Saga rodu Forsyte`ów. Nowoczesna komedia 2 Milczące zaloty. Srebrna łyżka

"Nowoczesna komedia" to kolejna trylogia powieściowa poświęcona rodzinie Forsyte'ów. W jej skład wchodzą "Biała małpa" (1924), "Milczące zaloty. Srebrna łyżka" (1926) i "Mijający się w mroku. Łabędzi śpiew" (1928). Następuje w niej metamorfoza głównego bohatera, Soamesa, który z egoisty i dorobkiewicza przeistacza się w dostojnego, uduchowionego dżentelmena. Pokolenie, które Galsworthy wcześniej krytykował za zdradę wartości ogólnoludzkich, staje się teraz według niego ich nosicielem; krytyce poddana zostaje natomiast najmłodsza generacja, przesiąknięta hedonizmem i nihilizmem.

Informacje dodatkowe o Saga rodu Forsyte`ów. Nowoczesna komedia 2 Milczące zaloty. Srebrna łyżka:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2023-11-24
Tytuł oryginału: The Forsyte Saga. The Modern Comedy. The Silent Wooing. 2. The Silver Spoon

Tagi: Sagi rodzinne

Kup książkę Saga rodu Forsyte`ów. Nowoczesna komedia 2 Milczące zaloty. Srebrna łyżka

Nowoczesna komedia tom III: Mijający się w mroku. Łabędzi śpiew
John Galsworthy0
Okładka ksiązki - Nowoczesna komedia tom III: Mijający się w mroku. Łabędzi śpiew

Nowoczesna komedia to kolejna trylogia powieściowa poświęcona rodzinie Forsyte ów. W jej skład wchodzą: Biała małpa (1924), Srebrna łyżka (1926)...

Koniec rozdziału cz. 1 - Dziewczyna czeka
John Galsworthy0
Okładka ksiązki - Koniec rozdziału cz. 1 - Dziewczyna czeka

"Koniec rozdziału" to ostatnia trylogia powieściowa poświęcona rodzinie Forsyteów. Składają się na nią:"Dziewczyna czeka",Kwiat na pustyni",Za rzeką"....