San Francisco. Dziki brzeg wolności

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2020-07-29
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788381910170
Liczba stron: 296
Język oryginału: polski

Ocena: 5 (1 głosów)

Zbudowane w połowie XIX wieku dzięki gorączce złota, San Francisco od początku przyciągało ludzi poszukujących wolności, bogactwa, możliwości zaczęcia od nowa. To miasto marzeń, kontrkultury, ruchu LGBT, muzyki, sztuki i wina. Mekka artystów i niebieskich ptaków. Dom Janis Joplin i Grateful Dead. Intelektualne zaplecze Doliny Krzemowej, centrum start-upów i najnowszych technologii.

Magda Działoszyńska-Kossow zabiera czytelników w podróż w czasie i przestrzeni: pisze o barwnej historii i bogatym pejzażu kulturowym, który towarzyszył powstaniu i rozwojowi miasta przez ponad sto pięćdziesiąt lat. Mówi o artystach, wizjonerach i milionerach, ale też o epidemii HIV/AIDS, narkomanii i tysiącach bezdomnych.

W San Francisco jak w soczewce skupiają się problemy współczesnej Ameryki, kraju ostrych kontrastów i pogłębiających się różnic ekonomicznych. Tutaj właśnie amerykański sen często kończy się gwałtownym przebudzeniem i okazuje się, jak wysoką trzeba za niego zapłacić cenę.

Tagi: bóg San Francisco

Kup książkę San Francisco. Dziki brzeg wolności

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - San Francisco. Dziki brzeg wolności

Reportaż z San Francisco, najbardziej liberalnego miasta w Stanach Zjednoczonych. Autorka ukazuje miasto pełne sprzeczności, gdzie po ulicach można się przemieszczać zabytkowymi tramwajami linowymi, a jednocześnie znajduje się tu siedziby firm z doliny krzemowej. Jest to miasto dobrze zarabiających techie, a jednocześnie  na każdym rogu można natknąć się na bezdomnego. Ale przede wszystkim jest to miasto ludzi oryginalnych i kreatywnych, w którym powstały nowe prądy kulturowe, a także nowe technologie.

Link do opinii
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy