Sankcja

Walerija spodziewa się dziecka. Chciałaby cieszyć się hiszpańskim słońcem, ale tęsknota za ukochanym Dawidem jej na to nie pozwala. Na domiar złego jest przekonana, że ktoś ją śledzi. Każdego dnia czuje na sobie spojrzenia nieznanego mężczyzny, który wręcz depcze jej po piętach.

Lekcje tańca u zaprzyjaźnionego Rodriga są antidotum na samotność i zmartwienia. Walerija i Rodrigo spędzają razem coraz więcej czasu, zatracając się nie tylko w tańcu...

Tymczasem w Warszawie prokurator Marta Malewska walczy z czasem i zwierzchnikami, by postawić przed sądem Adama Borowskiego. Choć jego los wydaje się przesądzony, nawet sankcje nie są w stanie powstrzymać go przed odwetem i bezwzględną walką o utrzymanie władzy.

Jedno jest pewne: Magdalena Pyznar nie zwalania tempa!

Informacje dodatkowe o Sankcja:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2022-11-09

Tagi: romans

Kup książkę Sankcja

Sankcja - opinie o książce

Okładka drugiego tomu jest równie piękna i dorównuje swojej poprzedniczce. Czekałam na tę książkę, gdyż po przeczytaniu "60" byłam ogromnie ciekawa jak potoczą się dalsze losy postaci, których historia tak bardzo mnie wciągnęła. Nie zawiodłam się i przeżyłam naprawę cudowny czas na pasjonującej lekturze.

Autorka wciąż pisze lekkim i przystępnym stylem, który zdecydowanie udoskonaliła. Nie miałam żadnych problemów ze zrozumieniem zaczytanej treści oraz nie było momentów bym nudziła się.

Rosyjska modelka Walerija wraz z Dawidem pojechała do Hiszpanii. Tam zmieniła swe imprezowe życie i stała się zupełnie inną osobą. Teraz spodziewa się jego dziecka, ale ukochanego nie ma przy niej. Tęsknota bardzo jej doskwiera, dlatego by nie oszaleć pobiera lekcje tańca u zaprzyjaźnionego Rodriga. Wspólnie spędzony czas jak i zmysłowy taniec zbliża ich do siebie.

Czy bohaterka urodzi szczęśliwie swoje dziecko? Jak rozwinie się relacja między nià a ognistym Hiszpanem? Czy mężczyzna zastąpi miejsce Dawida i zagości w sercu Waleriji? Czy Adam Borowski trafi za kratki i odpowie za swe czyny?

Uważam, że druga cześć tej pasjonującej historii jest totalnym sztosem i zachwyci was tak jak mnie. Nie mogłam oderwać się od pochłaniania kolejnych stronic, które rozpalały zmysły, trzymały w napięciu i doprowadzały mnie czasem do szaleństwa. Emocje jakie przeżywałam były bardzo silne i intensywne, które trzymały mnie w swych szponach jeszcze długo po dotarciu do finału.

Fabuła przykuwa uwagę, obfituje w wiele ciekawych wątków, które zaskakują. Dynamiczna akcja powoduje, że przez to dzieło się płynie. Kreacja charakternych, postaci zachwyca i naprawdę nic bym w nich nie zmieniła. Bezwzględna walka o władzę, przekręty, intrygi, chęć odwetu, strach, niepewność, namiętność i rewelacyjny seks to tylko preludium tego co na was czeka na łamach kart.

Ta powieść kończy się tak, iż mam nadzieję na trzeci tom. Jak dla mnie nie wszystkie zagadnienia zostały wyjaśnione. Mam jeszcze wiele pytań, na które chętnie poznałabym odpowiedzi.

Jeśli zastanawialiście się czy warto sięgnąć po obie książki pani Magdaleny to uważam, że naprawdę warto. Ciągle coś tu się dzieje, więc polecam.

Avatar użytkownika - zaczytanamonia92
zaczytanamonia92
Przeczytane:2023-08-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Piękna Hiszpania mogłaby wydawać się wręcz sielankowym miejscem by w promieniach gorącego słońca oczekiwać przyjścia na świat swojego pierwszego dziecka. Mogłaby ale niestety dla Waleriji zaczął się najtrudniejszy czas w życiu. Podczas gdy ona wkrótce zostanie mamą nad jej głową wciąż wisi widmo więzienia dla ukochanego Dawida. Stres, burza hormonów i niepewność to bardzo wybuchowe połączenie, które tylko pogłębia jej wątpliwości nad tym jakie kroki powinna podjąć dalej. Do tego ciągłe wrażenie, że ktoś obserwuje każdy jej ruch i obecność pewnego Hiszpana, który postawi świat na głowie byle zdobyć serce pięknej Rosjanki. Rodrigo bo tak właśnie ma na imię to prawdziwy mistrz manipulacji, który każdy krok ma zaplanowany z dużym wyprzedzeniem a jego pewność siebie jest bardzo irytująca. Marta, która całe swe życie poświęciła prokuraturze nie godzi się na niesprawiedliwość jaka dotknęła Waleriję w przeszłości i postanawia jej pomóc za wszelką cenę nie mając świadomości, że to dopiero wierzchołek góry lodowej. W bezlitosny sposób obnaża hipokryzję wymiaru sprawiedliwości, gdzie wszystko ma być piękne pod publikę a od środku poza zgnilizną nie ma już nic. Nie ma również pojęcia, że osoba tak bardzo jej bliska okaże się dla niej początkiem końca i w wyrafinowany sposób stanie po stronie wroga.

Kontynuacja świetnej ,,60'' gdzie temperatura wzrasta wraz z każdą kolejną stroną. Jeśli sądziłam, że pierwszy tom był emocjonujący to myliłam się. Tutaj dzieje się o wiele, wiele więcej. Historia jest świetnie dopracowana, bez nieścisłości a lekki i przyjemny styl jakim posługuje się autorka sprawia, że chce się zagłębiać w fabułę ciągle na nowo.

Avatar użytkownika - Tatiaszaaleksiej
Tatiaszaaleksiej
Przeczytane:2023-08-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Nikt nigdy nie będzie w tej samej sytuacji, w której ty się znalazłaś. Nikt nie powinien cię do niczego namawiać, ani tym bardziej oceniać".

Rewelacyjna kontynuacja, Autorka ani na chwilę nie odpuszcza. Dzieje się, oj dzieje!

Walerija odkrywa, że jest w ciąży. Nieobecność Dawida, tęsknota za nim nie pozwala jej cieszyć się hiszpańskim słońcem. Od jakiegoś czasu ma niepokojące wraże nie, że jest śledzona. Odskocznią od trudnej codzienności stają się dla niej lekcje tańca. Tam poznaje Rodriga, zaczyna spędzać z nm coraz więcej czasu. W Warszawie prokurator Marta Malewska robi wszystko, by Adam Borowski stanął przed sądem. Co wcale nie jest łatwe. Ma przeciwko sobie zwierzchników i czas.

Losy bohaterów w intrygujący sposób przeplatają się ze sobą. Liczne, zaskakujące zwroty akcji podkręcają atmosferę i wzbudzają coraz większy niepokój. Jest mocno, dosadnie, chwilami mrocznie. Narracja toczy się naprzemiennie z kilku perspektyw, mamy możliwość szerszego spojrzenia na rozwój wydarzeń. Rewelacyjnie wykreowani bohaterowie, to ludzie, którzy mają wiele na sumieniu, charakterne, silne, złożone osobowości. Trudno mówić o sympatii do nich.

Mroczna, duszna, naładowana negatywnymi emocjami atmosfera dominuje w całej powieści. Obyczajowość, wątek romansowy, kryminalny, dramatyczne chwile. Przestępczy półświatek, wzajemne zależności, działania prokuratury. Nie liczy się prawda, intrygi, kłamstwa. Głęboko ukrywane tajemnice, ból, niepewność, dążenie do sprawiedliwości, popełniane błędy, próba ich naprawienia.

Rewelacyjna, mroczna, niejednoznaczna historia, przez którą się płynie. Przyciąga i odpycha jednocześnie. I to zakończenie, które kompletnie mnie zaskoczyło i zszokowało, ogromnie się cieszę, że ma trzeci, finalny tom. Bardzo polecam całą serię.

Sięgając po ,,Sankcje" Magdy Pyznar miałam troszkę obawy. Po świetnym pierwszym tomie bałam się, że drugi będzie gorszy, albo co gorzej mnie zawiedzie. Na szczęście autorka ani na chwilę nie zwalnia tempa, a losy bohaterów śledzimy z zapartym tchem.

W kolejnej pozycji poznajemy dalsze losy Waleriji, Dawida i innych bohaterów. Ich losy splatają się w najmniej oczekiwanych momentach. Magda Pyznar znów zaskakuje czytelnika nieoczywistymi zwrotami akcji. Poznajemy też wydarzenia z punktu widzenia nowych osób, co dodatkowo jest dużą zaletą. Tak szerokie przedstawienie wydarzeń bardzo mi się spodobało.

Szczerze muszę przyznać, że ta część jeszcze bardziej mnie zaskakiwała. Mało tego dosłownie ją pochłonęłam! Już od pierwszej strony ponownie zostałam wciągnęła w tą niesamowitą historię i z niecierpliwością wyczekiwałam zakończenia, które również tym razem wbiło mnie w fotel i sprawiło, że już po zakończeniu jak najszybciej chciałam poznać dalsze losy bohaterów.

Magda Pyznar stworzyła historię wobec której nie da się przejść obojętnie. Wyraziści bohaterowie, tempo akcji, pomysł na fabułę, zaskakujące zwroty akcji. To wszystko sprawia, że książkę czytamy z zapartym tchem. Ciężko też rozstać się z bohaterami. Chociaż muszę przyznać, że do jednych pałałam sympatią, a innych nienawidziłam. Ale właśnie tą różnorodność bardzo sobie w tej historii cenię.

Jeżeli więc macie ochotę poznać tę serię to z całego serca Wam ją polecam! Magda Pyznar ma naprawdę świetny warsztat pisarski i skutecznie przekonuje czytelnika do siebie. Według mnie o tych książkach jest zdecydowanie za cicho. Powinni je poznać wszyscy fani książek zaskakujących, wciągających i tajemniczych!

Akcja drugiego tomu ściśle powiązana jest z pierwszą częścią, więc tutaj już na wstępie polecam czytać po kolei ?.
Walerija i Dawid nadal są w związku, choć ich uczucie stałe wystawiane jest na próby, życie ich nie oszczędza, poznali się w dziwnym okresie życia, i wszystko poszło za mocno i za szybko. Walerija spodziewa się dziecka, jednak nie może skupić się na tym szczęściu, odpoczynku.. bo cały czas walczy o Dawida, myśli o nim.. a dodatkowo ma przeczucie, że jest śledzona, a Dawid mimo wszystko ma niestety problem z zapewnieniem jej bezpieczeństwa.. choć to chyba taki podstawowy obowiązek mężczyzny... ?
Kobieta spędza dużo czasu z pewnym zaprzyjaźnionym Hiszpanem, który jest instruktorem tańca i niewątpliwie czuje coś do naszej głównej bohaterki..
Jednocześnie w Polsce trwa batalia o skazanie jednego z prokuratorów..

Och, emocje.. jest ich tutaj ogrom. Sięgają wręcz zeniutu, podczas lektury czuć napięcie! Wszyscy bohaterowie przeżywają swoje wewnętrzne dramaty.. to wręcz pozorom nie jest łatwa książka, nie jest to cukierkowy romans, nawet momentami zamienia się wręcz w sensację! Podoba mi się to, że autorka nie zwalnia tempa, utrzymuje poziom, a to jest naprawdę trudne biorąc pod uwagę tempo i wydarzenia! Po raz kolejny szalenie podoba mi się wątek prokuratury, śledztw i ukazanie jej w takim mrocznym obliczu... choć budzi to pewne pytania, bo komu można zaufać jak nie organom ścigania? Którzy powinni nas chronić ..
Oczywiście wątek miłosny jest, jednak tutaj bohaterowie nie mają czasu nawet za bardzo rozwinąć skrzydeł.. życie ich przytłacza ?. Szkoda, bo mieli naprawdę duży potencjał..

Już niedługo wrócę do Was z ostatnią częścią! Ale jeśli lubicie czuć adrenalinę podczas lektury to zdecydowanie polecam!

Układ
Magdalena Pyznar0
Okładka ksiązki - Układ

Walerija zapada się pod ziemię. Dawid nie wierzy, że mogła go porzucić. Próbuje za wszelką cenę wydostać się z więzienia, by odnaleźć ukochaną. Policja...

Magdalena Pyznar0
Okładka ksiązki - 60

Walerija, rosyjska modelka, finalistka znanego programu ,,Models On", prowadzi w Warszawie naprawdę intensywne życie. Od melanżu do imprezy, od kreski...