dzieją się obecnie, gdy Zahara ma 29 lat, śledzimy na bieżąco i też nie od razu wszystko jest wyjaśnione. W romansie mafijnym nie może być grzecznie i miło, więc i w tym jest sporo ostrych słów, odważnych scen erotycznych, brutalności, które nadają temu gatunkowi odpowiedniej oprawy i charyzmy.

 

Pani Justyna Wnuk konsekwentnie i spójnie prowadzi opowieść odsłaniając powoli kolejne wydarzenia z przeszłości, które ukształtowały bezwzględną królową mafijnego światka. Nie stosuje zbyt długich opisów wprowadzających w temat, lecz pozwala czytelnikowi samodzielnie rozeznać się, kto jest kim. Poznajemy wiele osób, których powiązania ujawniają się w późniejszym czasie. Wszystko zostało dobrze rozplanowane, gdyż zawsze w danym momencie wiemy tyle, ile powinniśmy wiedzieć, by potem być zaskoczonymi zwrotem wydarzeń.

Wyraziście dała poczuć osobowość główniej bohaterki, zarówno, gdy miała ona 17 lat, jak i wówczas, gdy skończyła 29 lat. Doskonale jest wyczuwalna różnica między tymi dwoma obliczami Zahary. Mamy wrażenie, jakby były to dwie różne osoby. Mocne, odważne i momentami okrutne opisy pozwalają wniknąć w umysł osoby skrzywdzonej, żądnej zemsty i realizującej swój plan.

Cieszę się, że wydawnictwo Amare zdecydowało się wydać od razu całą dylogię, gdyż finałowe wydarzenia przyprawiają o szybsze bicie serca, pozostawiając nas z olbrzymimi emocjami. Mając, więc na półce drugą część, szybciej zaspokoję swoją ciekawość.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Amare

Link do opinii

Romanse mafijne, zawsze się zastanawiam: Skąd bierze się ta duża popularność powieści osadzonych w świecie niebezpiecznej mafii?


Od czasu zakończenia mojej przygody z mafiosami minęło już trochę czasu, jednak gdy zobaczyłam okładkę książki ,,Sabatia. Zemsta'' pomyślałam, czas na powrót. I tu muszę, się przyznam wam szczerze, bardzo się z tego powrotu cieszę. Ponieważ jest to dobrze napisana historia, której nie można się oprzeć, a głównych bohaterów niezwykle polubiłam.

Zahara to najmłodsza i jedyna Dziewczyna z trójki rodzeństwa. Rodzice i starsi bracia ze wszystkich sił starali się ją chronić, roztaczali nad nią parasol ochronny jak nad małą dziewczynką.
Wiedziała doskonale, czym zajmuje się jej rodzina, że jest córką bossa największego kartelu w Meksyku. Już dawno z tym się pogodziła, bo nie znała innego życia, bo kochała swoich bliskich. Kochała rysować, malować i od zawsze, darzyła gorącym uczuciem pewnego mężczyznę, Jednak zdawała sobie sprawę, że dla niego mogło to oznaczać śmierć. Tobias Rejes wysoki, nieziemsko przystojny, wysportowany, o szmaragdowych oczach, jeden z żołnierzy ojca.
Fascynująca opowieść o niezwykle zdolnej i pięknej, dziewczynie, której w dniu osiemnastych urodzin, zawalił się Świat. To tego dnia niewinna Zachara zginęła, a narodziła się bezwzględna Sabatia.


,,Sabatia. Zemsta'' w tej historii było wszystko, czego potrzebowałam. Było tajemniczo, namiętnie, były chwile grozy i małe radości. Świetnie poprowadzona akcja, perfekcyjnie dopracowana fabuła. Bohaterowie to mieszanka wybuchowa, od fascynacji, chemii, seksu, ciętych ripost i walki, aż kipi. Autorka zrobiła kawała dobrej roboty, zadbała o każdy nawet najmniejszy drobny szczegół.

Niebanalna i nieprzewidywalna opowieśc, czyta się rewelacyjnie. Końcówka zaskakuje i szokuje, ale to, co jest w tym najlepsze to, to, że drugi tom już na nas czeka. Polecam.

Link do opinii

Zahara jest ukochaną królewną dla swojego ojca, ma wsparcie jego, matki oraz braci. Życie młodej dziewczyny jest dość szczęśliwe, pełne miłości i luksusu. W końcu nie jest zwykłą dziewczyną, a córką bossa najpotężniejszego kartelu w Meksyku. Czas mija jej na rysowaniu które kocha, spędzaniu czasu z najbliższymi, szkole i przyjaciołach. Jedynie co nie do końca jest takie, jakby pragnęła to miłość, jaką darzy Tobiasa – mężczyznę, który pracuje dla jej ojca. Jednak pewnego dnia pewne zdarzenia sprawiają, że tę dwójkę zaczyna łączyć bardzo wiele. Jest tylko jeden problem, muszą się ukrywać, gdyby ich związek wyszedł na jaw, Tobias by musiał zginąć.
Nic nie trwa wiecznie. Dzień jej 18 urodzin stał się początkiem końca Zahary, a jakiś czas później narodziła się Sabatia. Co takiego się stało? Jak potoczą się losy Zahary? Dlaczego stała się Sabatią?

Książkę czytamy w dwóch perspektywach czasowych – kiedy Zachara była młodą dziewczyną, zanim to wszystko, co ją zmieniło, się stało i w czasach obecnych. Mnie to rozwiązanie zdecydowanie się podobał, pozwoliło mi wiele zrozumieć, wczuć się bardziej w to, co się działo.
Historia zdecydowanie mi się podobała. Uważam, że była ciekawa, wcinająca, niebanalna. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć. To opowieść o miłości, stracie, porachunkach mafijnych, pełna niebezpieczeństwa, bólu, strachu.

Główną bohaterką jest Zahara, którą poznajemy w dwóch obliczach. Jako nastolatka jest dobra, ciepła, kochająca. Pomimo świata, w jakim żyje, wydaje się delikatna. Zdarzenia w dzień jej 18 urodzin oraz to, co się dzieje później, znacząco ją zmienia. Jednak o tym musicie przeczytać sami. To bohaterka, którą zdecydowanie polubiłam.

„Sabatia. Zemsta” to książka, z którą po prostu nie dało się nudzić. Zdecydowanie mi się podobała i z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-01-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

RECENZJA?

Cześć Wszystkim. Jakie plany na dzisiejszy wieczór?

Dziś zapraszam Was na pierwszy tom debiutanckiej powieści Justyny Wnuk ,,Sabatia zemsta", wydawnictwo AmAre.

Otrzymałam mafijną historie pełną akcji, tajemnic, intryg, mroku, pełną przemocy, brutalności, namiętności, a także nastoletnią niewinną miłość.  Przy czytaniu towarzyszyły mi cały czas emocje i im dalej tym bardziej byłam ciekawa jak to wszystko się zakończy.

Mamy możliwość bardzo dobrze poznać całą historię głównej bohaterki z jej perspektywy, ponieważ napisana jest dwutorowo z poziomu przeszłości jak i otaczającej teraźniejszości.

  Zaharę  poznajemy jako nastolatkę, która pragnie  miłości i chce  spędzić resztę życia u boku ukochanego mężczyzny, realizując swoje marzenia. Jednak życie napisało dla niej inny bardziej brutalny scenariusz. Jako już dorosła kobieta jest królową narkotykowego imperium, rządzi wszystkim i wszystkimi, jest bezwzględna, drapieżna oraz seksowna. Twardo stąpa po ziemi wzbudzając szacunek.

Małym minusem jest to, że przewidziałam zakończenie pierwszego tomu.

Bardzo polecam Wam ,,Sabatia zemsta" dobrze, że pod ręką mam drugi tom i od razu mogę zacząć czytać.

 

Link do opinii
Inne książki autora
Sabatia. Odrodzenie
Justyna Wnuk0
Okładka ksiązki - Sabatia. Odrodzenie

Kiedyś jej mówili, że rodzina jest wszystkim. Dziś nie jest pewna, czy może w to wierzyć Sabatia, królowa półświatka, powraca. I Tobias – jej ukochany...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy