Sad

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-10-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7506-844-3
Liczba stron: 426

Ocena: 4.67 (6 głosów)

"Zawsze tuż przed rozpoczęciem zbiorów Regina wyjmowała albumy ze zdjęciami i siadała z nimi w drewnianej altance za domem. (...) Dotknęła dłonią albumów. To był czas, kiedy wszyscy oni mieli się pojawić w starym domu pod lipami. (...) Regina już czuła w powietrzu, jak co roku, przyjemne wibrowanie, napięcie, które miało znaleźć ujście w wesołych rozmowach przy wiśniowych drzewach, (...) a niekiedy i w nagłych wybuchach namiętności w ustronnych zakątkach wiśniowego sadu."

Upalny lipiec, stary dom na wsi i sad z rozgrzanymi słońcem, dojrzałymi wiśniami. Czas zbiorów, który pozwala oderwać się od rzeczywistości i zanurzyć w innym, lepszym, poukładanym świecie. Życie jednak zagląda wszędzie… Panujący spokój i harmonia zaczynają powoli pękać, poprzez szczeliny wypływają namiętności i urazy, niesprecyzowane uczucia, niezakończone sprawy z bliższej i dalszej przeszłości.

Powietrze staje się duszne i ciężkie – jak przed burzą...

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Sad

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Sad

Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2014-07-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, przeczytane,
Niby książka o niczym.. Wieś, lato, ludzie biorący udział w zbiorach.. a jednak wciąga bardziej niż niejedna książka z nieźle zarysowaną fabułą, a jednak z jakiegoś powodu nijaką w końcowym odbiorze. Nie sposób nie przyznać, że książka epatuje niesamowitym urokiem. Czytając czuje się dotyk słońca na skórze, wakacyjną swobodę, zielone łąki i kolorowe pola na tle soczyście błękitnego nieba. Właściwie nie chce się niczego więcej. Leniwie płynącą wiejska codzienność na tle tego wszystkiego wydaje się całkiem akurat. Nie potrafię wytłumaczyć dokładnie na czym czar tej książki polega, ale czyta się niesamowicie przyjemnie, jest łatwa w odbiorze i w jakiś tajemniczy sposób pobudza również głębsze refleksje. Wzbudza jednocześnie pewien smutek, który trudno zdefiniować...
Link do opinii
Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2014-06-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Klimat stworzony przez autorkę który przenika całą ta opowieść jest dla mnie jedynym plusem. Upalne lato, dom szczęśliwego dzieciństwa, rodzina, beztroska, ekscytacja i oczekiwanie na nieznane, na przyszłość na życie. To mnie poruszyło i tym sie delektowałam. Jednak losy bohaterów nie przemawiały do mnie. Ich portrety, wyraźne, chociaż pełne niedopowiedzeń pozostawionych przez autorkę, wydały mi się zbyt... pesymistyczne, smutne, zabrakło mi nadziei oraz, co już jest, niestety, banalne, ale.. miłości.. takiej która zwycięża.
Link do opinii
Avatar użytkownika - myszaj
myszaj
Przeczytane:2013-07-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki,
Opowieść o wielopokoleniowej rodzinie napisana w sposób niekonwencjonalny. Opowiedziane historie, pokazane obrazy, rozterki bez gotowych interpretacji, odpowiedzi i recept na życie. Czyta się szybko, przyjemnie ale prostota jest pozorna. Warto przeczytać.
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2012-08-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Wsi spokojna, wsi wesoła - taka atmosfera panuje na kartach książki. Młodzi przeżywają swoje rozterki, starsi zmagają się z duchami przeszłości. Wspaniała lektura na lato. W czasach dzieciństwa swoje wakacje spędzałam u dziadków na wsi, więc doskonale wczułam się w klimat powieści, chociaż osobiście nie lubię wiśni.
Link do opinii
Avatar użytkownika - monalewa
monalewa
Przeczytane:2015-09-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku,
Inne książki autora
Góra Wschodnia
Agnieszka Marciniuk0
Okładka ksiązki - Góra Wschodnia

Mieszkańców rozleniwionej Góry Wschodniej elektryzuje wieść o przyjeździe dziedziczki pobliskiego pałacu. Nowina ta brzmi mało prawdopodobnie...

Życie wewnętrzne. Zatrzymać czas
Agnieszka Marciniuk0
Okładka ksiązki - Życie wewnętrzne. Zatrzymać czas

Główna idea książki to połączenie energii męskiej i żeńskiej, czyli jin-jang. Jest to publikacja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, motywująca...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Uznanie
W. & W. Gregory
Uznanie
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy